poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 12200 wyświetleń

Ekobud pod ścianą

O sześć tysięcy złotych odsetek rośnie każdego dnia dług firmy "Ekobud" z Grajewa. Takiej lichwy nie naliczyła im żadna mafia, tylko sędzia z białostockiego sądu gospodarczego. Firma stoi pod ścianą - ma zablokowane konta, grozi jej upadłość. Sędzia uważa, że wszystko jest OK.

poranny.pl


„Trudności finansowe zaczęły się od tego, że PBO „Ekobud” Warszawa z oddziałem w Grajewie wybudowało szkołę w Lesznie koło Warszawy. Właściciel szkoły do tej pory nie zapłacił naszej firmie za wykonane prace. Placówka funkcjonuje, dzieci uczą się, a Ekobud nadal czeka na należne pieniądze ok. 1,5 mln złotych. Sprawę odzyskania należności prowadzi Sąd w Warszawie. Nie wiemy jednak dlaczego sprawa ciągnie się to tak długo?!.

W tym samym czasie wierzycielowi, który domagał się należności od nas przed białostockim sądem zostały one już wypłacone wraz z odsetkami ustawowymi. Pokryliśmy również koszty postępowania sądowego.

22 listopada 2004 roku Sąd w Białymstoku uznał, że Ekobud oprócz tych 49 tysięcy ma też zapłacić odsetki w wysokości 12,25 proc. dziennie!

Nie możemy się jednak zgodzić z tak astronomicznie wysokimi odsetkami, które zostały zasądzone.
Została więc przez nas złożona skarga do Sądu Apelacyjnego oraz wniosek o umorzenie zbyt wysokich odsetek. Jesteśmy dobrej myśli. Prowadzimy wiele inwestycji budowlanych również w Grajewie – nie są one zagrożone.” – mówi Barbara Wróblewska wspólnik Józefa Radzaja.Prace budowlane w Grajewie w toku:
- Stadion Miejski
- Budynek TBS ul. Targowa

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 24 czerwca 2024

19-letni kierowca spowodował poważny wypadek

poniedziałek, 24 czerwca 2024

Wieści z KGW w Pieńczykowie

Komentarze (12)

Bez powodu sąd nie blokuje kont firmy.
Trochę logiki i obiektywizmu!

Ta firma zawsze balansowała na krawędzi ...

...szkoda mi pana ale ze względu tylko na pracowników chodzi o miejsca pracy

DZIĘKUJEMY ZA PIEKNY STADION MIEJSKI!!!

Ciekawy dług, żeby o tym pisać trzeba poznać jego początek. Ciekawe jak wzrośnie nam bezrobocie, będzie nam do śmiechu. Z zakładu utrzymuje się około 300 rodzin. Czy sąd gospodarczy potrzebuje ludzi do odśnieżania, bo zima już się kończy.

takie kretyńskie sprawy mogą mieć miejsce tylko w naszym kraju

Taka dowolność w tworzeniu umów między kontrahentami powinna być zabroniona. Prawo powinno regulować górne granice odsetek itp. Kiedyś, nie wiem jak obecnie, była ustawa o lichwie. Nie żyjemy przecież w kraju żydowskim.......

Pytanie?Dlaczego ta firma przyjeła tak odpowiedzialne publiczne zlecenie jakim jest remont stadionu wiedząc że jest w obliczu bankructwa ? ....Panowie broniący tak terminu ukończenia proponuję ratujcie "terminy".!!!!!! JA posiadam trochę narzędzi murarskich jak potrzeba to jestem w stanie pożyczyć dla dobra WARMI...

Nie chodzi o to że ta firma wygrała przetarg na remont stadionu WARMII ale o termin . W tak długim terminie można byłoby zbudować cały stadion od podstaw wszystkie trybuny. Ktoś kto podpisywał ten kontrakt ze strony urzędu postąpił nie fair. Jeśli wszystkie kontrakty tak podpisze Urząd Miasta to gratulacje i nie dziwie się że burmistrz pognał ich do szkoły uczyć się.

Przysłowia mądrością narodu - trafiła wreszcie kosa na kamień - nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka - prawda, że pasują jak ulał ..

bardzo dobrze sie stalo ........ nie jedna juz firma przez nich zbankrutowala. oni i tak wyjda z tego problemu tylko czy zaczna placic innym

Od kilku miesięcy pracownicy nie dostają wynagrodzenia! Czy to jest normalna sytuacja. Pracujesz i nie masz za co opłacić mieszkanie, nakarmić dzieci... Czy właściciel posiada jakieś resztki ludzkiej godności i współczuci!? Gdzie my żyjemy czasy folwarków dawno minęły. Czy nikt nie ma wpływu na to co się dzieje w tym przedsiębiorstwie. Ludzie są upokorzeni, co dzinnie wracaja z pracy do domu, drzwi otwierają im głodne dzieci i żony, które nie wiedzą co począć, gdyż długi rosną w banku, u rodziny i sąsiedów. Każdy ma tego dosyć czy własciciel chce doprowadzić do zbiorowych smobójstw! Czy taki człowiek może spać spokojnie gdy inni cierpią i nie wiedzą co będzie jutro. zwodzeni obietnicmi o otrzymaniu wynagrodzenń pracują, bo co innego im pozowtaje. To się w głowie nie miści że w XXI wieku w demokratycznej Polsce człowiek uczciwie pracuje i nie płaci się mu za to! Niech ktoś mam pomoże!!!!!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.