Wiadomości

  • 39 komentarzy
  • 18978 wyświetleń

Grajewo ładne i brzydkie

Nasze miasto pięknieje i trudno tego nie zauważyć. Od dziś będziemy pokazywać miejsca ładne i brzydkie. Niektóre są zaniedbane z winy zarządzających terenem lub budynkami, inne zaśmiecone ludzkim niedbalstwem. Czekamy na dalsze uwagi. Nasi dziennikarze podejmą każdą interwencję mieszkańców i zbadają przyczyny zaniedbań. Potrafimy też pochwalić osoby dbające o nasz wspólny mały świat. Stare porzekadło mówi: "... jak nas widzą tak o nas mówią i piszą".

Na początek brzydota
Na początek znaleźliśmy kilka brzydkich miejsc na osiedlach: Wiktorowo, Południe i Centrum. Na zdjęciach rozpoznacie również, że w samym sercu miasta, tej perełce Grajewa, jest parę ruin, które chciałoby się zasłonić, choćby tylko od głównej ulicy. Dobrym przykładem jest  "polna droga" Hanki Sawickiej w Grajewie. Wiedzie nieopodal dużego osiedla we wschodnio - południowej części miasta. Lokatorzy okolicznych domów a szczególnie właściciele samochodów klną na nawierzchnię. Ulicą Hanki Sawickiej ciężko dojechać do domu. Jeżeli nie pękają zawieszenia, to w najlepszym razie, samochód prosto z myjni i tak będzie wyglądał, jakby wrócił z rajdu terenowego.

Obietnice sprzed trzech lat
 – Położenie polbruku na tej ulicy władze miasta obiecały nam już trzy lata temu – skarży się Jarosław Ruszczyk, mieszkaniec osiedla. – Od trzech lat wysyłam prośby o porządną nawierzchnię. Wielokrotnie zwracałem się do zastępcy burmistrza. Obiecał, że zajmie się sprawą i do chwili obecnej w mieście jest polna droga. W tym roku sypnęli w dziury trochę żwiru i to wszystko. Zobaczymy co z tego zostanie po pierwszych większych deszczach, nie mówiąc już o tragedii jaka nas czeka po zimie. Burmistrz miasta zapytany o zaspokojenie oczekiwań swoich wyborców obiecał, że w przyszłym roku problemy drogowe mieszkańców posesji przy ulicy Hanki Sawickiej skończą się – Dokumentacja jest, a inwestycję Rada Miasta ujęła w przyszłorocznym planie finansowym – zapewnia Krzysztof Waszkiewicz, burmistrz Grajewa.

Jest też ładnie
Centrum Grajewa to ucywilizowane skrzyżowanie dróg krajowych 65 i 61. Od dawna na tamtejszych trawnikach od wiosny do później jesieni, rozweselają oczy ładne kwiaty. Wyremontowane chodniki na tych drogach też dają radość oczom, a przede wszystkim nie powykręcanym na połamanych płytkach nogom, jak to drzewiej bywało. Jadąc do urzędu miasta nie razi też ulica Mickiewicza, do ostatniego remontu będąca obrazą dla noszonego szacownego imienia wieszcza narodowego. Spółdzielniom mieszkaniowym już teraz też można "wytknąć” dbałość o wygląd osiedli. Choć gdzieniegdzie zdarzają się "miejsca porażki”.

Dziennikarze naszego portalu będą obserwować poczynania decydentów. Powiadomimy mieszkańców o postępach czy ewentualnych problemach w wypełnianiu obietnic. Chętnie też  z aparatem pojedziemy do miejsc wskazanych w komentarzach. Na koniec pytanie dnia: Co waszym zdaniem może zrobić statystyczny grajewianin ,aby miasto wyglądało lepiej?
kali

Komentarze (39)

Jeżeli ktos jedzie przez Grajewo, np do Białegostoku. To przejeżdza przy tej nieszczęsnej Traugutta. !
miasto mogło by coś zrobić z tą ulicą.! . ; ))
Niektórzy mówią, że na tej ulicy nie ma ZASAD.
Myli się. ! Zasady obowiązują wszystkich ! ; |

dziurawa droga jest jak jechac do Hadesu (obok pizzerii) :(

a co z Przekopką kiedy w końcu zrobią asfalt???

