piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 39 komentarzy
  • 12399 wyświetleń

Gdzie ustawić fotoradar?

WSKAŻ MIEJSCE PRACY FOTORADARU


 Jak wcześniej informowaliśmy Straż Miejska w Grajewie posiada na wyposażeniu urządzenie do samoczynnej rejestracji zdarzeń w ruchu drogowym polegających na przekraczaniu prędkości, bądź innych niebezpiecznych zachowań. 
 W związku z tym aby powstrzymać i zminimalizować zjawisko przekraczania dozwolonej prędkości bądź innych niebezpiecznych zachowań w trakcie jazdy zapraszam mieszkańców do zgłaszania takich miejsc, przyjedziemy i sprawdzimy skalę zjawiska używając takiego urządzenia.

Komendant Straży Miejskiej
     Wojciech Formejster
     

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (39)

fotoradar nalezy postawic kolo nowego kosciola tam to wjezdzajacy i wyjezdzajacy z miasta pruja okropnie nalezaloby tez pomyslec o ruchu na ulicy 9 pulku strzelcow konnch tam jest 40 a niektorzy zasuwaja kolo 100.pozdrawiam straz miejska choc dostalem 200 mandatu i dziewczyny z biura mila obsuga a i jest naco popatrzec.

ekologiczna tam na tych płytach to z zawrotną prędkością śmigają

No nie przy nowym kosciele, gdzie na samej wylotówce? Przeciez wiadomo, ze kazdy juz przyspiesza jak sie zbliza do konca miasta badz jeszcze nie wyhamuje odpowiednio gdy do niego wjezdza i to jest normalne ! ! ! To jest szyderstwo zeby tak perfidnie zerowac na ludziach. Jezeli juz w takim miejsc stawiac radar to od duzej predkosci zeby robil zdjecia a nie od 50 km/h.

Moim zdaniem powinni zająć się pilnowaniem ruchu w miejscach najbardziej uczęszczanych przez pieszych i dzieci a nie ustawiają się na wylocie z grajewa do ełku jakieś trzysta metrów przed końcem ograniczenia i cieszą się że nałapią kierowców za przekroczenie prędkości w miejscu zabudowanym a wiadoma że przy wylotach to nikt niejedzie te 50 tylko minimum 60


Na os. Południe ulica Szpitalna, tu jeżdżą strasznie szybko.

na Ełckiej koło zakremu,ile razy wyprzedzają tam ze 100 na liczniku

moja propozycja żeby postawić fotografa tak na stałe na przemysłowej

Elcka okolice zakremu!!!!!!!!!!


a ja proponuje radar u wylotu Grunwaldzkiej do Elckiej, to jest niebezpieczny wyjazd, zawsze Elcka samochody jada z duza szybkoscia i jest problem z wlaczeniem sie do ruchu

mieszkam na ul.Kopernika, tam na dojeździe do kościoła przydałoby się stawiać o każdej porze dnia i nocy. TIR-y nie przestrzegają żadnych ograniczeń, a młodzież wyjeżdżająca ze stacji paliw lotos spieszy się nie wiedzieć gdzie.

wogole ich nie stawiac a jak juz postawic to obo baru "pod kominikiem" tam był ostatnio wypadek i sprawca uciekł z miejsca zdarzenia wiec tam mozna byłoby postawic

Ja proponuję co kilka kilometrów na trasie 61. Tam jest coraz gorzej.

9 PSK, oraz Szpitalna-Os Południe, Konstyt 3- Maja, Kopernika (Okolice Lotosu), Przemysłowa, Wojska Polskiego k. Parku, Ełcka (wysokość Savony), Konopska, Piłsudskiego. To moje propozycje jeśli chodzi by naprawdę zapobiec łamaniu 50-tki

napewno nie na drogach wylotowych z miasta bo to glupota... mysle ze tam gdzie najwiecej wypadkow, czesto ktos wpada pod samochod przy przejsciu na przeciwkokina ale tam to by byl problem z zamontowaniem fotoradaru

Na ul.Grunwaldzkiej tam na tym odcinku prostej jezdni jadą naprawdę bardzo szybko.

