Wiadomości

Inwestycja w przyszłość

Zespół Szkół nr 2 w Grajewie.

Już po raz kolejny na terenie szkoły organizowane są szkolne prawybory, to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim lekcja patriotyzmu. Wyniki przeprowadzanych w kraju badań są coraz bardziej zatrważające, coraz mniej Polaków poczuwa się do odpowiedzialności za kraj i chce iść głosować. Warto więc zainwestować w przyszłość i już w wieku szkolnym uczyć młodzież obowiązku wobec ojczyzny i korzystania z praw, o które tak długo walczyliśmy. Idea, jaka przyświeca nam podczas organizacji szkolnych prawyborów, to – ucząc bawić – bawiąc uczyć.
W przygotowania szkolnego projektu zaangażowałyśmy młodzież, która mogła wykazać się własną inicjatywą przy formułowaniu i przygotowywaniu haseł wyborczych, prezentowaniu programów partii.
Kampania trwała tydzień, przyszli wyborcy – uczniowie szkoły mogli zapoznać się z programami i w dniu wyborów oddać swój głos na wybraną partię. Młodzież pełnoletnia miała swoją próbę dojrzałości. Uczniowie klas młodszych przeżyli przedsmak tego, co ich czeka w życiu dorosłym.
Organizacja takiej uroczystości to ciekawe doświadczenie dla wszystkich: uczniów i nauczycieli. Można obserwować uczniów, jak poważnie traktują świat dorosłych i jaką mają świadomość chwili, w której uczestniczą. Nawet, jeżeli jest to tylko zabawa dzisiaj, za kilka lat stanie się rzeczywistością.
Naszą zabawę traktujemy poważnie, wiem, że dla niektórych to tylko zabawa, ale znajdą się też tacy, którzy już w szkole budują swoje poczucie odpowiedzialności za kraj, ucząc się patriotyzmu.

Organizatorzy szkolnych prawyborów: Anna Staniszewska i Ewa Borawska

Wyniki głosowania:

PO - 69% (76 głosów)
PiS - 11% (12 głosów)
Partia Kobiet - 9% (10 głosów)
LiD - 7% (8 głosów)
Samoobrona - 2% (2 głosy)
PPP - 1% (1 głos)
PSL - 1% (1 głos)


Frekwencja: 39,7% I i II klasa. Głosowało 110 osób

Galeria zdjęć Krzysztof Gutowski

wtorek, 6 czerwca 2023

TEAM 4 - dwa kółka i kolejka

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Wiolecie Zielińskiej

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.