sobota, 28 maja 2022

Wiadomości

Doblo Maxi zastapi Poloneza

Nowoczesny ambulans transportowy dla Pogotowia.


Wycofujemy z eksploatacji bodajże ostatni w regionie Północno-Wschodnim ambulans marki Polonez. Pojazd w dobrym jeszcze stanie technicznym, zadbany i w pełni sprawny przeznaczony jest do sprzedaży. Był czas, że karetki FSO 125 i FSO Polonez były podstawą taboru Pogotowia, ostatnio poczciwy Polonez spełniał funkcję wyłącznie karetki transportowej.  - informuje Zbigniew Perkowski WSPR Łomża

Zakupiony z własnych środków Fiat Doblo Maxi, model 2010, będzie służył jako ambulans transportowy wykonujący w ramach kontraktu z NFZ przewozy pacjentów na zlecenie lekarzy POZ (lekarzy rodzinnych). Skierowanych do szpitala, na badania specjalistyczne lub zabiegi.

Każdy lekarz rodzinny może zlecić przewóz swego pacjenta do 120 km samodzielnie, zaś na dalsze odległości po uzgodnieniu z NFZ. Koszty tych przewozów pokrywa Fundusz Zdrowia.

Fabrycznie nowy Doblo posiada silnik diesla systemu common rail o mocy 105 KM, 6-biegową skrzynię biegów, dwa niezależne systemy ogrzewania, dwustrefowy system klimatyzacji, wydajny system wentylacji i oświetlenia wnętrza, systemy ABS, ASR i ESP wspomagające hamowanie trakcję i stabilizację toru jazdy. Także GPS, radiotelefon, nowoczesną diodową sygnalizację pojazdu uprzywilejowanego oraz system oświetlenia terenu dookoła pojazdu. Samojezdne nosze oraz tzw. krzesełko kardiologiczne do przenoszenia pacjenta w pozycji siedzącej, instalację tlenową i inny niezbędny sprzęt medyczny.


Oprócz funkcji ambulansu transportowego może także być wykorzystany jako pomocniczy w przypadku wypadków masowych, epidemii itp.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.