piątek, 8 grudnia 2023

Wiadomości

Grajewo w SSSE

Kropką nad „i” było podjęcie decyzji o objęciu obszarem Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nieruchomości położonych na terenie naszego miasta. Dnia 30 marca 2005r Rada Miasta w głosowaniu powiedziała temu zamierzeniu "tak".

- Wszystko jest na etapie przygotowywania inwestycji i projektowania. Dzisiejsza uchwała jest jednym z kroków przygotowywania Grajewa do strefy, a to jest podstawa do rozpoczęcia tej inwestycji. Aktualna produkcja pokrywa około 30% rynku płytowego w Polsce. Konkurenci pracują już w podobnych strefach. W związku z tym, żeby być na rynku konkurencyjnym i jeśli się oczywiście chcemy się rozwijać, to musimy mieć możliwość obniżenia kosztów, a obniżenie kosztów to jest właśnie strefa. Na tym oparta była cała idea rozbudowy zakładu w Grajewie. Planujemy wytwarzać nowy wyrób - płyty MDF. Firma docelowo zamierza zatrudnić około 200 osób. Spowoduje to wzrost zatrudnienia w firmach transportowo - logistycznych i innych firmach usługowych pracujących na rzecz Pfleiderera Grajewo- mówi Pan Nowakowski, dyrektor Pfleiderera w Grajewie.


Na około 11ha terenu, gdzie ma powstać Suwalska Strefa Ekonomiczna, prawie 5ha będzie pod dachem. Natomiast moc energetyczna w nowej kotłowni wynosić będzie 100 MW.

- Jak widać to bardzo duże inwestycje, których wartość szacujemy na prawie 100 000 000 euro. Tak jak powiedziałem powstaną miejsca pracy w transporcie, ale żeby komunikacja była sprawna, trzeba zrobić porządek z drogami i o to proszę władze miasta. Praca będzie także dla nowej kadry, a muszą to być ludzie bardzo dobrze wykwalifikowani, chodzi tu o wiedzę techniczną i informatyczną, bo cały nowy zakład będzie w pełni skomputeryzowany - dyrektor Pfleiderera w Grajewie

Magda Kosobudzka
e-grajewo.pl

czwartek, 7 grudnia 2023

Grajewo. Konsultacje społeczne

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.