piątek, 23 lutego 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 15290 wyświetleń

Handel ludźmi

 Pod pozorem legalnej pracy werbowali młode kobiety. Te trafiały jednak do agencji towarzyskich i na drogi, gdzie były zmuszane do uprawiania prostytucji. Czterech członków grupy zostało zatrzymanych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 We wtorek rano policjanci z suwalskiego wydziału zarządu Centralnego Biura Śledczego w Białymstoku razem z funkcjonariuszami jednostki taktycznej CBŚ wkroczyli do kilku mieszkań na terenie Warszawy i woj. opolskiego. Zatrzymali tam trzech mężczyzn i kobietę w wieku od 28 do 43 lat podejrzewanych o udział w grupie przestępczej trudniącej się handlem ludźmi. Przestępcy werbowali młode kobiety z małych miejscowości. Obiecywano im dobrze płatną pracę jako hostessy czy recepcjonistki. W rzeczywistości trafiały one do agencji towarzyskich i na drogę, gdzie zmuszane były do uprawiania prostytucji. Niektóre z nich były narkotyzowane na dyskotekach, wywożone i dosłownie sprzedawane do domów publicznych za kwotę od 1000 do 3000 zł. Zdarzały się przypadki stosowania przemocy wobec niepokornych kobiet. Z policyjnych ustaleń wynika, że grupa działała od kilku lat Wśród zatrzymanych jest obywatelka Ukrainy, która początkowo pracowała w agencji towarzyskiej. Później jednak czynnie uczestniczyła w organizowaniu procederu. Wśród  zatrzymanych jest jeden z szefów grupy 43-letni mieszkaniec woj mazowieckiego Pozostali zatrzymani pochodzą z województwa dolnośląskiego. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łomży. W środę Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Wszystkim grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prowadzący sprawę policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 

      sierż. Kamil Tomaszczuk

Komentarze (6)

No proszę co tu sie dzieje na tym świecie....juz nawet zaczęli ludźmi handlować, czy to jest normalne?? Nie. Takich przestępców to powinno dożywocie czekać a nie tylko do 10 lat pozbawienia wolności.

Bardzo slusznie kolego, dożywocie dla tych co porywają dziewczyny, bo im juz cale zycie zmarnowali.

Jakie dożywocie Panowie ? Mają jeszcze na mój koszt żreć i telewizję oglądać lub zabawiać się z słabszymi fizycznie więźniami ? Chciał by który zostać zamknięty z takim ? KULA W ŁEB !

Przygnębiający przykład na to, że we wspólczesnym świecie, a także w Polsce w kraju szczycącym się demokracją i odzyskaniem wolności problem niewolnictwa wciąż pozostaje nie rozwiązany. Na nic zdaje się prawo, ustrój i religia. Problem wspólczesnego niewolnictwa wręcz narasta.

10 lat co to kpiny , conajmniej 15 sa trybunaly

ja bym dolozyl kare pieniezną zebym niedoplacal z podatków na tych skurwieli

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.