Wiadomości

  • 12 komentarzy
  • 13534 wyświetleń

Dzikie wysypiska

Na terenie Grajewa powstaje co raz więcej nielegalnych wysypisk śmieci. Szpecą one krajobraz i stanowią duże zagrożenie dla okolicznych mieszkańców oraz wód gruntowych.

Jak takie„dzikie” wysypiska powstają? To proste – niektórzy mieszkańcy zgromadzone w gospodarstwach domowych odpadki, wyrzucają do lasów lub przydrożnych rowów. Wkrótce za ich śladem idą kolejni i po kilku tygodniach w przypadkowych miejscach zalegają już góry śmieci.

Tak było w przypadku wysypisk, które w bardzo krótkim czasie powstały na niezabudowanych terenach przy ulicach Ks. Pęzy, Dwornej, 23 stycznia oraz H. Sawickiej w Grajewie. Na wniosek włodarzy miasta przez kilkanaście dni likwidowali je pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Obecnie wymienione tereny są uporządkowane, ale na jak długo i kiedy zrozumiemy, że gromadząc śmieci w zakazanych miejscach zagrażamy sami sobie?

e-Grajewo.pl 

wtorek, 23 lipca 2024

Ogłoszenie UM w Grajewie

Komentarze (12)

Na przedmieściach Grajewa od strony Rajgrodu także jest piękny krajobraz,Zgromadzone stosy śmieci i gruzowisko,super reklama dla całego miasta.

Masz rację "Turysto", a na dodatek jest tam jakiś hotelik - reklama wspaniała dla hoteliku hehe

Czy to może jest wysypiskow centrum miasta .????
Budowa nastawni w Grajewie jest potrzebna PKP.Natomiast dewastacja przy budowie jest niedopuszczalna.Przy torach była alejka.Jak była to była,niestety teraz jej stan jest opłakany.Mam nadzieję że władze miasta postarają się wtwrzeć presją na wykonawców do naprawy szkody. Ta alejka jest a raczej była alejką do spacerów z małymi dziećmi.

Problem śmieci w mieście zniknął kilka lat temu, gdy można było bezpłatnie wywieźć śmieci na wysypisko. Obecnie, gdy wprowadzono opłaty znów ten problem narasta.

Zdjecia zrobione po zplantowaniu wysypiska(smieci) .Trzeba bylo zrobic przed zplantowaniem ,wtedy by wlosy na glowie się jeżyly.-a ja takie mamzdjecia,przechowuje je dla potomkow.

Dzikie wysypiska sa przez to ze za wywoz na wysypisko trzeba placic

Przy takich opłatach jakie są pobierane na wysypisku śmieci nie dziwi mnie nic. Za wywóz przyczepki TROCIN zapłaciłem 56 zł !!!!!!! ( jako odpady komunalne 140 zł/ tonę vat) .
To jest chore nigdy wiecej tam nie pojadę.
Witold Rogowski Dworna 27 A

trzeba zobaczyc co na Przekopce Grzybowej Poziomkowej sie dzieje powyrzucany eternit i inne smieci. czy ludzie nie maja wyobrazni, przeciez tu chodzi o nasze dzieci wnuczki, a takze o nas!!!!, kazdy sie dziwi skad te wszystkie straszne choroby, wyrzycane sa smieci gdzie popadnie potem tam ludzie buduja domu maja ogrodki z warzywami , studnie,- chyba juz wszystko zrozumiale

Witku, wywieść do lasu, będziesz miał satysfakcję. Pozdrawiam.

Teren przy rynku, przy ulocy dwornej to szczyt wszystkiego! A głupota ludzka nie zna granic. Ciągle nowe śmieci, żeby to odpadki z remontów, żywność, opakowania, wszystko!

Wstyd mi za tych, którzy pod osłoną nocy zajeżdżają i wyrzucają nie martwiąc się o nic!

Głupota ludzka nie zna granic to prawda. Z tego co mi wiadomo to do któregoś tam roku np. 2020 ma być usunięy z budynków. Ciekaw jestem co o tym myślą i jak się przygotowują na to władze naszego miasta. Bo to że jakiś tam prosty rolnik nie myśli i jest prostolinijny, a więc idzie po najniższej linii oporu to wszystkim wiadomo. Tak więc jeżeli taki rolnik nie będzie mógł bezpłatnie wywieść go na wysypisko wywiezie go do lasu. To chyba oczywiste. Ciekaw jestem czy nasze władze wolą mieć eternit w lasach czy na wysypisku?

edi edi eternit jest przyjmowany na specjalnych wysypiskach. eternit to odpad niebezpieczny

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.