środa, 25 maja 2022

Wiadomości

"Dialog w wychowaniu"

KONFERENCJA „DIALOG W WYCHOWANIU” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W GRAJEWIE

   W sobotę 25 września w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie odbyła się II Konferencja ph. „Dialog w wychowaniu”. Mottem przewodnim były fragmenty Encykliki Ut unum sint Jana Pawła II „Dialog jest także naturalnym środkiem, który pozwala porównać różne punkty widzenia, a przede wszystkim przeanalizować te rozbieżności, jakie stanowią przeszkodę dla pełnej komunikacji między chrześcijanami”. Honorowy patronat objęli Ks. Bp Stanisław Stefanek – Biskup Łomżyński i Maciej  Żywno – Wojewoda Podlaski.
W konferencji udział wzięli naukowcy zajmujący się tą tematyką, nauczyciele i wychowawcy, rodzice oraz dzieci i młodzież.
    
   W jej trakcie wygłoszone zostały następujące referaty: mgr Wiesława Ćwiklińska (Kuratorium Oświaty Białystok) „Wychowanie w szkole, umocowania prawne”, prof. dr hab. Jadwiga Izdebska (Uniwersytet w Białymstoku) „Wychowanie w domu rodzinnym w kategorii spotkania i dialogu”, dr Agata Popławska (Niepubliczna Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku) „Dialog w wychowaniu – możliwości i bariery”, ks. dr Wojciech Rzepa (Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie) „Wychowanie moralne w rodzinie w nauczaniu Jana Pawła II”. Odbędą się też zajęcia warsztatowe i panel dyskusyjny.

Organizatorzy: Kuratorium Oswiaty w Białymstoku, Starostwo Powiatowe w Grajewie, Urząd Miasta Grajewo, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Grajewie.

                                                                                                                                       WJ

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.