Chociaż przeszczep włosów nie leczy łysienia, to pozwala odtworzyć włosy, które wypadły. W konsekwencji przywraca on pacjentom pewność siebie, atrakcyjny wygląd i dobre samopoczucie. Kiedy transplantacja włosów jest wskazana? Jakie są przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu?
Jak można przeczytać na stronie internetowej dermapoint.pl/przeszczepy-wlosow, łysienie i przerzedzanie się włosów to problem dość powszechny – szacuje się, że zmaga się z nim nawet 70 proc. mężczyzn i 40 proc. kobiet. Niestety, mimo że przeszczep włosów to skuteczny sposób na kłopoty z łysieniem, to nie każdy może skorzystać z tego zabiegu. Wskazań do transplantacji włosów jest wiele - to choćby:
Kiedy przeszczepianie włosów jest zabiegiem niedostępnym dla pacjenta? Gdy rozpoznano u niego niektóre choroby - przykładami mogą być cukrzyca, choroby zapalne skóry i choroby nowotworowe. Również rodzaj łysienia ma znaczenie - przeszczep włosów nie ma zastosowania w przypadku łysienia plackowatego.
Przeszczepienie włosów jest możliwe różnymi metodami. O wyborze systemu decyduje specjalista - po przeprowadzeniu wywiadu i badań. Jedną z metod, którą lekarz może zaproponować pacjentowi, jest FUE - Follicular Units Extraction.
FUE to małoinwazyjna metoda przeszczepiania włosów. Polega ona na pobraniu pojedynczych mieszków za pomocą specjalnego urządzenia. Ponieważ FUE nie wymaga wycięcia fragmentu skóry, to w obszarze dawczym pozostaje jedynie niewielka, niewidoczna gołym okiem blizna – zakładanie szwów jest zbędne. Pacjent nie musi też obawiać się bólu – zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
Metoda FUE ma więcej zalet - wskazać należy na:
Przeszczepienie włosów to zabieg, do którego pacjent musi się odpowiednio przygotować. Podstawą jest wykonanie badań laboratoryjnych, np. morfologii krwi. Dodatkowo osoba, której został wyznaczony termin zabiegu, musi przestrzegać zaleceń lekarza - dotyczą one również pielęgnacji włosów. Jeżeli transplantacja włosów zostanie wykonana metodą FUE, to pacjent powinien pamiętać o wygodnym ubiorze – będzie musiał przyjąć mało komfortową pozycję, np. leżeć na brzuchu.
Chociaż przygotowanie się do przeszczepiania włosów jest ważne, to równie istotne jest przestrzeganie zaleceń po zabiegu. Zalecana jest ostrożność, gdyż przeszczepione włosy można uszkodzić. Zapomnieć nie można też o pielęgnacji włosów - należy ją wykonać zgodnie z otrzymanymi wskazówkami. Pełny rezultat zabiegu jest widoczny po roku od jego przeprowadzenia.
środa, 11 grudnia 2024
piątek, 6 grudnia 2024
Komentarze (0)