niedziela, 1 października 2023

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 12502 wyświetleń

Informacje dla wędkarzy

W ubiegłym roku Społeczna Straż Rybacka Powiatu Grajewskiego liczyła 4 aktywnie działających strażników z kół wędkarskich. Strażnik jest uprawniony do kontroli dokumentów uprawniających do połowu ryb u osób wędkujących, w wypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia odebrania za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do połowu a także zabezpieczenia porzuconych ryb i przedmiotów do połowu w wypadku niemożności ustalenia ich posiadacza.

W 2006 roku Społeczna Straż Rybacka Powiatu Grajewskiego przy współudziale Policji i Państwowej Straży Rybackiej  przeprowadziła 15 akcji skierowanych przeciwko kłusownictwu rybackiemu. Zatrzymano 2 osoby oraz zlokalizowano i zabezpieczono ponad 2000 m sieci stawnych. Wspólnie z Policją kontrolowano połowy wędkarskie podczas których skontrolowano 300 osób wędkujących. W związku z naruszeniem zasad Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb PZW pouczono 10 wędkujących rybaków oraz
asystowano przy ukaraniu 6 osób mandatem i jeden raz w sprawie kierowanej do Sądu Grodzkiego lub prokuratury.

Wędkujesz? Pamiętaj!!!

Dokumentem niezbędnym podczas wędkowania jest karta wędkarska oraz legitymacja członkowska z opłaconymi składkami.

www.wedkarze.e-grajewo.pl

niedziela, 1 października 2023

Ulica Wilczewo - pożar budynku!

Komentarze (2)

wędkarzy a nie rybaków

Zwalczać kłusowników, w szczególnosci na rzece Ełk. Zróbie sobie strone internetową aby ludzie wspomagali Was informacjami o kłusownikach i miejscach najbardziej na ten preceder narazonych.
CHłOPAKI TAK TRZYMAć

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.