Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 14610 wyświetleń

Dzień Edukacji w SP4

Rytm życia, jak i całego społeczeństwa wyznaczony jest w pewnej mierze kalendarzowym biegiem, gdzie szczególne akcenty przypadają w momentach ważnych rocznic i świąt. Ważnym świętem jest obchodzony dziś w naszej szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej, bowiem zbliżający się 14 października to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują - witali przybyłych prowadzący Lilla Pietrzykowska i Tomasz Cebeliński oraz wicedyrektor Renata Niedziołko.

„Szukać prawdy, kochać piękno, chcieć dobra, czynić to co najlepsze - to zadanie i cel człowieka". Nieodłącznym elementem tego dnia są nagrody  dla nauczycieli i pracowników oświaty. Z okazji DEN nagrody burmistrza miasta otrzymają nauczyciele SP nr 4: Elżbieta Gadomska i Sabina Łempicka. W czasie minionych wakacji o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego ubiegali się i otrzymali go: Anna Bukowska, Iwona Bukrejewska, Krystyna Dziekońska, Anna Krasnoborska, Aleksandra Kuczyńska, Anna Maleszewska, Jolanta Propier i Barbara Ratomska.

Dyrektor szkoły Halina Muryjas – Rząsa wyróżniła nagrodami swoich pedagogów :
-      Renata Niedziołko i Urszula Bołonkowska - za wspieranie w pełnieniu nadzoru pedagogicznego, sprawowanie nadzoru dydaktycznego, przygotowanie wielu cennych materiałów służących doskonaleniu pracy szkoły.
-      Anna Gryczkowska, Aleksandra Kuczyńska, Lilia Pietrzykowska, Barbara Ratomska, Elżbieta Sarnacka - liderzy zespołów przedmiotowo - zadaniowych - za wysokie efekty w pracy dydaktyczno - wychowawczej   oraz   rozwijanie   form   nauczycielskiego samokształcenia.
-     Barbara  Ratomska  - podziękowanie za prowadzenie Zespołu Samokształceniowego Nauczycieli Matematyki, Przyrody, Wychowania Fizycznego i Muzyki.
-     Urszula Paluszkiewicz - za  efektywne  działania  na  rzecz szeroko rozumianego bezpieczeństwa w szkole i skuteczną realizację programów profilaktycznych.
-     Dorota Poniatowska, Anna Formejster, Joanna Waniewska i Barbara Rogalska, Wiesława Jerulank, Tomasz Babul i Zbigniew Łajewski - za wysokie efekty w dziedzinie rozwijania sportu i samorządności uczniowskiej.
-     Urszula Buczyńska i Waldemar Koniecko - za wkład pracy w budowanie tożsamości szkoły w obszarze kultury słowa, za sukcesy w pracy z uczniem zdolnym, perfekcyjne   opracowywanie i  realizację scenariuszy imprez ogólnoszkolnych oraz wzorową współpracę z rodzicami.
-      Violetta Curyło, Irena Konopko, Dorota Lekenta, Krystyna Laguna, Anna Bukowska, Iwona Bukrejewska i Ewa Czaplicka - za  efektywne wprowadzanie uczniów w świat wartości i kształtowanie postaw patriotycznych oraz realizację scenariuszy imprez, w tym l Spotkania Szkół Sienkiewiczowskich.
-     Alicja Sulima - za sukcesy osiągane przez uczniów w konkursach matematycznych.
-     Jadwiga Laszczkowska, Beata Urszula Dawid, Anna Maleszewska, Krystyna Dziekońska, Jolanta Propier, Alicja Stradczuk, Anna Jadwiga Krasnoborska i Halina Sokolowska - za wprowadzanie uczniów w świat sztuki, realizację scenariuszy integrujących dzieci, rodziców i szkolę, wysokie efekty w pracy dydaktyczno - wychowawczej oraz realizację projektu Szkolą Promująca Zdrowie.

Symboliczne podziękowania otrzymali też pracownicy administracji i obsługi, którzy reprezentowani byli przez Genowefę Olszewską, Irenę Smolińską i Ewę Kiersznowską. Życzenia od Samorządu Uczniowskiego przekazała Martyna Ossowska z kl. VIa, przy akompaniamencie Oli Ptaszyńskiej (VIb). Wiersze i piosenki wykonali uczniowie kl. IIa i IVc: Weronika Mroczkowska, Partycja Wądołowska, Aleksandra Maleszewska, Jakub Graczewski i Damian Łempicki. Tradycją szkoły jest uhonorowanie podziękowaniami osób, które w szczególny sposób współpracowały ze szkołą. W tym roku to Marzenna Sulkowska, dyr. ZS nr 2 oraz Ryszard Kuźma, kier. Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który przez prawie 8 lat pełnił funkcję sekretarza Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.

Apoloniusz Ciołkiewicz, wieloletni nauczyciel języka polskiego, niemal co roku przygotowuje specjalne wystąpienie i jest bardzo ciepło przyjmowany przez społeczność szkoły. Zebrani mogli też obejrzeć niecodzienny spektakl p.t. „O miłości, radości i nadziei". Pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem jest ks. Kazimierz Orzechowski znany szerszej publiczności m. in. z serialu „Złotopolscy". Spektakl poświęcony jest jednej z najlepszych francuskich artystek, piosenkarek - Edith Piaf. Jej piosenki wykonały Grażyna Skowron -Matkowskia i Joanna Cortes. Ks. K. Orzechowski snuł opowieść o owej wybitnej postaci.

...Mamy rodzicielską świadomość, że czasem efekty pracy nauczyciela widoczne są dopiero po latach, ale dziś Warn gorąco dziękujemy za każdy trudny dzień, za godziny spędzone na przygotowaniu lekcji, za dobroć i cierpliwość jaką okazujecie swoim uczniom. W dniu Waszego święta życzymy Warn, szanowni Państwo, radości i satysfakcji z pracy, dumy z wychowanków i powodzenia w życiu osobistym... - mówili przedstawiciele Komitetu Rodzicielskiego.
SP nr 4, e-Grajewo.pl

Galeria zdjęć

Komentarze (1)

Oola:D:Dhehe:D:D:D:D:D:D::Dpozdrowienia dla ciebie!!:D:D

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.