piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 10809 wyświetleń

Grajewska BP

Od 1948 roku w Grajewie istnieje filia Biblioteki Pedagogicznej. Kiedyś – przeznaczona tylko dla nauczycieli, dziś służy zarówno studentom jak i uczniom szkół średnich przygotowujących się do nowej matury.

Zbliża się wrzesień, a więc wzrośnie ruch w Bibliotece Pedagogicznej.  Nauczyciele zaczną szukać rozkładów, planów wynikowych, pomocy i materiałów dydaktycznych, studenci niezbędnych pozycji naukowych, a uczniowie potrzebnych opracowań, aby dobrze przygotować się do matury. Niestety zbyt małe nakłady finansowe nie pozwalają zrealizować wszystkich potrzeb czytelników. W miarę możliwości jednak BP stara się zapewnić minimum pozycji książkowych z innych dziedzin np. z ekonomii, administracji, prawa.

Przybywa czytelników BP.
Z roku na rok Biblioteka Pedagogiczna cieszy się coraz większą popularnością. W połowie sierpnia 2007 roku zapisanych było ok. 350 osób, w tym roku na dzień 20 sierpnia liczba ta wynosi 623 osoby. -Tak duży wzrost wynika z tego, że wciąż przybywa nam studentów, jak i z tego, że z zasobów placówki zaczęli korzystać uczniowie przygotowujący się do matury – mówi pracująca w BP Marzena Zolnik.

Jedyna taka placówka w okolicy.
-BP jest jedyną biblioteką specjalistyczną w okolicy. Zainteresowani znajdą tu nie tylko pozycje z literatury pięknej, krytycznoliterackiej, językoznawczej, czy np. albumy malarskie ale do ich dyspozycji jest Centrum Informacji Multimedialnej – dodaje bibliotekarka.

Centrum Informacji Multimedialnej!
Osoby zapisane do Biblioteki mają do dyspozycji cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Celem utworzenia CIM była chęć podnoszenie jakości i dostępności kształcenia poprzez promocję wykorzystania nowoczesnych technologii w oświacie, zwiększenie potencjału edukacyjnego BP, wspieranie procesu ustawicznego kształcenia się i samokształcenia uczniów, studentów i nauczycieli. Osoby zarejestrowane w grajewskiej BP mogą korzystać również z drukarki oraz punktu ksero.

Coś dla maturzystów..
Biblioteka posiada materiały pomagające przygotować prezentację z języka polskiego, przykładowe arkusze egzaminacyjne z modelami odpowiedzi i komentarzami z różnych przedmiotów. Aby korzystać z jej zasobów, wystarczy posiadać dowód osobisty.

Co słychać w Grajewie?
Marzena Zolnik stara się informować czytelników o ważniejszych wydarzeniach, które mają miejsce w Grajewie. Chce, aby osoby na bieżąco mogły uczestniczyć w życiu miasta. Zbiera więc materiały prasowe dotyczące Grajewa.

e-Grajewo.pl 

Adres: os. Południe 36

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (9)

Nie wiedziałem,że w bibliotece można spotkać takie laski :). Chyba zaczne tam bywać.

super ta biblioteka, moim zdaniem ktos powinien dofinansowac kilka pozycji ksiązkowych.. ja uczę się w białymstoku zaocznie i bardzo mi ta biblioteka pomaga..

super! gdzie dokładnie znajduje się ta biblioteka? przybliżcie miejsce. Pozdro!

Nie sądziłem, że osiedle Południe (wcześniej Waltera) istniało już w 1948 roku. Ale ja jestem zbyt młody i nie pamiętam tego:-)

ta biblioteka jest nie potrzebna, takie same voluminy mozna wypozyczyc w miejskiej albo publicznej, a nawet w szkolach hehe

ciekawe czy choc raz byłes w tej bibliotece ze gadasz takie głupoty... buraku

idioto ... biblioteka pedagogiczna to nie budynek tylko zbiór ksiażek :/

powinni zlikwidować ta bibliotekę, żadnego pożytku to z niej szczerze mówiąc nie ma.. jest bo jest i ktoś tam ma dzięki temu pracę, ale zgadzam się z "4" faktycznie takie same pozycje książkowe są w szkolnych bibliotekach, a te centrum multimedialne to też żadna rewelacja w "miejskiej" takie jest już ładnych kilka lat. Nic na siłę, bo albo pieniądze są i tym samym na półkach będą nowe vol.,albo ich nie ma i nie będzie BP. pozdrawiam

Ciekawe jakiego przedmiotu nauczasz. Poprawnie mówi się "to centrum", nie "te centrum". Inne błędy pomijam, bo to pewnie "literówki"... Skoro takie same książki są w bibl. szkolnych, to czego szukało kilkudziesięciu maturzystów w bibl. pedagogicznej?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.