niedziela, 16 stycznia 2022

Wiadomości

  • 39 komentarzy
  • 11748 wyświetleń

Gdzie postawić fotoradar?

WSKAŻ MIEJSCE PRACY FOTORADARU

 Jak wcześniej informowaliśmy Straż Miejska w Grajewie posiada na wyposażeniu urządzenie do samoczynnej rejestracji zdarzeń w ruchu drogowym polegających na przekraczaniu prędkości, bądź innych niebezpiecznych zachowań.
 W związku z tym aby powstrzymać i zminimalizować zjawisko przekraczania dozwolonej prędkości bądź innych niebezpiecznych zachowań w trakcie jazdy, zapraszam mieszkańców do zgłaszania takich miejsc, zarówno na dostępnych portalach jak również telefonicznie pod numer: 86 272 76 90, przyjedziemy i sprawdzimy skalę zjawiska używając tego urządzenia.  
 Wskazania będą pomocne przy wyznaczaniu punktów pomiarowych i w znacznym stopniu wpłyną na stopień bezpieczeństwa zarówno kierowców jak i innych uczestników ruchu drogowego.


RAZEM ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO NASZE I NASZYCH BLISKICH.

 

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości:

Pkt

Kwota mandatu

do 10 km/h

1

do 50 zł

od 11 do 20 km/h

2

od 50 do 100 zł

od 21 do 30 km/h

4

od 100 do 200 zł

od 31 do 40 km/h

6

od 200 do 300 zł

od 41 do 50 km/h

8

od 300 do 400 zł

od 50 i wyżej

10

od 400 do 500 zł

Komendant Straży Miejskiej
Wojciech Formejster

Komentarze (39)

przy stadionie na obcych bedziemy zarabiac
!! tam nikt nie przestrzega bezpiecznej jazdy

i tak stana na wylotach i tak nic nie da pisanie gdzie ^^

Mam pomysł, ustawcie fotoradar na skrzyżowaniu na światłach hehe

na wojska polskiego kolo lidla i kolo sklepu bozenna,bo te oszolomy na motorach,bujance juz jezza,nie mozna przyejsc przez jezdnie

Na pewno takim miejscem nie są krzaki przy wylocie z miasta na ulicy Ełckiej, stając tam straż miejska udowadnie że absolutnie nie chodzi im o poprawę bezpieczeństwa tylko o kasę - w jaki sposób stwarza niebezpieczeństwo kierowca który mijając tablicę miasta przy wylocie jedzie z prędkością 70 km/h? Czy naprawdę straż miejska ma nam służyć przesiadywaniem w krzakach? Czy na terenie miasta panuje już taki porządek, że straż miejska nie ma nic do roboty? Strach iść do parku, strach chodzić alejkami, młodzież robi co chce....straż miejska niezbędna jest na drodze

najlepiej to Wy jego nigdzie nie stawiajcie to wszyscy będą zadowoleni

proponuję 9 PSK, Ełcka szcególnie przed zjazdem na Przekopkę, Kopernika skrzyżowania z: Zieloną, Targową i Dworną, Cały odcinek Wojska Polskiego od skrzyżowania aż do końca miasta i tyle.

Naj lepiej przy rynku ale rano do godzine 7-30 i wieczorem po godzinie 22 zobaczycie jak tam pędzą tiry

ja to bym go postawił w stronę augostowa tam duż litwinów jeżdzi

Każego dnia na innej ulicy miasta, zarówno do południa, jak również po godzinie 16. Niech ten fotoradar śni się po nocach naszym kierowcom i TAK MA BYĆ!!!

Na Krasickiego

Wojtek postawisz fotoradar w jednym iejscu to każdy o tym wie i hamuje aby nie płacić a za fotoradarem pedał . A tak jak macie go na pokładzie to mozna w różnych miejscach postawić i wyłapac wariatów szczególnie na drogach osiedlowych gdzie zazwyczaj jest 40 km/h a wariaty leca czasem grubo grubo powyżej . Przyjedzcie postawcie samochód gdzież na piachach hucie osiedlach południe i centrum zatorzu i wyłapiecie szybko ich Pozdrawiam.

na światłach to dobry pomysł;zwłaszcza na trasie Łomża-Augustów,bo tam dla wielu kierowców kolor czerwony nie oznacza"stop"

Do graj: na Litwinów fotoradar to zły pomysł, bo kto tego Litwina potem będzie ganiał ze zdjęciem po świecie, poza tym dużo łatwiej jest ukarać tubylca niż obcego, z obcym jest więcej zachodu i kosztów.

Proponuję na Dwornej.

