Kraj

Głowa państwa w Ełku

         Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński w poniedziałek odwiedził Ełk. Do stolicy Mazur przyjechał na zaproszenie Tomasza Andrukiewicza, prezydenta Ełku.
          Do Ełku Prezydent RP przyjechał po wizycie w Olecku i Giżach. Najpierw we Wszechnicy Mazurskiej w Olecku spotkał się ze studentami, a na Placu Wolności - z mieszkańcami miasta. W gospodarstwie agroturystycznym w Giżach Lecha Kaczyńskiego gościli wójtowie, burmistrzowie i starostowie z EGO (Ełk, Gołdap, Olecko). Tam samorządowcy przedstawiali subregion, problemy, sukcesy oraz oczekiwania gmin i powiatów wschodniej Polski.
          W Ełku Prezydentowi RP towarzyszył Aleksander Szczygło, minister i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W programie wizyty znalazło się spotkanie Lecha Kaczyńskiego z Tomaszem Andrukiewiczem, prezydentem Ełku i mieszkańcami miasta. Obaj prezydenci złożyli kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spotkanie z ełczanami odbyło sie na zapleczu Ełckiego Centrum Kultury.
           Wizytę w Ełku Lech Kaczyński zakończył spotkaniem z Biskupem Ełckim Jerzym Mazurem w Centrum Pastoralno-Administracyjnym przy Placu Katedralnym. Do Warszawy Prezydent RP odleciał po godz. 18.30.

źródło: www.e-elk.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.