czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 14348 wyświetleń

DPS - dom, który pomaga

Powiat realizuje zadania z zakresu pomocy społecznej, jednym z takich zadań jest działalność Domu Pomocy Społecznej w Grajewie mieszczącego się przy ul. dr Nowickiego.

DPS zapewnia całodobową opiekę dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Placówka posiada 39 miejsc, a obecnie przebywa w niej 36 pensjonariuszy, 34 z nich jest pełnoletnich. Zaspokaja ona potrzeby bytowe, opiekuńcze, wspomagające oraz edukacyjne znajdujących się tam chłopców. Miesięczny koszt utrzymania jednego mieszkańca wynosi 2147 zł, w bieżącym roku zatrudnienie znalazło tu 29 osób. To jedyny tego typu ośrodek w powiecie, jego dyrektorem jest Ewa Odolecka.

DPS od lat realizuje program naprawczy dotyczący standaryzacji warunków bytowych i usług. W 2004 roku przeprowadzono gruntowny remont pierwszego pietra budynku. Zlikwidowano 2 wieloosobowe sypialnie i 2 pokoje dziennego pobytu w wyniku czego powstało 7 pokoi o wymaganym metrażu. Zmodernizowano łazienkę z oddzielnymi kabinami. W 2005 roku przeprowadzono remont parteru. Z 4 dużych sal uzyskano 5 pokoi i dodatkowe łazienki przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Zamontowano również system przywozowo - alarmowy w całym budynku, wymieniono instalację centralnego ogrzewania. Doposażono nowo powstałe pomieszczenia mieszkalne w szafy, tapczany, stoliki. W 2006 roku wyremontowano salę rehabilitacyjno - sportową. W 2007 przeprowadzono remont łazienki na parterze oraz wykonano posadzkę w jadalni. Zakupiono transporter schodowy, zamontowano uchwyty w łazienkach budynku szkolnego. W ubiegłym roku w ramach programu „PEGAZ” na potrzeby mieszkańców pozyskano 3 wózki elektryczne o wartości 45.000.00 zł.

W br. DPS otrzymał darowiznę pieniężną w wysokości 5.644.70 zł. Pieniądze te zostały zebrane podczas kwesty „Noworoczny Dar Serca” i przekazane przez Radę Rodziców działającą przy Zespole Szkół Miejskich Nr 1 w Grajewie. Za otrzymane pieniądze został zakupiony sprzęt do ćwiczeń, do sali rehabilitacyjnej - atlas YORK.
e-Grajewo.pl

Komentarze (4)

Pani Dyrektor DPS życzę samych sukcesów i wytrwałości. Pani Ewo dziękuję za to że jest Pani cudownym człowiekiem i super szefową .Krótko byłam Pani pracownikiem ale w sercu na zawsze zachowam ciepłe wspomnienia o Pani i podopiecznych którzy mogą polegac tylko na Pani .

Pani Ewo jest Pani cudowna. Chwile jakie spędziłem pracując z Panią są najwspanialszymi w moim życiu. Zawsze będę Panią wspominać jako osobę o niezrównanym intelekcie, jasności umysłu i pełną miłości jaką otacza Pani podopiecznych ale i nas personel. Życzę Pani wielu lat w DPS.

P.Ewa Odolecka jest nie tylko wspaniałym dyrektorem placowki ale i wspaniała przyjaciołka!

A o zarobkach pracownikach nikt nie wspomina jakie jamłużne mamy,a ludzie sądzą ze kokosy zarabiamy.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.