piątek, 22 października 2021

Szczuczyn

"Dzieci pijara Falkowskiego"

Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego w Warszawie to najstarszy tego typu ośrodek dla młodzieży oraz dzieci niesłyszących i niedosłyszących. 
Placówka założona 23 października 1817 r., od 200 lat pomaga osobom z wadami słuchu. W skład zespołu szkół wchodzą: przedszkole, szkoła podstawowa i liceum, a także technikum i branżowa szkoła zawodowa. 
Szkoła dysponuje internatem dla wychowanków z najodleglejszych stron Polski.

             „Dzieci pijara Falkowskiego”

W dniu 5 października w Centrum Muzealno – Wystawienniczym w Szczuczynie odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „Dzieci pijara Falkowskiego” organizowane przez Bibliotekę Centrum – Kultury. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klasy VI SP im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej oraz klasy Va SP w Szczuczynie wraz z opiekunkami. O historii i działalności Instytutu Głuchoniemych w Warszawie pogadankę wygłosił dr Tadeusz Adamiec dyrektor Instytutu Głuchoniemych w Warszawie. Omówił także podstawowe zasady języka migowego oraz poruszył temat życia ludzi głuchych. 

 Andrzej Szabelski – BCK – koordynator projektu 
zdjęcia: Anna Chmielewska, Nina Klimaszewska - BCK   

Projekt dofinansowany przez fundację BKG w programie „Dzieci kapitana Nemo” - 2021     

czwartek, 21 października 2021

Warsztaty języka migowego

sobota, 16 października 2021

Szczuczyn w obiektywie - Stanisław Orłowski

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.