A ja myślę że straż miejska nie powinna mieć wogóle fotoradaru -JAK TO MOżLIWE żEBY KTOś KTO JEST UTRZYMYWANY Z NASZYCH PODATKóW I MANDATóW DRODZY KIEROWCY MIAł PRAWO NAS KARAć - proszę kochani podyskutujcie na ten temat.

Oczywiście na przemysłowej. Wszystkie świry rozpędzają się już od cmentarza i kończą przed Wojewodzinem - koszmar. Policji oczywiście brak - to normalne. I tak już od wielu, wielu lat.

Na Alternnatywach

Moim zdaniem to powinny być miejsca szczegulnie uczęszczane przez ludzi.To nie o to chodzi żeby łapać tych co jadą za szybko tylko tych co zagrażają życiu lub zdrowiu ludzkiemu.Bezsensu jest stawianie koło hadesu (chyba że w niedzielę) bo to jest miejsce mało ruchliwe przez pieszych.Cała wojska polskiego zaczynając od banku do świateł i ełcka ale też do cpn-u po co dalej?Tam i tal ludzie rzadko chodzą jeast szeroko i mały ruch.Ul przemysłowa, 9PSK, całe południe.

Na drogach osiedlowych prędkość dozwolona to 40 km a jeżdżą jak wariaci.

Celem stawiania fotoradaru nie powinna być maksymalizacja uzyskiwania kwot za mandaty (np. stawiając tuż na wylocie z miasta) a poprawa bezpieczęństwa na jezdniach. Powinni stawiać tam wszędzie gdzie według statystyk dochodzi najczęściej do wypadków drogowych a szczególnie tych z udziałem pieszych.
To statystyki tych wypadków powinni zadecydować o tym gdzie wymagane jest poprawienie bezpieczeństwa poprzez ustawianie fotoradarów.

proponuję postawić go w szafie pancernej ,zamknąć ,a klucz wyrzucić .

zgadzam sie z wypowiedzią WIEŚKA;

Polecam aby Ci co tu się wpisali zostali przypadkowymi ofiarami, uśmiechacie się do katów , oni wyciągają od was kasę i jeszcze poprawiają stan wszego konta w punkciki, ludzie oni powinni być na każde zawołanie obywatela w razie niebezpieczeństwa, bo nie od siedenia na czterech literach w samochodzie i pykanie fotek dostają kasę od nas...Grajewiaki grajewiakom zgotowali taki los... A od bezpieczeństwa na drodze jest drogówka:)A FOTORADAR NIECH ODDADZĄ POLICJI.NADGORLIWOŚĆ GORSZA ...........SAMI WIECIE!!!

często stoja na przemyslowej tym kangoo... i to przewaznie o godzinie 14.30... bo wtedy uczniowie wracaja ze szkoły z wojewodzina.

Ustawcie go w szafie....chociaż nie, bo wtedy nie będzie zarabiał na siebie a docelowo na budżet miejski. Oczywiście najłatwiej walić w swoich grajewiaków i odbierać im pięniądze za przekroczenie prędkości, że nie wspomnę już generalnie o wielkie grupie, z której każdy skubie ile może, a ona sie nie buntuje - czyli kierowców. Ciekawe co by było gdyby się ci, na których tak zarabiacie zbuntowali i przestali jeździć. Juz pomijam wasze wpływy z fotoradaru, wogóle skandalem jest, że burmistrz i radni zdecydowali się na zakup tego urządzenia represji własnych i nie tylko mieszkańców. Panie burmistrzu, bardzo pana cenię, ale za ten ruch ma pan u mnie czerwoną kartkę. Ten cały fotoradar, władze miasta powinny oddac policji, a nie robić ze straży miejskiej "prawie" drogówkę. Straż miejska powinna zająć sie pilnowaniem porządku w mieście a NIE KARANIEM KIEROWCÓW !!!!

