Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 14940 wyświetleń

Gdzie na grzyby?

Lasy są pełne grzybów !    

- „ Maślaki mam po 15 zł za kg, a kurki są tańsze i sprzedaję po 8 zł za kg” - mówi kobieta sprzedająca grzyby przy ulicy Wojska Polskiego w Grajewie.

- „ Deszcz spowodował, że w lasach aż roi się od grzybów. Najwięcej jest podgrzybków, ale nie brakuje też prawdziwków i kurek. Niedługo zacznie się sezon na zielonki. Znam miejsca w których w kilka godzin o świcie mogę nazbierać 2-3 kilogramy grzybów – ale nie zdradzę tych miejsc” – powiedział, miłośnik grzybobrania.

Warto wiedzieć, że handlarzy możemy poprosić o pokazanie atestu, który jest gwarancją, że w zbiorach znajdą się grzyby zdrowe a nie trujące. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grajewie przypomina, że przed wejściem do lasu każdy powinien zapoznać się z atlasem grzybów, tak aby wiedzieć jakie grzyby są jadalne, a jakich unikać. Przypomina również zasady jakich należy przestrzegać : ( czytaj )

e-Grajewo.pl

Komentarze (4)

to slabe ma miejscowki ten milosnik grzybobrania, ja potrafie zebrac dwie duze reklamowki w ciagu 2h i to nie byle czego

powodzenia tylko pamiętajcie, że w naszych lasach jest najwięcej kleszczy w całej Polsce zarażonych boleriozą.. Odradzam grzybobranie pomimotego, że zbieranie daje dużą frajdę.

Chciałbym dowiedzieć się czy jest w Grajewie skup grzybów

W ciągu 2 godzin nazbierałem 12-to litrowe wiadro w okolicach Rudy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.