wtorek, 28 czerwca 2022

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 14086 wyświetleń

Inwestycje drogowe 2009

INFORMACJA O DROGOWYCH ZADANIACH INWESTYCYJNYCH
realizowanych przez Powiat Grajewski  w 2009 roku

    W ramach planu na 2009 r. dotychczas zrealizowano:

1. Przebudowę drogi powiatowej nr 1804B w m. Kurejwa na dł. 590 m za kwotę 278,2 tys. zł (zadanie dofinansowane przez Gminę Grajewo w kwocie 108,9 tys. zł), (wykonanie podbudowy i nawierzchni asfaltowej).
2. Przebudowę  drogi powiatowej nr 1790B do m. Kosówka na dł. 2,07 km za kwotę 132,3 tys. zł (zadanie dofinansowane przez Gminę Rajgród w kwocie 80 tys. zł), (wykonanie trójwarstwowego powierzchniowego utrwalenia).
3. Przebudowę  drogi powiatowej nr 1787B na odcinku Tworki – Czarna Wieś o dł. 2,0 km za kwotę 172,6 tys. zł (zadanie dofinansowane przez Gminę Rajgród w kwocie 80 tyś. zł), (wykonanie nawierzchni asfaltowej na poszerzeniu jezdni).

Realizowane są następujące zadania:

4. Przebudowa  drogi powiatowej nr 1802B na odcinku Tarachy – Bęćkowo o dł. 3,78 km za kwotę 2.271,5 tys. zł (zadanie dofinansowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w latach 2008-2011 kwotą 1.137,5 tys. zł i przez Gminę Szczuczyn sumą 548,7 tys. zł), (wykonanie nawierzchni asfaltowej, chodników, wjazdów, barier ochronnych i oznakowania pionowego) – termin realizacji do 31.07.2009 r.
5. Przebudowa mostu przez rzekę Wissę w Wąsoszu – km 5+782 drogi powiatowej nr 1812B o długości 17,60 m wraz z dojazdami za kwotę 540,5 tys. zł (zadanie dofinansowane z budżetu państwa w kwocie 264,0 tys. zł) – termin realizacji do 10.11.2009 r.

Finalizowane jest podpisanie umów na realizację następujących zadań:

6.    Remont  ul. Mazowieckiej w Wąsoszy w ciągu drogi powiatowej nr 1812B na dł. 1,04 km za kwotę 953,8 tys. zł (zadanie dofinansowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w latach 2008-2011 kwotą 476,8  tys. zł i przez Gminę Wąsosz sumą 238,5 tyś. zł), (wykonanie nawierzchni asfaltowej, chodników, wjazdów, barier ochronnych i odwodnienia ulicy) – termin realizacji do 31.10.2009 r.
7.    Przebudowa  drogi powiatowej nr 1822B na odcinku Bukowo – Wiązownica na dł. 1,04 km za kwotę 90 tys. zł (zadanie dofinansowane przez Gminę Radziłów w kwocie 36,2 tys. zł i Gminę Wąsosz sumą 8,8 tys. zł), (wykonanie trójwarstwowego powierzchniowego utrwalenia) – termin realizacji do 31.08.2009 r.

Przygotowywana jest realizacja w bieżącym roku następujących zadań:
 
8. Przebudowa  drogi powiatowej nr 1822B w m. Wiązownica na dł. 0,23  km za kwotę 139 tys. zł (zadanie dofinansowane przez Gminę Radziłów w kwocie 69,5 tys. zł), (wykonanie nawierzchni asfaltowej, chodników i wjazdów).
9. Przebudowa  drogi powiatowej nr 1823B w m. Rydzewo Pieniążek na dł. 0,35  km za kwotę 100 tys. zł (zadanie dofinansowane przez Gminę Radziłów w kwocie 50 tys. zł), (wykonanie nawierzchni asfaltowej i poboczy).
10. Przebudowa  drogi powiatowej nr 1966B na odcinku od granicy Powiatu do m. Brychy na długości 0,37 km za kwotę 90 tyś. zł (wykonanie nawierzchni asfaltowej i poboczy).
11. Remont ul. Żabiej w Rajgrodzie – droga powiatowa nr 2662B na długości 0,32 km z kwotę 50 tys. zł (zadanie dofinansowane przez Gminę Rajgród w kwocie 25 tys. zł) (wykonanie nawierzchni asfaltowej i poboczy).

Łączne nakłady na wykonanie robót budowlanych w związku z przebudową dróg powiatowych  wyniosą 4.817,9 tys. zł w 2009 r.

Przygotowywane są dokumentacje techniczne i uzyskiwane są wymagane zezwolenia przebudów dróg powiatowych planowanych do realizacji w 2010 r. i latach następnych w tym:

- ulic powiatowych w dzielnicy przemysłowej Grajewa,
- drogi powiatowej nr 1794B na odcinku Kozłówka – Ciszewo – Kuligi,
- drogi powiatowej nr 1815B Wąsosz – Komosewo – Bagienice,
- drogi powiatowej nr 1827B na odcinku Nieciki – Gnatowo,
- drogi powiatowej nr 1869B na odcinku Dołęgi – Niedźwiadna,
- drogi powiatowej nr 1835B na odcinku od granicy Powiatu – Wypychy – Dusze,
- drogi powiatowej nr 1834B ul. Piękna w Radziłowie,
- dróg powiatowych nr 2044B i 1809B na odcinku Ciemnoszyje – Białaszewo – do dr. woj. nr 668,
- dróg powiatowych nr 1807B i 1810B na odcinku Mareckie – Łękowo i od   skrzyżowania z dr. gm. do Łękowa do granicy Miasta Grajewo.
Komentarze (12)

Zastanawia mnie kiedy zostanie zrobiona nawierzchnia asfaltowa na ulicy Leśnej i Przekopce :) przecież tamtędy nie da się jeździć samochodem :) dziura na dziurze :) niech burmistrz przejedzie się tą drogą i może wtedy postanowi coś :) Pozdrawiam

A co z drogami w Grajewie!! Wiele jest odcinków dróg gdzie w deszczowe dni nie mozna dojechac na swoją posesję!!!