Mają racje osoby, które piszą, że ten fotoradar to powinna posiadać drogówka a nie straż miejska, straż to niech chodzi po ulicach i osoiedlach i pilnuje, żeby sie tam nie pozabijali, a nie kierowców łapie, od kiedy to straż miejska ma coś do kierowców??? Chore to wszystki i właśnie ustawianie fotoradaru na wylotach!!!
Brak mi słów na głupoty tego świata!!!

Trzeba najpierw uaktualnić oznakowanie miasta ,

Do: "FUR" - widzisz oznakowanie drogowe z ograniczeniem prędkości 40, 50, 90 to ile masz na tym swoim liczniku? Pytam się ile? Ktoś stworzył prawo, a Ty masz je przestrzegać! Ale, ależ... Ty na pewno sądzisz, że jak co drugi polski kierowca wiesz jak super prowadzisz samochód, uwierzyłeś w marketing opon zimowych, ABS,ESP, i itp. Umiesz "doskonale" prowadzić. A ja mam do Ciebie proste pytanie, gdy ulegnie wypadkowi czlonek Twojej rodziny to też wybaczysz sprawcy (kierowcy) to, że przekroczył na osiedlowej drodze prędkość, zamiast tych 40 jechał tak lekko pod 65? i stał a się tragedia!?! Sam tak jedziesz! - tylko to do czasu. Jak oglądam TVN turbo - i widzę "klient" z Mercedesa ML który pędził z prędkością 179km/h (tak jak Ty: super kierowca i jak milion innych) i potem "beszczelnie" prosi policję o niski mandat! I targuje się jeszcze o 100 zł - beszczelna świnia! Gdyby ten "super" kierowca zabił na drodze pieszego, czy miała by ta ofiara szansę - potargować się ze swoim oprawcą: potargować o życie!!!! Ale Ty sądzisz, że sam masz prawo limitować sobie prędkość!!! Spróbuj pojeździć w Czechach ponad prędkość - mandaty zaczynają się od 500 Euro, w Niemczech w obszarze zabudowanym 700 Euro, na Litwie 300 Euro. Szerokiej drogi "super kierowcy".