Każdy wie, jak wygląda Grajewo. A wszystko to zależy od pieniędzy w kasie miasta. Prywatne posesje to już sprawa właścicieli . A co do zdjęcia nr 8 - cieszmy się, że w ogóle mamy jakiś "dworzec" i kasę biletową, bo w PKP podobno mieli już zlikwidować kasę .
Pozdrawiam :)

Grajewo pięknieje w okolicach zamieszkania włodarzy naszego miasta - przykłady widać podczas kolejnych kadencji. Sztandarowym przykładem brzydoty jest nasza wizytówka - funkcjonujący barak tzw. dworca PKP doskonale widoczny z okien budynku Starostwa przez dziurę w ogrodzeniu. Ale czy nasi włodarze jeżdżą pociągami ? Przepraszam jeżdżą bardzo chętnie - pod warunkiem, że jest to Pociąg Papieski !!!

więcej koszy na śmieci w blokowiskach jest ich mało a co mówić na osiedlach domków jednorodzinnych ahhh zadnego nie znajdziecie!!;/

ul. Hanki Sawickiej - zdecydowanie od dawna należy się mieszkańcom dobra nawierzchnia więc cieszy to, że w przyszłym roku zostanie zrealizowany ten cel.
Jednak chciałbym zaprosić niedaleko - na ulicę Spokojną w Grajewie. Od dawna mieszkają tam ludzie, a z czasem przybywa nowych domów jednorodzinnych. Nawierzchnia...nawierzchnią, nawet prywatnie, ludzie wysypują gruz, równają drogę przed posesjami, aby nie niszczyc aut dojeżdzając do domu. Ale oprócz tego, żeby w takim "osiedlu" nie było kanalizacji? Czy coś na ten temat wiadomo? Czy coś się ruszy w końcu w temacie? Czy znowu trzeba czekać lata i walczyć, walczyć o swoje...

A droga do TBS-ów? Razem 3 bloki. To jest z 90 rodzin. I w większości małe dzieci. I droga przez mękę. Woda po kolana. Może przeniesiemy się do Koszarówki? Przecież blisko. . A i w gminie podatki miejsze. Znowu przed wyborami jeden radny będzie nam obiecywał, że coś załatwi byleby go wybrać. Pozdrawiam tą łądną część Grajewa.

np u nas pod blokiem jeden kosz na 4 klatki

jak brzydko wyglada Grajewo od wjazdu z Augustowa.Płakac się chce patrząc na tak zwany "rynek"

a ulica 11-go Listopada ? Patriotyczna nazwa. Pół ulicy pięknie wykonane ale nazwę "11-go Listopada" nosi CAŁA ulica. Zapraszam do zwiedzania szczególnie po obfitych deszczach.

Ulica Kościelna, Topolowa, drogi piaskowe. Wciąż tworzą się na nich koleiny. Niestety nikt nie chce nic z tym zrobić, jedynie co jakiś czas posypią żwirem i wyrównają.

Central park..co z tego że jeden chodniczek ułożony..ale parku zadnego..żednych ławek, jak wyglądja oczka..w Boczkach mozna zrobić..a Grajewo co...czeka..na co..

A ulica Ekologiczna..może w koncu z nia tez trzeba coś zrobić

H. Sawickiej to nic w porówaniu z Przekopką

kosze na śmieci to nic ale tam nie ma wogle trawy,chodnika i nie ma niccccccc.

traugutta to powinni zruwnac z ziemią a mieszkanców do rezerwatu:):):)

Bardzo ładna jest panorama miasta wjeżdżając od strony Augustowa,ale gdy przekroczy się most na rzece Ełk i po przejechaniu kilkuset metrów(300-400),to patrząc na prawo stronę widzimy skumulowane wysypisko śmieci i gruzu-"przepiękny widok".Czy miasto nie ma na to żadnego wpływu?Może prezentacja w telewizji dopiero by coś z tym fantem zrobiła?

te slamsy na zdjęciu 5 i 6 to powinni zrównać z ziemią!

taka dziurawa droga jest również na ulicy Kościelnej!!!!! zróbcie coś z tym w końcu!!!!!!

