środa, 19 stycznia 2022

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 12144 wyświetleń

Grajewo w czołówce rankingu

Grajewo znalazło się w pierwszej 10-stce miast powiatowych w kraju o liczbie ludności od 20 do 30 tys. mieszkańców w kategorii najniższe wydatki bieżące na administrację w przeliczeniu na 1 mieszkańca.

W rankingu wydatków na administrację, który zorganizowało pismo Samorządu terytorialnego "Wspólnota" Grajewo zdobyło 7 miejsce. W poprzednim roku w takim samym zestawieniu ulokowaliśmy się na 14 pozycji, wówczas utrzymanie administracji samorządowej w ciągu roku kosztowało każdego mieszkańca 138,40zł. Dla porównania w Sokółce koszt wynosił ponad 109zł na mieszkańca, a w Augustowie 179,87zł.

Zestawienie obejmuje tylko wydatki bieżące, czyli wszystkie wydatki związane z utrzymaniem administracji miejskiej. Są to nie tylko pieniądze na płace dla urzędników i pracowników magistratu, lecz także koszt remontów budynków urzędów, pieniądze przeznaczane na zakup materiałów kancelaryjnych czy komputerów i sprzętu biurowego, rachunki za energię elektryczną itd.

e-Grajewo.pl

środa, 19 stycznia 2022

Ambulans za ponad 1 mln złotych

Komentarze (9)

Moim zdaniem nie ma znaczenia jak niskie czy jak wysokie są wydatki administracyjne. Uważam, że mogą być one wysokie w sytuacji kiedy np. kadra urzędnicza potrafi pozyskiwać dużo funduszy unijnych na inwestycje. Wtedy za dobrą pracę urzędników należy się godne wynagrodzenie. Prosiłbym o wskazanie jaką kwotę funduszy unijnych przypadających na jednego mieszkańca udało się zdobyć w zeszłym roku. Wtedy będę wiedział czy powinienem gratulować czy też nie.

nie badzcie smieszni,procz 2 nowych chodnikow co sie zmienilo??nic

i tak trzymać, jestem za!!!

nie ma czym się chwalić

hahaha Nie ma sie z czego cieszyc. Te niskie wydatki na administrację to poprostu najmniejsze wynagrodzenia dla urzędników NIŻSZEGO szczebla.

miszkancu! nie wies zo czym piszesz. poniewaz powiat grajewski jest drugim pod względem wielkości srodkow pozyskiwanych UE w województwie.urzednicy zarabiają grosze :)

Najniższe wydatki i najgorsi urzędnicy - nie ma sie czym chwalić

tu nie ma czym sie chwalic... Urzędnicy zarabiają smieszne pieniadze, nie ma co na nich oszczędzać... niedlugo nikt nie bedzie chcial bys urzędnikiem i wtedy nic nie załatwimy... :P

Odpowiedz dla go od Mieszkanca: wiem o czym pisze. Ja pisalem o miescie Grajewo ktore pozyskuje malo funduszy unijnych a nie o Powiecie. Prosze czytac uwaznie.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.