Do Book:
A czy ja napisałem, ze jeżdzę nie zgodnie z przepisami? Wspomniałem choćby w najniejszym stopniu? Nie, więc nie wiem, po co mi wogóle cos tu imputujesz. Ale ty człowieku nie odrózniasz krytyki zakupu i używania, fotoradaru przez straż miejską, od faktu, że takimi urządzeniami powinna posługiwać sie tylko i wyłacznie POLICJA. (co też napisałem w moim poprzednim poście). Polecam czytać, ze zrozumieniem.To że mamy w Polsce prawo umozliwiające straży miejskiej korzystanie z tego typu urządzeń(zresztą sprawa oparła sie o Trybunał Konstytucyjny), nie oznacza, że jest ono dobre. JEST ZŁE. Ponieważ, z założenia, takie urządzenia w rękach straży miejskich nie służą prewencj (u nas w Grajewie jest identycznie), a TYLKO I WYŁĄCZNIE uzupełnianiu miejskiego budżetu czystą i łatwo wpadającą gotówką. PYTAM, czy straż miejska z założenia była stworzona, do kartania kierowców, za wykroczenia drogowe, czy raczej powinna zająć się porządkiem w mieście? Moim zdaniem dawanie jej kompetencji "niby drogówki" jest BARDZO ZŁYM pomysłem i nalezy to ZŁE PRAWO ZMIENIĆ.
Podobnie jak idiotyczny przepis, jeżdzenia na światłach przez cały rok. Przepis wprowadzono i nic to nie dało. Nie odnotowano spadku wypadków, media nie otrąbiły sukcesu więc cisza nad tą trumną. Kolejna rzecz, nastawianie skrzynek na fotoradary, np na krajowej 8-ce. Droga jest w tragicznym stanie, przynajmniej na części odcinków, ale skrzynki stoją. Po co?? Tego nikt nie wie, bo ustawiono je często w bardzo dziwnych miejscach (na w lesie!!!). Efekt taki, że płynny ruch 90km/h co rusz spowalnia do 70.....po czym cała kolumna znów przyspiesza.
Dlaczego to piszę? Otóż zawsze łatwiej (bo taniej) ustawić 100 skrzynek na fotoradary, niż zrobić porządną dwupasmową drogę, na której liczba wypadków drastycznie by spadła !!!!
Podobnie z wypadkami o których piszesz. Policja ZAWSZE (nie słyszałem innego wytłumaczenia) tłumaczy je nie dostosowaniem odpowiedniej prędkości, a czy słyszałeś kiedyś o tym, by przyczyną wypadku, był fatalny stan drogi???!!!! Ja nie słyszałem, a na naszych "drogach" na prawdę nie trzeba przekraczać prędkości, żeby mieć wypadek.
Właśnie mija 18 lat od uzyskania przez Polskę wolności i co????!!!! Ekipy sie zmieniają, podatki rosną, akcyza na paliwo w naszyk kraju jest jedną z wyższych w Europie, a dróg jak nie ma tak nie ma.Na co idą te pieniądze...? Pewnie na fotoradary, bo na to tylko wystarcza, z tego co odprowadzają kierowcy żywi sie za to pewnie ZUS i kilka rozczeniowo nastawionych grup zawodowych.
Piszesz Book o Czechach, Niemczech i Litwie i wysokości mandatów. A byłes tam kiedyś i jeździłeś po ich drogach? Pewnie nie. A tam nie trzeba przekraczac prędkości, zeby dojechać, na czas bo jeździ się szybko po świetnie utrzymanych autostradach i trasach szybkiego ruchu, ba ich drogi lokalne są w lepszym stranie jak np nasza 8-ka.
Ale ty skupiłeś się, na wypadku, z powodu przekroczenia prędkości....moje gratulacje.
Dodam jeszcze, że rozumujesz zupełnie nielogicznie. Jeżeli tym fotoradarem w Grajewie, w rękach staży miejskiej (która ma za zdaniem nawlepiac madatów, żeby budżet zarobił), chcesz zapenić wszystkim bezpieczeństwo i jesteś pewnien, ze nie wydarzy się, żaden wypadek z udziałem pieszego, to moje gratulacje. Chocbyś nastawiał i 10 fotoradarów, wypadków nie unikniesz. A piesi, to jedna z najbardziej nieprzewidywalnych i niesubordynowanych grup poruszających sie po drodze. I jak dowodzą badania równie często stają sie ofiarami wypadków z własnej winy, co z winy kierowców.

Wszystkim nieprzekonanym, i pragnącym dowiedzieć się po co grajewskiej straży miejskiej (zresztą każdej straży miejskiej) fotoradar, polecam tekst z egrajewo:
http://www.e-grajewo.pl/wiadomosci,5916,Zmiany_w_budecie_miasta.html

Najpiekniejszy fragment wklejam poniżej. Wszystko tu jest napisane czarno na białym, chyba jasniej sie nie da :). Mowa o budżecie miejskim:
(...)"Jednocześnie planowane dochody zmniejszyły się o kwotę 145 034,00 zł - z tytułu nieosiągniętego dochodu od ludności związanego z nałożeniem mandatów za przekroczenie prędkości ponieważ zakup fotoradaru dla Straży Miejskiej nastąpił pod koniec roku a nie jak planowano w I połowie 2007r. W roku 2008 w budżecie miasta z tytułu grzywien, mandatów i innych kar pieniężnych planuje się wpływy w kwocie 300 tys. zł."

