Kraj

  • 1 komentarzy
  • 4546 wyświetleń

Ełk - Kronika 997

KPP Ełk: Podsumowanie Wielkanocy

Okres świąteczny minął pracowicie dla ełckich policjantów. W sumie w  ciągu minionych dwóch dni funkcjonariusze interweniowali ponad 100 razy. W większości były to interwencje związane z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego oraz z awanturami między członkami rodziny. Na drogach policjanci przeprowadzili ponad 100 kontroli i ujawnili 7 osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. W okresie od piątku do poniedziałku doszło do 4 kolizji i jednego wypadku.

        Jak co roku święta minęły pracowicie dla ełckich policjantów.  Pracowali zarówno dochodzeniowcy, wykroczeniowcy, kryminalni, dzielnicowy jak też ruch drogowy i policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego. Szczególnie dużo zajęć mieli ci ostatni. W ciągu dwóch dni świąt załatwili oni ponad 100 interwencji. W większości zgłoszenia obywateli dotyczyły zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz awantur domowych. W wyniku podjętych interwencji 12 osób zostało zatrzymanych do wytrzeźwienia i wystawiono 11 mandatów karnych.
        Jednak okres wytężonej pracy zaczął się już wcześniej. Najwięcej zgłoszeń odnotowano w Wielką Sobotę, kiedy to policjanci aż 25 razy interweniowali w związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego i ponad 10 razy w związku z kłótniami rodzinnymi.
         W lany poniedziałek oficer dyżurny otrzymał tylko 2 zgłoszenia związane z   kultywowaniem tradycji polewania się wodą. Tylko w jednym przypadku  przeprowadzone będzie postępowanie o wykroczenie. Drugą sytuację policjanci wyjaśnili na miejscu.
       
        W czasie świąt wzmożone działania prowadzili policjanci ruchu drogowego. W okresie przedświątecznym – licząc od Wielkiego Piątku - jak i w czasie świąt przeprowadzili łącznie ponad 200 kontroli drogowych. W tym czasie  zatrzymali 7 osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu, w tym 2 kierowców i 5 rowerzystów. Niechlubnym  rekordzistą okazał się 46-latek, który w miejscowości Kałęczyny kierował rowerem mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie.
        W tym czasie doszło do 4 niegroźnych kolizji oraz 1 wypadku drogowego. Wypadek miał miejsce we wsi Niedźwiedzkie, gdzie mężczyzna kierujący mazdą w czasie wyprzedzania potrącił rowerzystę. 28-latek, który - jak ustalili policjanci – miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, został przewieziony do szpitala z poważnymi obrażeniami.  Dochodzeniowcy będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.
        Dzisiaj w pierwszy dzień po świętach policjanci ruchu drogowego przywitali mieszkańców Ełku akcją „Trzeźwy poranek”. W godzinach porannych przebadali trzeźwość blisko 500 osób. Spośród przebadanych tylko jeden mężczyzna jechał na podwójnym gazie, mając prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Komentarze (1)

"pracowity weekend" haha dobre

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.