piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 3 komentarzy
  • 10187 wyświetleń

Echa Sesji Rady Gminy

XVI Sesja Rady Gminy Grajewo wyznaczona na środę, 16 kwietnia 2008 roku odbyła się zgodnie z wcześniej ustalonym porządkiem obrad.

Na wstępie przewodniczący Rady Gminy powitał zaproszonych gości w osobach: Ryszarda Resztaka – zastępcę prokuratora rejonowego w Grajewie, Ireneusza Glinieckiego – Komendanta Powiatowej Policji w Grajewie, Daniela Lewczuka – młodszego specjalistę Powiatowej Straży Pożarnej. Zgromadzeni w sali konferencyjnej przy ul. Komunalnej chwilą ciszy uczcili pamięć czterech dziewcząt, które zginęły w wypadku pod Szczuczynem 11 kwietnia br.

Kolejnym punktem obrad było sprawozdanie wójta Gminy Grajewo Stanisława Szletera z wykonania uchwał RG oraz podejmowanych działań w okresie od ostatniej sesji. Obecni dowiedzieli się m.in. o zorganizowanych dwóch punktach, które mają na celu pomoc rolnikom w wypełnianiu wniosków o dopłaty unijne oraz wymaganiach dla kandydatów na kursy specjalistyczne, na które gmina otrzymała dofinansowanie.

Wójtowi zostały wręczone przez przedstawiciela RG Grzegorz Gardockiego statuetki. Jedna przyznana przez odchodzące władze sportowe funkcjonujące w latach 2004-2007 za rozwój sportu oraz organizację wielu imprez sportowych na terenie Gminy Grajewo. Drugą przyznano w kategorii najaktywniejsza Rada Gminna - po raz kolejny wyróżniono Zrzeszenie Sportowe Gminy Grajewo, doceniając tym samym całokształt działalności sportowej na terenie gminy Grajewo w 2007r.

Ponadto obecni na sesji wysłuchali: informacji w zakresie zwalczania przestępczości i wynikach pracy w 2007 roku Prokuratury Rejonowej w Grajewie, analizy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Gminy Grajewo w 2007 r, a także zapoznali się ze stanem bezpieczeństwa pożarowego oraz innych zagrożeń występujących w 2007 roku na terenie gminy.

Podczas posiedzenia podjęto uchwały w sprawie: przyjęcia Planu Rozwoju Lokalnego Gminy Grajewo na lata 2008-2015, rozwiązania Związku Komunalnego Samorządów Dorzecza Biebrzy z siedzibą w Grajewie. Radni podjęli również decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Grajewskiemu na zakup aparatury i sprzętu medycznego dla Szpitala Ogólnego w Grajewie. 

 

e-Grajewo.pl

 

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (3)

hmm bezpieczeństwo, a co robi Straż Gminna

widziałem jak w Boczkach rotwajlera zabierali, ludzie z drągami bali sie do niego podejsć, całkiem zgrabnie im poszło..........

a co z dowozem dzieci ze wsi Białogrądy do szkoły białaszewie

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.