poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 22 komentarzy
  • 11003 wyświetleń

Giertych o ocenach z religii

Religia wliczana do średniej ocen – to najnowszy pomysł ministra edukacji Romana Giertycha. Duchowni i dyrektorzy podlaskich szkół nie widzą w tym nic złego. Teraz ich zdaniem przedmiot ten zdobędzie większą rangę.

Dlaczego pan chce by stopnie z religii były wliczane do średniej ?

Przecież wszystkie stopnie wliczają się do średniej, dlaczego akurat z religii się nie wliczają, tego nie rozumiem. To jest niezrozumiałe, to jest niezrozumiały błąd sprzed wielu lat. Kościół katolickie i inne kościoły – to chciałem podkreślić – upominały się o wprowadzenie tej średniej od 10 lat no i nadszedł czas decyzji” - powiedział Roman Giertych w rozmowie z Monika Olejnik w Radiu Zet

 
Czy święcenie tornistrów będzie obowiązkowe ?

poniedziałek, 26 lutego 2024

Most nad Narwią przybliży nas do Warszawy

poniedziałek, 26 lutego 2024

Przechwycili blisko 19 ton nielegalnego tytoniu

Komentarze (22)

głupota...jeszcze niech kostki brukowe poswieca...nowe płotki...nowo zasiana trawe...dlugopisy...olowki...zeszyty...buty...spodnie...albo zeby sie nie rozdrabniac niech kosciol zamowi samolot gasniczy i tylko ze zamiast zwyklej wody niech bedzie napelniony swiecona i niech tak opryska cale miasto i moze niech ksieza jezdza ze strazakami to przy okazji beda mogli poswiecic pozary lub pogozeliska...

i tak krok po kroczku robimy państwo wyznaniowe. Zdaje się że konkordat jasno określa rozdział państwa od kościoła. Zdaje mi się, że młodzież wychowywana obecnymi metodami (mam na myśli obecny sposób nauczania religii) odbije się czkawką jak obecna młodzież dorośnie i będzie decydować o sobie. Jeszcze nikt Polaków przymusem nie zachęcił do określonych zachowań.

Wracamy do średniowiecza a później do dziesięciny. Kiedyś mieliśmy religie w salach przykościelnych i nikt nikogo nie zmuszał do chodzenia na zajęcia. Teraz salę trzeba udostępnić w szkołach gdzie z innymi lekcjami nauczyciele nie mogą się pomieścić.
Powinni jeszcze przed każdą lekcją wprowadzić msze na oczyszczenie ducha.

Nie wiem czy ocena z religii to dobry pomysł. przecież dzieciom nie każemy wierzyć w historię czy matematykę. Religia to jest wiara, czyli sprawa wewnętrzna każdego z nas. Już w tej chwili wiarę dzieci mierzy się stopniami, a to nie jest obiektywna ocena. Znam przypadki kiedy wszyscy uczniowie otrzymują oceny celujące lub bardzo dobre, ale też są też i przypadki ocen dopuszczających i dostatecznych- głównie za "olewanie" przedmiotu. Czy musimy zmuszać dzieci do wiary? Czy wychowanie w wierze nie jest zadaniem rodziców i kościoła? Do tej pory nie mogę pogodzić się z faktem, że w klasach IV-VI dzieci mają 4 godziny historii i 6 godzin religii! Przecież na sprawdzianie nie ma pytań z religii, z historii natomiast są?

Igorze jesteś chyba młodym człowiekiem, czkawką to już nam się odbija brak wychowania chrześcijańskiego. Rozejrzyj się dookoła wszędzie wyzysk i upokorzenie drugiego człowieka, właśnie przez ludzi którzy żyli w czasach ...... .

Ale czego uczą na religii... Mój syn historii biblijnych nie zna, ale o sakramentach, eucharystiach itemu podobnych musi się uczyć, chociaż nic z tego nie rozumie. Studia teologiczne robia w szkołach, a na trudne pytania młodzieży katechetka nie chce albo nie umie odpowiedzieć. więc po co to wszystko?

Nikt nikomu nie karze wierzyć... Tak jak ktoś tu już napisał, że nikt nie wierzy w historię czy matematykę - do wiary nie zmusisz. Tyle że każdy w miarę wykształcony człowiek powinien wiedzieć przynajmniej cokolwiek na temat religii, którą wyznaje większość Polaków. I za to będą oceniani. Nie za wiarę, ale za wiadomości. Pomysł nie jest zły. Pozdrawiam!!

