Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 10590 wyświetleń

"Grajuś" schnie

W centrum miasta w 2004 roku posadzono świerk o nazwie Grajuś, którego sponsorem był browar „Żubr”. W chwili obecnej drzewo schnie. Starania służb porządkowych miasta oraz deszczowa wiosna nie uratowały "Grajusia".

Poprosiliśmy pana Kazimierza Podlaskiego inspektora ds. zieleni w Grajewie o przedstawienie informacji na temat ogólnego stanu naszych terenów zielonych:

- W tej chwili są to przede wszystkim prace polegające na opanowaniu zaniedbanych i niedopielęgnowanych terenów zielonych miasta. Sadzimy drzewa i krzewy, dosadzamy mieszanki traw, ponieważ przeważała jedna odmiana, czego być nie powinno. Prowadzi to do występowania kęp, przerzedzeń. Usuwamy stare krzewy, przycinamy drzewa.

- Powstanie nowych atrakcji typu klomby, fontanny jest obecnie niemożliwe, przede wszystkim z powodów finansowych. Na szczególną uwagę zasługuje dziki drzewostan na terenach za klubem Hades wzdłuż torów kolejowych, który będzie częścią planowanej ścieżki zdrowia. Aktualnie jesteśmy na etapie tworzenia kosztorysu.
W moich osobistych planach jest stworzenie za UM przy ul. Strażackiej kortu tenisowego lub lodowiska. Chcielibyśmy również zaopiekować się dębami przy ul. Kilińskiego, które potrzebują drenażu, ponieważ rosną bezpośrednio w betonie.e-Grajewo.pl

piątek, 14 czerwca 2024

Gmina Grajewo rozbuduje wodociąg

Komentarze (9)

Ten Gajuś schnie jak i schnie Grajewo

Szanowna Redakcjo, od kogo,jak od kogo, ale od Was oczekujemy zachowania zasad poprawności gramatycznej i ortograficznej artykułów - nazwisko należałoby odmienić, żeby był "porządek" w składni zdania.

szkoda, by urosl to fanie by bylo:)

Może należało go podlewać browarkiem od sponsora

Starych drzew się nie przesadza, a ten "Grajuś" w chwili zasadzenia kilka wiosen już sobie liczył.

do Pana,który pisał o poprawności gramatycznej : SPADAJ ...!

o jezu ta poprawność wasza gramatyczna -starej daty jesteście;
koggoo to!!!
napisać, poprawić -słownik, word ale wnikacie-
coś szybko sie robi można się pomylić, ja tam nie wnikam :>)

teraz tak tam lyso to moze tam palme zasadzic ?? napewno by sie przyjela :) i atrakcyjnie by wygladalo przynajmniej :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.