sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

Grypa atakuje na całego

Specjaliści z Głównego Inspektoratu Sanitarnego twierdzą, że poziom zachorowań jest wysoki, jednak jeszcze nie rekordowy. Szczyt choroby wciąż przed nami.

- Od początku roku, w powiecie grajewskim zgłoszono 639 zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na grypę - poinformował Jerzy Nikliński, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grajewie.


Grypa może dosięgnąć każdego z nas, są jednak tzw. grupy podwyższonego ryzyka, dla których zagrożenie zachorowaniem jest najwyższe. Szczególnie narażone są dzieci poniżej 24 miesiąca życia, dorośli powyżej 65 lat oraz przewlekle chorzy na astmę, cukrzycę lub serce. 

Zapalenie oskrzeli lub płuc, zapalenie zatok, zapalenie opon mózgowych to niektóre z możliwych powikłań, jakie mogą wystąpić po przebytej grypie. Wirus grypy przyczynia się też do zwiększonej umieralności z powodu ostrego zawału mięśnia sercowego oraz niedokrwiennej choroby serca.

Możemy zmniejszyć ryzyko zachorowania - powinnyśmy zachować dystans do osób chorych, pamiętajmy o częstym myciu rąk, właściwej diecie, bogatej w witaminę C i dostosowanym do pogody ubiorze. Grypy nie należy lekceważyć. Utrzymująca się gorączka, bóle głowy, bóle mięśniowo-stawowe, kaszel to sygnał, by zgłosić się do lekarza.


zobacz też:
Dieta na odporność

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.