Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 15622 wyświetleń

Grajewskie Wilki w Ełku


Morsy i Morsanki ze Stowarzyszenia Morsów „Grajewskie Wilki” w minioną niedzielę ( 29.09.2013) uczestniczyli w otwarciu sezonu morsowego na plaży miejskiej w Ełku, Ełckich Morsów. To pierwsza w tym sezonie 20 13/14 kąpiel grajewskich i ełckich morsów a również pierwsza dla stawiających swe pierwsze kąpielowe kroki w zimnej wodzie- dla rozpoczynających poznawanie uroków zimowych kąpieli. Temperatura powietrza jeszcze dodatnia + 8 stopni i niewiele mniej wody, to dla zaawansowanych morsów „kaszka z mleczkiem” ale dla początkujących osób deklarujących przynależność do Stowarzyszenia była to zaprawa godna szczególnej uwagi. Chociaż dla zaawansowanych morsów, z kilku a nawet z kilkudziesięcioletnim stażem to tylko swego rodzaju rozgrzewka przed najlepszym okresem morsowania jakim jest temperatura poniżej -10 st. C, dbałość o kondycję należy do rutynowych czynności każdego morsującego i tym kierują się w swym działaniu i poczynaniach wszyscy należący do Stowarzyszenia Morsów.

By zostać Morsem nie trzeba się specjalnie przygotowywać, wystarczy jedynie przeciętnie dobre zdrowie. Do zimnej wody może wejść praktycznie każda osoba której towarzyszyć będzie doświadczony Mors pokazujący sposób wejścia i zachowania się w niej. Jedyną barierą by morsować jest pokonanie strachu przed nieznanym. Grajewskie Wilki zapraszają chętnych i odważnych do wspólnego zapoznawania się z dobrodziejstwem zimnych kąpieli i zapraszają na duże porcje wesołej i przyjaznej zabawy która niezłomnie takim kąpielom towarzyszy. W najbliższym czasie na przełomie październik-listopad Grajewskie Wilki zaplanowały otwarcie sezonu kąpielowego na swoim terenie jakim jest kąpiel w Jeziorze Toczyłowakim.

Przed nami szeroki wachlarz zimowych kąpieli w tym uczestnictwo w Przygranicznym Zlocie Morsów w Augustowie i Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie i aby w tychże zlotach czuć się zdrowo, już dziś zapraszamy do podnoszenia własnej odporności i kondycji fizycznej.

Osobom które pragną doświadczyć uroków zimowych kąpieli, doznań zdrowotnych, wesołej zabawy i przeżyć z tym związanych zapraszamy do naszego grona.Można nas znaleźć na: www: grajewskiemorsy.grajewo.pl a bezpośrednio w świat zimnych przygód poprowadzą was morsy do których dodzwonicie się ; 600954834,~665801490.~698305626.Zapraszamy

Grajewskie Wilki

 

wtorek, 21 marca 2023

Kondolencje

Komentarze (6)

GKM "Aktywni" pozdrawiają morsów "Wilków"

Gratulacje wszystkim morsom, chciałabym spróbowac ale brak mi odwagi, aj może kiedyś???

Wysłałem gorącą wiadomość alfabetem Morsea, otrzymałem zimną odpowiedź od ciepłego morsa.
Podziwiam, doceniam znaczenie morsowania i pozdrawiam!

W niedzielę 6.10 w samo południe Morsy Grajewskie będą zażywały kąpieli w Jeziorze Ragrodzkim.
O 0 0 0 j , będzie się działo ! ! !

W jeziorze Rajgrodzkim.. ale gdzie konkretnie?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.