A gdzie jest mój komentarz? Nikogo nie obraziłem więc i cenzura nie obowiązuje.Poprostu napisałem prawdę i stwierdziłem fakty.

To nie mój komentarz.Chyba nie macie problemu znalezienia mojego? i opublikowania

wszystko pięknie i ładnie, tylko droga w Wojewodzinie pozostawia wiele do życzenia, a zwłaszcza przy mostku, jadąc samochodem można się nieźle poobijać!!!

Zaczeto budowe drogi w Wiązownicy tak wąskiej że 2 pojazdy nie mino sie, nie czepijając lusterkami wygląda jak ulica jednokierunkowa, a to jest droga powiatowa .Droga zaprojektowana tak wąska że Rolnicy nie mogą wyjechać z własnych posesi maszynami rolniczymy ,nie mówiąc o minieciu sie dwóch pojazduw ze sobo .Z 12m drogi robi się oszczędno wasko drogie na cmetaż..............

W spawie drogi wyżej wymienionej nr 1822B w
Wiązownicy , odbyło sie zebranie mieszkańcuw posesi z kierownikem budowy drogi powiatowej .
I kierownik powiedział że kładzie się chodniki by
pojazdy poczas mijania jeżdziły po chodnikach bo
inaczej nieda sie .wniosek taki iż piesi muszą uważać na pojazdy jeżdzące po chodnikach .Tyko
jak dojdzie do nieszczęśliwego wypadku czy kierownictwo powiatowe odpowie za tak wykonany BUBEL drogowy jakim jest ta droga onr1822B W
Wiązownicy.A tym powinien sie ktoś zainteresować.

Wiadomo to jest polska buduje się buble drogowe ,
jakim jest droga nr1822B w Wiązownicy że dwa pojazy nie mino się , i utwardza się podłoże chodnika
aby po nich jeżdzić cięszkimi maszynami rolniczymy .Tak zaopiniowali wójt gminy radziłów i powiat Grajewo.Bo na 5 metrowej szerokość nie da się minąć dwoma ciężarowymi samochodami ,nie muwiac o kombajnach czy cięszkim spszęcie. To jest jedna z najgorszych dróg w gminie radziłów. Myślę że to jest zemsta wójta gminy Radziłów na tej miejscowości poniewarz umywa ręce od śmierdcącej sprawy . Tyko jak będo wybory to będze chodził jak ksiąc po kolendzie by na niego głosowac.

Ja równiez w sprawe drogi w Wiazownicy. Moze by tak ktos przyjechał z głównym projektantem, co wykonał ten plan i sie popatrzył jaka piekna bedziemy miec drogę prawdziwą unijną. Będziemy jeździc po chodnikach, bo na drodze nie da rady się minać. Z jednej strony posesji chodnik jest urwany i jak to wygląda. pozdrawiam projektanta tej drogi, z taka pomysłowoscia to powinien projektować drogi w krajach trzeciego swiata.

Dzisiaj na bublu drogowym jakim jest droga nr1822B w Wiązownicy budowanej przez Powiat Grajewo i Gmine Radziłów autobus szkolny jadący z dziećmi do szkoły niemóg minoćsię z zwykłym samochodem osobowym doszło do wymiany zdań między kierowcami . a to jest dopiero poczonek jeszcze wiele tu się zdarzy. A Wójt Gminy Radziółw
i Powiat olewają te sprawy nie robiąc nic ztym jagby nikt nic nie wiedział .jeżeli dojdzie do neszczęśliwego wypadku wyżej wymienieni powinni ponieść kąsekfencje za tak wykonany bubel.

niech sie zajma ta droga i nie wciskaja nam kitu ze chodnik bedzie traktowany jako droga! pytam sie gdzie jest taki przepis odnosnie uzytkowania chodnika jako jezdni!?a gdzie sie podzieja piesi(w szczegolnosci dzieci)jak beda szli chodnikiem a w tym czasie pojazdy beda sie mijac-na ploty maja wskakiwac!?ktos kiedys odpowie za ta "powiatowa drozke".mieszkanka W IA Z O W N I C Y

Mamy taki powiat że zapomnial o odśnieżaniu 1 kilometra drogi powiatowej pomiędzy Bukowem aWiązownico , czy to jest droga niczyja poprostu skoro jest nie odśnieżona. ale pieniądze na utrzymanie tej drogi Powiat Grajewo bierze a odśnierzania nie widać . To zgroza i chańba by nie mogli się dogadać powiat Grajewo z Gmino Radziłów kto ma ją odśnierzc,do wiosny się pewnie dogadają to wkońcu jest Polska i do roboty lenie .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.