Wiadomości

Eurocopter w praktyce OSP

    W dniach 12 – 13 stycznia 2011 r. odbyło się szkolenie strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego z zakresu współpracy z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

    Część teoretyczna przeprowadzona przez instruktora z Ośrodka Szkolenia w Łapach obejmowała 3,5 godziny wykładów. Strażakom zaprezentowano procedury zabezpieczenia i lądowania statku powietrznego w porze dziennej i nocnej, procedury postępowania w razie wypadku śmigłowca oraz wybór lądowisk w terenie przygodnym.

    Część praktyczna z wykorzystaniem śmigłowca Eurocopter 135 obejmowała 4,5 godziny zajęć praktycznych na terenie niezalesionym w pobliżu Szpitala Ogólnego w Grajewie pod okiem instruktora LPR w Suwałkach. Strażacy w 25 osobowej grupie zapoznali się z charakterystyką śmigłowca i praktycznie zabezpieczali oraz przyjmowali śmigłowiec LPR.

    W szkoleniu teoretycznym uczestniczyło ogółem 56 strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Pierwsza część praktyczna w grupie 25 osobowej odbyła się 13 stycznia 2011 r., kolejne odbędą się w innym terminie i uzależnione będą od warunków pogodowych.

asp. sztab. Arkadiusz Lichota

środa, 18 maja 2022

Wypadek za Mońkami

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.