czwartek, 27 stycznia 2022

Wiadomości

  • 23 komentarzy
  • 11872 wyświetleń

Grajewo dalej bez obwodnicy

Posłowie PO nie chcieli dać pieniędzy na obwodnicę Grajewa.

„Grajewo ci tego nie zapomni”, „ale i nie zapamięta” – tak sobie żartowali posłowie po odrzuceniu przez Sejm poprawki zabezpieczającej 10 mln zł na budowę obwodnicy Grajewa w ciągu drogi krajowej nr 61. Przeciwko zagłosowali m.in. wszyscy „nasi” posłowie Platformy Obywatelskiej.
Opracowane przez GDDKiA warianty przebiegu obwodnicy Grajewa w ciągu drogi nr 61
Poprawkę aby w przyszłorocznym budżecie państwa utworzyć rezerwę celową w wysokości 10 mln zł na „Budowę obwodnicy miasta Grajewa w województwie podlaskim w ciągu drogi krajowej S61” zgłosili posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

We wczorajszym głosowaniu nad nią wzięło udział 420 posłów. Za oddało głos 196, przeciw – 223, 1 osoba wstrzymała się od głosu. Ze sprawozdania stenograficznego wynika, że po tym głosowaniu posłowie urządzili sobie mały przerywnik humorystyczny. Poseł Wacław Martyniuk z Lewicy i Demokratów, który głosował za przyjęciem tej poprawki powiedział „Grajewo ci tego nie zapomni”, a poseł Stanisław Żelichowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który był przeciwny przyznaniu pieniędzy odpowiedział „Ale i nie zapamięta”
Warto podkreślić, że przeciwko utworzeniu rezerwy w wysokości 10 mln zł z przeznaczeniem na obwodnice Grajewa głosowali wszyscy podlascy posłowie PO: Leszek Cieślik, Józef Piotr Klim, Damian Raczkowski, Robert Tyszkiewicz i Jacek Żalek. www.4lomza.pl

środa, 26 stycznia 2022

Młodzi kadeci na szkoleniu w górach

Komentarze (23)

Chyba Agustów bez obwodnicy...

A czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, czy we wcześniejszej wersji budżetu przygotowanej przez Gilowską był zapis o rezerwie dla obwodnicy dla Grajewa? Bo jeśli nie, to ta poprawka PiSu podobbie jak inne, była tylko szopką i została wniesiona pod głosowanie w celu czysto propagandowym.

Trzeba zacząc blokade Grajewa. A co na to nasze wladze?


Ale i nie zapamięta

Tiry na tory, albo pieniądze na obwodnicę !!!

Grajewo POdziękuje przy następnych wyborach...

Dziękujemy posłom PiS ,nazwiska "naszych" posłów trzeba zapamiętać na czas przyszłych wyborów

No to jak zwykle i tym razem posłowie mają teraz gdzieś codzienne problemy małych miasteczek.Jest już po wyborach,przed następnymi znów się zaczną wielkie obietnice poselskie.I jak ludzie mogą ufać takim ........Wszyscy są dobrzy przed wyborami,a póżniej- niech się dzieje wola nieba.

EJ ROZBIERZMY PŁYTY I TAK DRZEWA NIE BĘDZIE I ZBUDUJMY Z TEGO OBWODNICE BĘDZIE ROBOTA DLA WSZYSTKICH CO ???????

TAK NALEZY ZROBIC JAK AUGUSTóW A ZEBY BYłO MOCNIEJSZE WRAZENIE ZABLOKUJMY GłóWNE SKRZYżOWANIE, ROZUMIEM PANA POSłA CIEśLIKA GRABIE GRABIA WIADOMO DOKąD

To skandal, ale nie zaskoczył mnie, która swym głosem (w wyborach do Sejmu) nie udzieliła władzy PO. A co na to ślepa rzesza "ugnieconych" przez wyborczą, anty-pisowską propagandę Grajewian. Przecież każdemu z was powinno się teraz wytoczyć sprawę! Kiedy Polak będzie mądry przed szkodą? Chyba nie doczekam się!!!

TAK TAK... JA TO WRACAJAC ZE SZKOŁY DO DOMU TO CHYBA Z 10 CIEZARÓWK NA RAZ JEDZIE , POZNIEJ JAKAS OSOBÓWKA I ZNOWU NALOT TIRÓW...

O LUDU... OBWODNICA KONIECZNIE POTRZEBNA:-)

A tak P O-miało wszystkim pomóc a tu co figa

CZY WASZE ZASCIANKOWE MALE SPLYWAJACE ZOLCIA I JADEM ROZUMKI NIE ROZUMIEJA ZE PIENIEDZY NA OBWODNICE GRAJEWA NIE BYLO W BUDZECIE PRZYGOTOWANYM PRZEZ PIS. POPRAWKI PISU MIALY DOPROWADZIC DO TAKIEJ SYTUACJI W KTOREJ TO DOBRY I WIELKODUSZNY PIS ROZDAJE PIENIADZE KTORE POLSKIEMU SPOLECZENSTWU CHCE ZABRAC DEMONICZNA PO. PIS UPRAWIA CYNICZNA GRE KTORA UPIERA SIE WLASNIE NA CHARAKTERACH TAKICH LUDZI JAK WY ZATRUTYCH NIENAWISCIA I ZAWISCIA. ZAMIAST DROGI ZABLOKUJCIE SOBIE DOSTEP DO INTERNETU I NIE DEGENRUJCIE INNYCH. MALI ZAWISTNI NIESPELNIENI "ZBAWCY I ZNAWCY".

