Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 11032 wyświetleń

Gmina pomoże rolnikom

Chęć uporządkowania żywiołowego najczęściej sposobu pozbywania się śmieci i ścieków, jest jednym z zadań, których najczęściej podejmują się gminy. W związku z tym Gmina Grajewo planuje wspomóc rolników indywidualnych w budowie oczyszczalni przyzagrodowych z wykorzystaniem filtra roślinnego.
Pomoc ta polega na zakupieniu projektu oczyszczalni od Instytutu Ekologii Stosowanej. Bedzie on nieodpłatnie udostępniany zainteresowanym budową rolnikom. Rolnicy mogą liczyć również na fachową pomoc pracowników Instytutu i Urzędu Gminy.

- Ten prosty projekt, który będzie użyczany rolnikom, może zostać zrealizowany we własnym zakresie przez rolnika. Jest to technologia sprawdzona - podobne oczyszczalnie bez zarzutów funkcjonują w kilku gminach woj. podlaskiego. Zezwolenie na budowę nie jest potrzebne – powiedział nam Sekretarz Gminy Grajewo Kazimierz Grabowski. 

Wspierając budowę przyzagrodowych oczyszczalni ścieków władze propagują ideę ochrony środowiska naturalnego w gminie. W ramach regulowania gospodarki wodno-ściekowej zostaną osiągniete efekty ekologiczne. Koszt budowy takiej oczyszczlni to ok. 3 - 5 tys. zł.

e-Grajewo.pl 

Komentarze (4)

No napewno tak... moj wujek ma problemy z zalozeniem wlasnego szamba na gnojowice

być może twój wójek nie ma warunków

to bardzo fajnie ze strony gminy ze podjeła taka decyzje zapewne wiele rodzin bedzie sie z tego cieszyc ja rowniez

do Grajewiaka: należy odróżniać pojęcia: ścieki komunalne (bytowo-gospodarcze) od gnojowicy i oczyszczalnia przydomowa a zbiornik na gnojowicę!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.