niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 8 komentarzy
  • 11154 wyświetleń

Extra jakość Łaciatego

    Masło extra Łaciate spółdzielni mleczarskiej MLEKPOL otrzymało I miejsce na XIV Krajowej Ocenie Masła. Wyznacznikiem oceny produktu były głównie parametry jakościowe.

   Krajowa ocena masła i mlecznych nowości rynkowych odbyła się po raz czternasty. Jej organizatorem jest Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy. Nagrodzone produkty charakteryzują się najwyższymi walorami jakościowymi i smakowymi, potwierdzonymi szczegółową analizą fizyko - chemiczną, mikrobiologiczną i organoleptyczną przeprowadzaną w niezależnych i renomowanych placówkach badawczych. Ocenie podlegają próbki produktu dostarczonego przez producenta oraz pobrane z rynku - trzykrotnie zakupione w różnych jednostkach handlu detalicznego na terenie całej Polski.  Masło extra Łaciate otrzymało na Krajowej Ocenie pierwsze miejsce oraz dodatkowo wyróżnienie ze względu na wysokie parametry jakościowe. 

     - Masło Łaciate produkowane jest z mleka najwyższej jakościmówi prezes SM Mlekpol Edmund Borawski. - Konsumenci dokonują wyboru masła Łaciate ze względu na jego wysoką jakość, naturalność produktu i smak. Nasze masło ma ugruntowaną pozycję na rynku - wyróżnienia w rankingach świadczą o zaufaniu klientów do naszego produktu, które jest dla nas – producenta - najwyższą wartością.

     SM MLEKPOL to największa spółdzielnia mleczarska w Polsce. W jej skład wchodzi 12 zakładów w: Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim. 

     W ubiegłym roku MLEKPOL skupił 1 mld 088 mln litrów surowca – co stanowi 13 % krajowej produkcji mleka. Na koniec roku 2008 surowiec dostarczało do MLEKPOLu 14 480 dostawców. W 2008 roku spółdzielnia płaciła dostawcom średnio 1,18 zł. Ze statystycznego gospodarstwa uzyskano 78 tys. kg mleka (w Polsce średnia ta wynosi 43 tys. kg) - informuje Agencja PR First Communications, Białystok, 7.07.2009

Komentarze (8)

masło extra ale jaka cena z mleko!!!

He bo przyszli do pracy mlodzi pracowanicy na okres wakacji i odrazu robota idzie jak po masle ;)

cena za mleko adekwatna do kryzysu
każdy musi wycierpieć swoje
czemu rolników miało by to ominąć, święte krowy???

xxx pilnuj żeby Ciebie kryzys nie dopadł, bo święta krowa też nie jesteś...

gdzie tu sprawiedliwosc zeby masło było trzykrotnie drozsze do mleka

"masło było trzykrotnie drozsze do mleka " - taka że trzeba te mleko przetworzyć żeby dostać masło, a nie odwrotnie.

widzisz rolniku przynajmniej jeden mądry.

wszyscy maja się zrzucić żeby u rolników kryzys nie był odczuwalny

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.