czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 12742 wyświetleń

Fuzja PKS

Od stycznia 2017 r. podlaskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej czekają duże zmiany. Spółki PKS w Białymstoku, Łomży, Suwałkach, Siemiatyczach i Zambrowie mają połączyć się i stać jedną firmą. Urząd Marszałkowski złożył w sądzie rejestrowym wniosek o przekształcenie.

Pod wspólną marką, z jednym zarządem firma powinna działać o wiele sprawniej i stać się konkurencją dla innych przewoźników w województwie. Dziś wszystkie wymienione przedsiębiorstwa generują straty. Każda zmiana budzi pewne obawy, najbardziej załogi o utratę pracy. W placówce terenowej PKS w Grajewie zatrudnionych jest blisko 30 osób. Cała załoga może być spokojna.

- W związku z inkorporacją spółki nie przewidujemy żadnych zwolnień pracowników. Naszym celem jest utrzymanie działalności wszystkich spółek, co wiąże się z utrzymaniem dotychczasowych miejsc pracy. Odejścia pracowników będą miały charakter naturalny (emerytura) lub dobrowolny – zapewnił nas Grzegorz Rytelewski, Prezes Zarządu PKS Łomża.

Główną siedzibą nowej spółki będzie Białystok. Na pewno pozostanie oddział główny Łomża, gdzie też prawdopodobnie powstanie warsztat mechaniczny. Zgodnie z zapewnieniami zostanie rozbudowany i doposażony. Przewiduje się budowę nowej myjni i modernizację stacji paliw. O strukturze organizacyjnej w poszczególnych placówkach terenowych PKS - u zadecyduje nowy zarząd – dodał p. Prezes.

„Czarne chmury” nad podlaskim PKS wiszą od dawna. Fuzja ma być szansą na dalsze funkcjonowanie przewoźnika. Zgodnie z założeniami, będzie to silny „gracz” na rynku przewozowym, konkurujący z prywatnymi podmiotami. Żywimy nadzieję, że podjęte działania zaowocują i przedsiębiorstwo „złapie wiatr w żagle”, co ostatecznie przyniesie korzyść podróżnym.

e-Grajewo.pl

 

Komentarze (7)

no nasz dworzec moze przyjmowac gosci ze ŚDM A JAK COS TO SIE PRZYDA JAK BEDA MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE NOZNEJ!!! NAPEWNO POMIESCI DUZO LUDZI

hmmmm-teraz następne dwa-trzy lata na czekanie dworca z prawdziwego zdarzenia.Ot nasze Grajewo nigdzie się nie śpieszy bo po co ludzie poczekają.

Może będą lepsze warunki na oczekiwane odjazdy autobusów PKS-u .Niedługo przyjdzie zima i jak to wytrzymać braku małej poczekalni.

No toz juz parking zrobiony a poczekalnia przeciez jest( pierwsze zdjęcie).hihi Brawa dla Władz Grajewa..tak trzymaC..a zima idzie

Zdaje się, że już z kilka lat za późno na taki manewr.

Ale to już było.......

Mamy dwoch poslow do sejmu jeden z PiS drogi od Kukiza oraz radnych do powiatu,gminy i miasta Grajewo,oraz gromade urzednikow i niema madrego czlowieka zeby narescie doprowadzic do remontu dworca kolejowego i ulokowac w nim dworzec autobusowy. Dla przypomnienia to jest symbol PiSu bo tam pracowal dziadek Lecha i Jaroslawa KACZYNSKICH. W GRAJEWIE urodzil sie RAJMUND KACZYNSKI.TO jest wizytowka GRAJEWA

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.