No więc kierowcy, wyciągamy kasę, 300 tys zł trzba "wyskrobać" z waszych portfeli. :)

fur wiele wiele głupot co piszesz przeczytałem, na jedne twoje pytanie odpowiem bo reszta to szczyt nieinteligencji, po zamontowaniu jak to nazywasz skrzynek przy 8 zmniejszyła się liczba zdarzeń o 35% ale dla Ciebie to pewnie bezsens. Pozdrów rodziny ofiar które zginęły przez takich jak Ty.

analizując dwa komentaże brakiem inteligencji i wręcz skrajną nadgorliwością popisuje się (book) I CHCIAłBYM ABY WSZYSCY PRZECIWNIYCY FOTORADARU UMóWILI SIę NA WIZYTę U BURMISTRZA

Panowie nie ma po co sie kłocic, trzeba zastanowic sie tylko czy zlikwidowac POLICJĘ czy STRAŻ MIEJSKĄ!? Obie te instytucje zostały powołane do innych zadań a jak sie okazało to robią prawie to samo. Moim zdaniem czyhanie przez obie instytucje na kierowców jest absurdem bo nie zajmują sie tym do czego zostały powołane a tylko wyciąganiem kasy od tych od których jest najłatwiej. Ja chciałbym zeby w miastach było czysto, psy nie srały na chodnikach i trawnikach, żebym nie bał sie chodzić wieczorami. A widze SM na wylotach nie na osiedlach, szkołach a Policję po za miastem czyhających na kierowców. Moim zdaniem jest to paranoja.

No to że się wysilił BOOK...moje gratulacje. Żałośnie się popisłaeś. Ale to norma dla takich jak Ty - więc sie nie przejmuj nie odstajesz od średniej krajowej - jak komuś brakuje rosądnych argumentów to się łapie ubliżania i wytykaniu braku inteligencji swoim adwersarzom. (uwaga trudne słowo)
Inteligencji i umiejetności logicznego myślenia to brakuje właśnie Tobie. Co wykazałem z łatwością w swoim porzednim poście.
Piszesz o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia, ani praktycznego ani teoretycznegio. Poza tym jak sie powołujesz na jakiekolwiek badania to podaj źródło.
I koniecznie pozdrów wszystkich socjotechników takich jak Ty. Od tego jesteście, żeby wmawiać ludziom, że państwo i urzędnicy wiedzą od nich lepiej, co dla nich dobre. A potem mamy bezmyślne społeczeństwo i złe prawo. A ludzie zamiast sobie radzić i mysleć samodzielnie, wyciagają tylko rękę po zasiłki i chcą żyć na kredyt. Ale fakt, takimi łatwiej rządzić.
Na koniec myśl, specjalnie dla Ciebie Book - " Myśl BOOK to nie boli :)"

Do : "fur" nick book i BOOK to dwa inne wpisy i dwie inne osoby - grzecznością jednak się nie popisałeś. Przykro.

panie i panowie luzu trochę w cywilizowanych krajach to jak się jedzie szybciej niz pozwalają przepisy to płaci się ogromne kary, nie wspomne o karach za przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym i nie ważne czy Popowo czy Grajewo płaci się słono i zasługuje na miano d.......a

Ogół kierowców jeździ szybciej tam gdzie można jeździć szybciej i wolniej tam gdzie należy jeździć wolniej. Tam za szybą siedzą myślacy ludzie! Oczywiście wykluczam z tej grupy gówniarzy i warszawiaków. Problem w tym, że przekroczenie prędkości o 5, nawet 10 km/h nie powinien stanowic powodu do mandatu i punktów...! We współczesnych smochodach lekkie, mimowolne nacisnięcie gazu owcuje takim przekroczeniem. Myślę, że każdy kierowca przyzna mi rację, a nawet strażnik miejski. W takim przypadku jest możliwe pouczenie słowne...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.