środa, 19 stycznia 2022

Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 11093 wyświetleń

Gala zielonych łąk i maszyn

Szepietowo

W sobotę i niedzielę 24-25 maja na terenach szepietowskiej Agroareny odbędzie się już po raz trzeci impreza edukacyjno-informacyjna Zielona Gala, połączona z uroczystymi obchodami jubileuszu 60-lecia doradztwa rolniczego w Polsce północno-wschodniej.

Organizowana cyklicznie przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie Zielona Gala skierowana jest do podlaskich hodowców bydła i producentów mleka, dla których przygotowanie dużych ilości, dobrych jakościowo pasz jest podstawą sukcesu. Dobrze wykonana pasza z dobrego surowca pozwala osiągać wysokie wydajności. Impreza ma na celu prezentację technologii zbioru zielonek i wyrobu pasz.

Ubiegłoroczną edycję Zielonej Gali odwiedziło ok. 20. 000 zwiedzających. Rolnicy mogli porównać pracę 15 kosiarek, 9 przetrząsaczy, 9 pras zwijających, 3 przyczepy zbierające do kiszonek, 4 owijarki, ładowacz teleskopowy. W pokazach łącznie zostało zaprezentowanych ponad 40 maszyn. Z roku na rok zainteresowanie imprezą wzrasta i tym roku spodziewamy się jeszcze większej liczby wystawców i zwiedzających.

Wysoki udział użytków zielonych w strukturze użytków rolnych, sprzyjające warunki klimatyczne, pokoleniowa tradycja i zamiłowanie rolników decydują o rozwoju hodowli i chowu bydła mlecznego. Ten kierunek produkcji zwierzęcej na przestrzeni ostatnich lat cechuje najwyższa dynamika rozwojowa. Województwo podlaskie znajduje się w krajowej czołówce w produkcji i przetwórstwie mleka.

Program


Anna Gąsowska dla e-Grajewo.pl

Komentarze (2)

a jest moze wiece jzdjeci z tam tego roku ??

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.