N ul. 11-go Listopada tam na piaskach jest dużo piratów drogowych.

zamiast myslec o fotoradarach to lepiej basen by wybudowali.

najlepiej to zastawcie całe Grajewo fotoradarami

NA PRZYSZPITALNEJ, wzdłuż bloków 56, 11, 2. Co tam sie dzieje to szok. W szczególności gdy jeżdza mało;aci. A tak na prawdę zamiast radarów mozna wybudować " SPOWALNIACZE " jak na ul. Szkolnej. Były kiedyś kolizje, wypadki / nawet smiertelne / a teraz jest spokój.

fotoradar i nadzór policji powinien być stawiany codziennie w innym miejscu.Tylko u nas to polują na pijanych kierowców na drodze do płyt a pozostałe zakłady magą jeżdzić jak chcą.Panowie wystarczy tylko kontrolowac tylko tych samych kierowców amatorów.
Popatrzcie jak sa stawiane samochody na drodze do Mleczarni lub przemysłowej.
pozdrawiam

Myślę że obojętnie gdzie zostanie postawiony foto radar to i tak zostanie wykryty przez kierowców i ogłoszony komunikat przez SB radio "Uwaga suszarka w Grajewie" czy coś w tym rodzaju więc zysku z tego przedsięwzięcia przewiduję małe ale jak to ma poprawić bezpieczeństwo to czemu nie

Zamiast fotoradaru proponowałbym żeby Grajewo zrobiło coś ze skrzyżowaniem od dworca PKP To chyba ul. Kolejowa i przez skrzyżowanie Szkolna.Z tej pierwszej wyjechać na głowną drogię to trzeba szczęścia albo kultularnego kierowcy z głownej drogi.Lecz podłość ludzka nie ma granic :( jakto ktoś może być przed nami-albo ja mam pomóc mu,mam zwalniać o 15km./h dać znak,szanse opuszczenia skomplikowanego skrzyżonania.Po co ja się śpieszę. A CO DO FOTORADARU to powinien być pomalowany kolorami ostrzegawczymi by go widzieć z 500m.Bo po to jest policja drogowa i technologia by ZAPOBIEGAłA I UCZYłA a nie łapała jak myśliwi na polowaniu z nienadzka w barwach maskujących. " to tak jakby przejścia dla pieszych malować i znakować szarymi kolorami " Drodzy kierowcy mam nadzieje,że podzielacie moje zdanie.A jeśli nie to piszcie jak wy to widzicie.Bo to od nas samych zależy bespieczeństwo i podpowiadanie co i jak gdzie robić


Najlepiej na każdej ulicy i to po dwa. Trzeba tak fotoradary podregulować żeby zawsze "dobrze" wskazywały taj jak w filmie : "U Pana Boga w ogródku".

oczywiście na Przemysłowej, rozpędzają się od skrzyżowania z cmentarną i już tylko słyszysz go bo zobaczyć już nie zdążysz, zarówno samochody jak i motocykle

Fotoradar na ul.9PSK nie zda egzaminu.W większości będą płacić nie piraci,lecz Ci którzy lekko przekroczą szybkość ponad 40 km/h,bo tam jest takie ograniczenie.Piraci-motocykliści,którzy popisują się na tej drodze są ogólnie znani.Jest ich trzech.Fotoradar im niegrożny, bo czują się anonimowi w swych kaskach, a tylne tablice mają podgięte do góry, żeby były nieczytelne w linii prostej.Myślę,że skuteczne byłyby tzw."garby" na drodze lub zamieszczanie w inernecie przez internautów numerów rejestracyjnych szalejących po mieście pojazdów.

Fotoradar proszę postawić na ulicy strzelców konnych od strony ''alternatyw''bo tam też jeżdżą szalono.


Bardzo niebezpieczną ulica jest Wojska Polskiego od skrzyżowania ze światłami przy kościele aż do Lidla, szczególnie newralgicznym miejscem jest wyjazd z osiedla 1000lecia usytuowany na samym zakręcie (na przeciwko dawnego sklepu papierniczego obecnie sprzedaż okien Plastal) w tym miejscu nigdy nie masz gwarancji iż za zakrętu nie wypadnie rozpędzone bynajmniej nie do 50 km auto. Dlaczego na tym najbardziej niebezpiecznym odcinku w centrum miasta nigdy nie uwidzisz sławetnego "kangura" naszych dzielnych strażników?? - prosta odpowiedź mają gdzieś bezpieczeństwo zależy im tylko na jak największej kwocie z mandatów (kto stwarza większe niebezpieczeństwo "wariat" jadący 80 przez środek miasta czy ktoś jadący 100 koło zakremu czyli przy samej tablicy koniec miasta - i tu i tu obowiązuje 50km/h ale koło zakremu można dać 500 zł i 10pkt a na WP tylko 200zł i 10pkt - gdzie staną strażnicy ?? wiadomo że przy zakremie bo liczy się tylko kasa, nieważne że na WP mogą uratować komuś życie)

no i znowu czytam bzdury np taki Adma wypisuje o kangurze przy Zakremi nigdy go tam nie było i nie będzie nio chyba ze skala zgłoszeń będzie większa co do tego miejsca. Najdalej gdzie widziałem tego kangura to Ełcka ale przed zjazdem na Przekopkę, Adam plan miasta w dłoń i do nauki!!!!!!!

