niedziela, 26 czerwca 2022

Wiadomości

  • 11 komentarzy
  • 12750 wyświetleń

Dzień Nauczyciela ‘08

      Być nauczycielem to fantazja, marzenie, a dla wielu życiowa pasja.
Patrząc, jak kształtuje się nowy człowiek od dziecka po młodzież, aż do ich ślubów i rodzin - czego można chcieć więcej? Ten wartościowy proces, odpowiedni do przemiany pączka w szlachetny kwiat naszej społeczności, to potwierdzenie pełnej radości dla nauczyciela. Jest też zapłatą najwyższą w momencie zauważenia, że: ”uczeń przerósł mistrza”.
     Każdego roku 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.
W szkolnej tradycji jest to dzień wolny od pracy - świąteczny. Tego dnia nauczyciele cieszą się szczególnymi względami, a uczniowie starają się odwdzięczyć za ich rozwój intelektualny: słowem najbogatszym i uśmiechem najmilszym. W ten sposób uczniowie dziękują nauczycielom za ich cierpliwość, wyrozumiałość, dobre serce i wszystko to, co robią dla doskonalenia gatunku homo sapiens. Przepraszają za swoje młode, jeszcze niedoskonałe zachowania. Jest FAJNIE!
 Nauczyciele nie tracąc poczucia realizmu i optymizmu, tworzą sobą misję formowania kolejnego pokolenia, w nadziei na osiąganie przez nich celów własnych, we współczesnym rozbieganym życiu. To nastawienie jest istotą trwania, bowiem życie nie wybacza zmarnowanych szans.

      Z okazji wyjątkowego święta, w dowód wdzięczności - nauczycielom czynnym i emerytowanym oraz wszystkim pracownikom oświaty w rejonie powiatu grajewskiego składamy hołd dla ich trudnej pracy, życzymy zdrowia do „entej” i zawsze, wciąż przed sobą jeszcze, wielu najszczęśliwszych doznań.

 W sposób szczególny dziękuję i pozdrawiam:
     nauczyciela z zawodu, a Starostę Powiatu Grajewskiego z wyboru, pana Jarosława Augustowskiego oraz dyrektora Zespołu Szkół w Niećkowie mgr Artura Kuczyńskiego za zaproszenie na uroczystość obchodów Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.
  
 Niech mi wolno będzie, złożyć życzenia pobliskim Radom Pedagogicznym w:
 - Zespole Szkół w Niećkowie,
 - Zespole Szkół w Szczuczynie,
 - Gimnazjum w Szczuczynie,
 - Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Szczuczynie.
 Życzę wszystkim od siebie i zapracowanego edukacyjnie portalu e- Grajewo dalszego zapału do pracy, sukcesów w nauce i życiu osobistym. Jednocześnie proszę o przyjęcie dedykowanego fragmentu wiersza, poprzedzonego sentencją poetycką:
 „Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce. Za dar najpiękniejszy, za serce". 

                                                                            
 EDUKACJI MIANO

Niech nauczyciel, który ojcem jest, bratem,
Będzie wsparciem i przyjacielem łaskawym,
A jego misja sterem, słońcem i kwiatem...
Dla mnie, ojczyzny mej - fundamentów prawem.
(…)
                                               Stanisław Orłowski


tylko w e-Grajewo.pl

niedziela, 26 czerwca 2022

Piknik w Radziłowie (26.06)

Komentarze (11)

Ja chciałem podziękować nauczycielom z LO im M. Kopernika tym prawdziwym z powołania, którzy przekazują nam wiedzę nie tylko tą książkową i poświęcają nam swój czas swoje zdrowie i swoje serce ;)

Serdecznie pozdrawiam nauczycieli ze szkoły specjalnej, którzy całym sercem zaangażowani są w przygotowania do nadania imienia szkole. Ich dzień nauczyciela będzie 16 Października. Jan Paweł II będzie z Wami świętował z nieba On widzi i wie najlepiej!

Dziękczynne wywody imć byłego nauczyciela zawodu Pana Orłowskiego. Nauczyciel brzmiało dumnie i był szacunek do okresu "wielkiej przemiany" teraz to są wyrobnicy, lekcje i do domu. Pasjonatów i oddanych sprawie jest niewielu - liczy się pieniądz. Wskaże Pan pedagoga w Szczuczynie który zasługuje na miano pasjonata i oddanego myślom i przeznaczeniu XVIII wiecznej Komisji Edukacji Narodowej.

Hołd składa się po śmierci , jakoś ciało pedagogiczne działa, cho minęły czasy wzniosłych idei twórczych nauczycieli.

pragnę się przyłączyć do życzeń i podziękowań dla pana od historii z LO, za to, że jego lekcje były prawdziwą intelektualną przygodą, pełną pasji i poświęcenia, za to, że świat "ludzi dorosłych - przykry i brutalny" o którym często wspominał jest dzięki niemu łatwiej pokonywać. DZIĘKKUJĘ

W Dniu Nauczyciela życzę pedagogom sukcesów przede wszystkim wychowawczych, pasji i wytrwałości w pracy z młodzieżą, żebyście na co dzień doswiadczali jej wdzięczności i szacunku dla Waszego trudu w tym zaganianym, nastawionym wyłącznie na zysk świecie. A nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika dziękuję za wysiłek, który włożyli w moją edukację i uwrażliwienie mnie na sprawy społeczne.
"Serce ma swoją pamięć" - Albert Camus

JAKI DZIEŃ NAUCZYCIELA ? TO JEST DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ A NA TO SKŁADA SIĘ WIELE NIE TYLKO BALE I ŚWIĘTOWANIE SAMYCH NAUCZYCIELI (PRZEPRASZAM Z MAŁŻONKAMI NIE MAJĄCYCH NIC WSPÓLNEGO Z EDUKACJĄ) NIE ZAPOMINAJCIE O INNYCH BĘDĄCYCH ZARÓWNO WAŻNĄ CZĘŚCIĄ TEJ CAŁEJ EDUKACJI.

czy widzieliście wolne dni w związku z świętem jakiegoś innego zawodu??????

Dziękuję wszystkim wspaniałym nauczycielom, którzy pokazali mi,jaki cudowny potrafi być język polski, angielski, historia i wiele innych przedmiotów... i zarazili mnie pasją swojego zawodu.
Dziękuję!

Są jakieś bale dla n-li? Trzydzieści lat jestem belfrem i nigdy nie byłam zaproszona na żaden podkreślam ŻADEN bal z okazji DEN i to w dodatku z mężem Ludzie, w której to szkole przenoszę się choćby dziś ;)

To prawda, dzień nauczycieli to nie tylko ich swięto ale o tych biednych sprzątaczkach to nikt nie pamieta.Oni to dopiero mają tam prace, ale ich za to nikt nie docenia.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.