Sprawdziła się przepowiednia Krzycha Kononowicza:NIE BęDZIE NICZEGO!

JEDYNE WYJSCIE ZBLOKOWAC DROGE!

Władze nie widzą problemu w Grajewie. Ostanio przejężdżał tędy Pan Prezydent- w obstawie czterech samochodów z kolorowymi światłami. Z całą pewnopścią nie jechali z prędkością 50km/h, za to stwarzali duże zagrożenie, bo kolumna zajmowała prawie dwa pasy. Niektórzy byli zmuszeni uciekać prawie na chodnik. Nie stali też na światłach, bo inni kierowcy, widząc somochody uprzywilejowane, ustąpili pierwszeństwa.

PSL-POpiera rozwój ściany wschodniej. Tak trzymać. Czekamy na kolejne cuda. Tylko latem, nas zalanych żółcią i niemocą umysłową prowincjuszy, omijajcie z daleka. Swoje wczasy możecie przecież spędzić na balkonach inteligentej warszawki. Ciemnogród niezłośliwy ale pamiętliwy

przewalone; mają grajewo gdzies

Absolutnie zgadzam się z Normalnym. Zadałem sobie trud i sprawdziłem projekt budżetu na 2008 r, przygotowany przez Ministerstwo Finansów prowadzone jeszcze przez Zytę Gilowską. Ani słowa o obwodnicy Grajewa. Tak więc kochani nie bulwersujcie się, tylko szukajcie informacji. Zbulwersowana chciałaby zastosować dokładnie pisowskie metody. Kto nie z nami, ten do piachu. A tak poza tym to Spokojnych Świąt.

Do Normalny! PROSZĘ NIE WCISKAĆ LUDZIOM BAJECZEK!!!
PIENIĄDZE W BUDŻECIE ZAWSZE BYŁY I SĄ, TYLKO, ŻE NIESTETY NIE DLA "ZAŚCIANKA" - ZAPLECZA PIS-U ?! MY "MALI (...) NIESPELNIENI (...) ZNAWCY" ROZUMIEMY WIĘCEJ NIŻ BYŚCIE CHCIELI! NIE WMÓWICIE NAM, ŻE FINANSOWANIE NP. ZAPŁODNIENIA IN-WITRO JEST BARDZIEJ PRIORYTETOWE NIŻ BUDOWA OBWODNICY. I DLATEGO NIE ZAPOMNIMY ZATRUTYM NIENAWISCIĄ I ZAWISCIĄ PO-POSŁOM ICH CYNICZNEJ GRY, W KTÓREJ PARTYJNĄ DYSCYPLINĘ STAWIA SIĘ WYŻEJ, NIŻ INTERES I DOBRO WŁASNEGO REGIONU. JAKO GRAJEWIANKA ZDECYDOWANIE WOLĘ PIS I NA PEWNO NIE TYLKO JA!!!

Do forumowiczów, którzy próbują kampanię PIS-u czynić. Nienawiść lub manipulatorstwo Wasze mam nadzieję, uczciwe ma podstawy i na obwodnicę Grajewa wybudowaną przez inną bandę polityków niż Wasza ukochana nie wjedziecie. Po takich tekstach to po prostu nie wypada. Brzydko tak kampanię polityczną na stronce czynić i kaptować ludzi na przekór faktom. Nienawiści dosyć w naszym grajdołku. Nisko trzeba upaść by w interesie jakiejkolwiek bandy polityków sąsiadom ubliżać. Wszystkim spokojnych rodzinnych świat życzę i wybaczcie czasami bliżniemu.

Piszę do normalnego.
Po pierwsza zaściankowy umysł to chyba Ty masz jak w ogóle on jest u Ciebie.
Po drugie nie nazywaj się normalnym gdyż obrażając innych ludzi nie możesz nim być.
Wracając do sprawy obwodnicy, po tą są posiedzenia Sejmu, żeby było można coś dodać,zmienić albo wykreślić z budżetu i nie tylko. Pracę na tą obwodnicą zaczęły sie dużo wcześniej i były prowadzone sprawnie.Nie udało się ich jednak zakończyć przed wyborami, gdyż nikt nie przewidział, że nowe wybory nastąpią tak szybko. W tej sytuacji posłowie PiS i LiD chcieli wprowadzić poprawkę żeby w Grajewie było o wiele spokojniej i bezpieczniej.Dlatego nie wiem czemu u Ciebie takie rozgoryczenie jak ktoś chce dobrze dla naszego regionu, chyba dlatego że głosowałeś na PO i nie to obiecywali Ci w kampanii "by wszystkim żyło się lepiej" jestem ciekawy dla kogo lepiej będzie się żyło ale chyba nie dla nas. Gratuluje dobrego wyboru!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.