to proste gdzie postawic fotoradar..... w ciagu tygodnia zwłaszcza dla małolatow nalezy zmieniac jego miejsce .a na sobote i niedziele nalezy go postawic przy drogach wlotowych do grajewa bo warszawiaki wracaja do domow w niedziele wieczorem przeiezdzajac przez grajewo i maja kase skoro jezdza ponad 100.tym sposobem i grajewiaki sie uspokoja i kasy troche przybedzie od wczasowiczow.

Postawcie fotoradar tam gdzie nikt nie jezdzi xD

najlepiej postawić jego przy komendzie policji lub straży miejskiej!!!

proponuje na elewatorskiej bo w MLEKPOLU pracownicy dostali podwyżki

Na ul.Piłsudskiego za stadionem,tam na tym odcinku to dopierą jeżdżą.


Do Mieszkańca - człowieku czytaj tekst ze zrozumieniem nie chodzi o miejsce przed przekopką czy koło zakremu ale o to że schowany w krzakach nieoznakowany samochód nie daje żadnego efektu dla poprawy bezpieczeństwa w danym miejscu - bo co z tego że zrobia ci zdjęcie które dostaniesz po 3 tyg i nie bardzo będziesz wtedy pamiętał kiedy i gdzie cię sfotografowali. Dużo lepszy efekt (czyli to że ludzie zwalniają w danym miejscu ) daje słup z fotoradarem (nawet jeśli jest pusty) lub częste "łapanki" policji stojącej w widocznym miejscu w oznakowanym radiowozie a nie dwóch Panów w krzakach w cywilnym kango. Druga sprawa to czy skrzyzowanie z przekopką jest aż tak szalenie niebezpiecznym miejscem aby poświęcać czas naszych strażników??...nie ale mozna w nim złapać stosunkowo duzo kierowców którzy z górki i na wylocie z miasta rozpedzą się do 70 km/h. Gdyby strażnikom zależało na poprawie bezpieczenstwa ustawili by się np na przeciwko marketu Bożena lub koło lidla aby każdy ich widział, napewno pieniądze z madatów były by mniejsze ale przynajmniej miejscowi (czyli poinfrmowani że zielony kangur ma fotoradar) jeździli by tam wolniej.

no słuchakcie najlepiej to postawcie w prostkach tam przy boguszach bo jak cczasem wyjada na prosta to zorwijaja predkosc do 200km/h az strach wyjsc na chodnik bo przy takiej predkosci moze w ciagnac po ten sammochod.i wymijaja innych na pasach!!!!!!

Prostki to juz woj. Warmińsko-Mazurskie ;P wiec tam nie wyda postawić radaru... z tym już tylko do Ełku trzeba isc :P

Panowie ze Strazy Miejskiej: proponuje 2 tematy do glebokiego przemyslenia. Po pierwsze - zwrocic uwage na skrzyzowanie ze swiatlami w linii lomza-augustow. chodzi mianowicie o to ze glownie tiry jak i tez osobowe jada nagiminnie na czerwonym swietle!!! jesli stoisz pierwszy do skretu w lewo to zjedziesz dopiero wtedy gdy zapali sie zielone bialystok-elk!!! tak dzieje sie codziennie! ustawcie tu fotoradar i zsynchronizujcie go ze swiatlami (kazdy kumaty elektronik to moze podlaczyc :D). Zdecydowanie bezpieczenstwo sie poprawi!!! W tym przypadku nalezy pamietac jeszcze ze poprawi sie bezpieczenstwo pieszych. Drugi temat to: po co ustawiac fotoradar na wlotach do miasta skoro tam jest szeroko?przekroczenie predkosci w tym miejscu nie powoduje zagrozenia! lepiej ustawic go na kopernika przed rynkiem (w kierunku centrum), wojska polskiego na wys. bozenna market, pilsudskiego przed i za przejazdem kolejowym, elcka przy "3ce" i mickiewicza. To sa propozycje, ktore wg mnie sa bardzo trafne i beda mialy skutek bezposredni bo co z tego ja "cykniecie" fotki na wlocie np od bialegostoku gdzie jezdnia jest bardzo szeroka hehe ??? a w tym czasie litwini jada na czerwonym swietle !!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.