wtorek, 27 lutego 2024

Kraj

Dzień Walki z Rakiem


4 lutego 2007 r. rozpocznie się Międzynarodowa Kampania na Rzecz Walki z Rakiem.

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem (ang. World Cancer Day) ustanowiono na Światowym Szczycie do Walki z Rakiem zorganizowanym pod egidą prezydenta Francji i dyrektora generalnego UNESCO w lutym 2000 roku w Paryżu.
Statystyki są zaskakujące: 43 procentom przypadków raka można zapobiec, wpajając w dzieciństwie zdrowy styl życia.

Skierowana przeciw rakowi międzynarodowa kampania "Dzisiejsze dzieci to jutrzejszy świat" koncentruje się na zapobieganiu chorobie poprzez upowszechnianie wiedzy na temat zdrowego stylu życia.
Międzynarodowa Unia na Rzecz Walki z Rakiem (UICC) - pozarządowa organizacja z siedzibą w Genewie - wraz z organizacjami członkowskimi z 86 państw, rozpoczyna swoją kampanię podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem. Skierowana do rodziców, pracowników służby zdrowia oraz polityków i ustawodawców kampania oparta jest na znanym motywie: wspierając zdrowe nawyki w dzieciństwie, można zapobiec chorobom nowotworowym w późniejszym życiu. biznesnet.pl

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.