Wy to od Traugutta odwalcie bo najładnieszy rewir na calym Gwo i h*j mnie obchodzi jakie tu sa budynki ale ziomki sa zajebiste ; ))) Pozdro dla Plagi i Traugutta ; ) :D

przezylam szok widzac zdjecie nr 5.....

Czesc mieszkalem w Grajewie i wyjechem z Tego miasta 10 lat temu i wchodze na stsone e-grajewo i czytam ze na ul.przekopki nie polorzony asfat to niewiem co powiedziedzc tak trzymac

Grajewo zawsze będzie brzydkie, bo pełno śmieci na ulicach, a najwięcej petów. Zresztą, to jest przecież również Polska, więc musi być brudno!

Te śmieci rzucają sami Grajewianie więc do kogo mamy pretensję. Przy moim domu idzie mama z dzieckiem do przedszkola i maluch wyrzuca papier po batoniku na drogę i idzie dalej, a mama go nie gani za takie zachowanie, to o czym my właściwie rozmawiamy. Wygląda to tak jak kura, przysiądzie zrobi kupę i idzie dalej. Może jako przedmiot obowiązkowy do szkół wprowadzić "estetykę", bądź "kulturę" zamiast 1 lekcji religii?

ostatnie zdjęcia można porównać do drogi jaka prowadzi do bloków TBS 71 i 72 poprostu TRAGEDIA Prezes chodzi piechotą więc chyba nie odczuwa jakości tej trasy, mieszkam 10 lat i prędzej się wyprowadzę na drugą stronę życia nim zrobią drogę w standardzie unijnym.

zgadzam się z Moth - taki ładny początek ulicy, a tak nieprzyjemna druga część :/ Przecież tam jest tak ładnie - zieleń, drzewa wzdłuż drogi - tylko, że podziwia się to tylko w słoneczne dni. A przy pogodzie takiej, jak jest obecnie, to szkoda samochodów. A jak byłoby pięknie i wydajnie dla aut, jakby tak zrobić tam przedłużenie kostki. ;)

niewiem co pisac żal jest ludzi takie warunki wiecie ile jest ludzi jest czekających na mieszkanie komunalne lub socjalne a naprawde dużo z nich stac płacic cynsz ale nie dla prywaciaży któży zbijają kase na ludziach więc nich urząd myśli i robi coś z tymi rujinami w grajewie

jak wszyscy widza zdjecie 5,6 to prawdziwa dzungla w centrum grajewa-powinna rada miasta ogrodzic ten teren i napisac rezerwat.

wyburzyc te traugutta to wstyt dla tego miasta zeby w samym centrum grajewa byly prawdziwe slamsy.

ludzie tam raczej to nie mieszkaja co ?

no tak ta ul Trauguta,kiedys tam raz przechodziłam i mało co szoku niedostałam,baby łażo przeklinajo,dro sie aż w d....pie dno pewnie im widac a wokół chmara dzieci na płotach i ulicy jak bezpanskie chodzo.aż wstyd bo widok jak w slamsach

Przez ta plage przechodzic wieczorem to strach.Rejon centrum grajewa ,swiatla ,papk mlodziez nieciekawa.pijana.

jak to jest mozliwe ze w 21 wieku takie budynki istnieja w grajewie i to w centrum ?przez traugutta sie przechodzi jakby widok z okupacji.wstyt

ul.h.sawickiej to koszmar wiem coś o tym i odkąd mieszkam w grajewie to gorszej ulicy nie widziałam a mieszkańcy spoko ;)wiem co mówie

prawdziwe ruiny a ludzie tam sa wulgarni.

ruiny-a przez kogo ?! przez ludzi ! ptaszek tego nie znieszczyl...

Jeszcze Nie jedna osoba by chciała mieszkac na pladze i na trauguta :):):)::) Z a j e b i s t y klimat :):)Nikt Tam nic nam nie zrobi:)

Tylko szybka zmiana właścicieli może poprawić wygląd centrum Grajewa.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.