A czym miałby się różnić ten poświęcony tornister od niepoświęconego? Poświęcony zapewniłby uczniowi dobre oceny, czy może zbawienie?

do ROT.. Tylko 6 godzin religii???? Toż to skandal!!! Ale podobno są jeszcze większe przewałki - jedynie nędzne 2 (dwie) godziny religii...Wierz mi - są takie szkoły....
Powinszowania z powodu poinformowania;;;;))))

Panie Olo nie można wyzysku i upodlenia człowieka przez człowieka zwalać na niesłuszne czasy w jakich żyliśmy. Przecież większość naszego społeczeństwa deklaruje się jako chrześcijanie uczestniczący w obrzedach kościelnych, rozpaczający po śmierci kochanego Papieża itd. Tylko jak mam wytłumaczyć sobie przypadek z sąsiedztwa. Właściciel sklepu spożywczego co niedziela z żoną i dziećmi przykładnie chodzi na msze, bierze czynnie w nich udział, a w miedzyczasie w jego sklepie pracuja ekspedjentki w godzinach uniemożliwiających im pójście na niedzielne nabożeństwo.
Mówi nam się, że naród który nie zna swojej historii jest skazany na zapomnienie. dlaczego więc w szkole przeznacza się więcej godzin lekcyjnych na naukę religie niż historii nie mówiąc już np. o nacisku na podnoszenie sprawności fizycznej. Co wyrośnie z tych dzieci? Nie będą znali historii biblijnych, może i wykują na pomięć formułki modlitw, sakramentów, eucharystii ale czy pojmą sens tego wszystkiego. Czyż prawdziwa wiara nie opiera się na szacunku do drugiego człowieka i innych istot. Przecież to to dobro, o którym tak chętnie mówią nam duchowni. Co z tego, że będziemy brali udział w sakramentach, eucharystiach, świętach, całych tych z wielkim pietyzmam odprawianych ceremoniach, a na co dzień drugi człowiek będzie dla nas kimś obcym aby nie powiedzieć rywalem albo przecownikiem, którego najlepiej wyeliminować.
Proszę już zauważyć jak odnoszą się w grupie dzieci do malucha, który nie chodzi na lekcję religi w szkole. Już w dzieciństwie bywają bezwzględni. Szkoła ich tego chyba nie uczy, więc wynaszą to zapewne z domu. Może i nasze państwo za jakiś czas zafunduje mam prześladowania religijne w jakiś zakamuflowany sposób. Można się spodziewać wszystkiego. W naszym sejmie wszystko da się uchwalić - wystarczą skuteczne działania lobbystów.

DLACZEGO ZAMIESZCZACIE KOMENTARZE LEWACKIE, A PRAWYCH NIE? O CO TU CHODZI? STOSUJECIE CENZURE JAK ZA KOMUNY, POLITYCZNI MANIPULANCI!!
Prawda Zwycięży!

zawsze ma głupie pomysły

no widze ze sie cofamy niedlugo bedziemy przyjmowac chrzest polski od nowa i zabijac ludzi innej wiary i tych co nie uczęszczajo na religie oraz będo zapewne sprawdzac obecnosc w kosciolach i codzienno spowiedz wymagano conajmniej 15 grzechow . Polska z przyszlosci , przepraszam Polska z przeszloscią czekająca na przyszlosc . Gratuluje
ps : pan R.Giertych pewnie bardzo nudzi sie w swoim biurze ,a zeby nie zaisterosowac nikogo swoim nieróbstwem wlasnie wymysla profesjonalne pomysly !! jeszcze krzyze w klasach i na szyji kazdego ucznia i bedzie wspanialego . good luck ; )

Zgadzam sie z Igorem to fakt

och to dobrze bedzie religia do sredniej wliczana bedzie wieksza srednia :D

jest :D juuuupi :) moze mi srednia podwyzszy :) hihi superrrr :)

Wy tylko patrzycie na swoja srednia ze bedzie wyzsza, a co maja zrobic ci ktorzy sa innego wyznania? Szkola napewno niema pieniedzy na nauczycieli od kazdej religii. To wywola tylko niepotrzebne konflikty. Zadna osoba o wyznaniu innym niz katolickie nie bedzie sie chciala uczyc w Polsce, bo religia katolicka bedzie obowiazkowa.

oN MA RACJĘ . MÓWIMY "WIERZĘ W BOGA" więc w niego wierzmy.
Religi uczymy się od zawsze, ale nie przykładamy sie do tego a teraz mamy okazję poznać bliżej boga.

Takie są skutki PAŃSTWOEJ szkoły. Cały ten spór jest bez sensu, powinny być szkoły z religią i bez niej. Z mundurkami i bez mundurków. Koedukacyjne i dysedukacyjne. Z edukacją seksualną (jak przeprowadzić bezboleśnie inicjację homoseksualną) i z nauką zachowania wstrzemięźliwości. Ja tam wiem gdzie swoją dziatwę bym posłał.

ja tam sie ciesze xdd boskoo xd srednia mi sie podwyszszy...:* aa..jupi xd

co jeszcze ten../???......wymysli,niech dzieci sie ucza przedmiotow scislych ,,,a co z dziecmi innej wiary ,,beda mialy slabsza srednia bo nie maja religi ,,,czy madry Giertych wymysli cos dla nich,,,,

Z jednaj strony bym chciala zeby wliczała się relijia bo mam 6 ale jak będzie sie wliczała to napewni nauczyciele religi bedą robili sprawdziany kartkówki itp. to w tedy nie będzie takich ocen. Jeszcze jedno w takich małych miastach to ludzie moze i by chcieli aby religia sie wliczała bo nie ma tam ludzi wnnej wiary ale juz w większych to sprawia problem.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.