Wiadomości

  • 25 komentarzy
  • 13605 wyświetleń

Debilizm czy wandalizm

Grajewo, 06.08.05r.

Wandalom bardzo podoba się niszczenie tablic informacyjnych, drogowskazów, czy znaków drogowych. Stoją one w tych miejscach, gdzie akurat prowadzi droga powrotna z barowej imprezy czy dyskoteki. Cieszy ich sam fakt zniszczenia lub myśl o tym, że nazajutrz nikt nie przeczyta np. jak to ulica.


- Koszt napraw zależny jest od uszkodzenia. Kiedy stopień dewastacji jest duży i nie da się wyremontować to będzie on znacznie większy, czyli nawet ok. 300 zł. Jedna tabliczka np. z nazwą ulicy kosztuje ok. 80 zł. W tym konkretnym, przypadku (jak ostatnio na ul. Ełckiej) nie była to wymiana całego słupka tylko naprawa. Trzeba było dospawać metr rurki, pomalować i na nowo zabetonować. Koszt - w granicach 100zł.
Zdarza się to dość często, a takie wyłamanie praktycznie co tydzień. Wandale wracają z zabawy i po drodze dewastują co się da. Łamane są różne znaki. Takie jak ten z nazwami ulic rzadziej, ponieważ jest ich po prostu mniej. Natomiast znaki drogowe niszczone są bardzo często, można powiedzieć, że mamy tego plagę. W ostatnim tygodniu było około dziewięciu takich zniszczeń. Szczególnie nasilone jest to na ul. Dwornej. Wysłaliśmy w tym celu pismo do komendanta KPP Grajewo o zwrócenie szczególnej uwagi na tamten rejon. W dni powszednie takie zdarzenia rzadko mają miejsce, dopiero gdy przychodzi weekend.
Na takie drobne naprawy typu chodniki czy właśnie oznakowania drogowe mamy umowę z PUK w Grajewie. W każdy poniedziałek dostarczane są zlecenia i od ręki są wykonywane – informuje czytelników e-Grajewo B. Wojsławowicz Wydz. Gosp. Komunalnej UM Grajewofofo:e-Grajewo.pl

Komentarze (25)

i debilizm i wandalizm!!! Trzeba zrobic jedno! Wypalac poustawiac pod sciane i roztrzelac!! Na takich debili nie ma innej rady!!!!!!!!!!!

i debilizm i wandalizm..... cioty jakies to zrobily-debile

Profil sprawcy:
- łysa głowa,
-IQ 12 /Debil/
- stały klient blokowej siłowni
- po za PIWSKIEM nie pije nic innego
- ma tak samo głupią dziewczynę jak on sam
- w przyszłości będzie miał podobne dzieci,
- w telewizji ogląda tylko - Van Dama
- średnia ocen: 1,1
- w nieodległym czasie zasiedli za nasze pieniądze jeden z polskich wiezień
- zawsze będzie bezrobotny lub znajdzie pracę na budowie,
- prymityw
- jego najbliższe otoczenie jest fanami Samoobrony,
Jestem za karaniem nie tylko sprawcy/ów ale również i jego rodziny.

mam mala poprawke: nie sa fanami samoobrony, bo sa na jeszcze nizszym poziomie i nie rozumieja o co chodzi w polityce a popularnie mowia ze klada na to laske. co do IQ to sie zgadzam

Kompletne bezmózgi... Zamiast tego mają w głowie sieczke, nie myślą a potem widzimy takie obrazki!! Jak Nie masz co robić to wal głową w ściane!!

book - rodziny ty chyba glupi jestes a co do tego mka rodzina??

Że zrobily to DEBILE wpełni się zgadzam wczoraj w nocy około 3 nad ranem kilku głupków biegało po centrum i derli się że głupszych odnich nie ma to pewnie ich robota,ale BOOK co ty cierpisz od samoobrony sądze że ciągniesz za takimy złodziejami ja leszek.m. czy józef.o. oni nie zasługują żeby pisać z dużej litery

eht...;/to ze ktos pracuje na budowie to nie jest prymityw;|

To wszystko robią małolaty, którzy chcą się wykazać swoją "siłą" i "odwagą" niszcząc martwe przedmioty, które im nie oddadzą. "Jestem zajebisty kolo, rozjebałem znak!!"... co do komentarza BOOK'a - takich debili na budowę nie przyjmą, bo im byś nie przetłumaczył co to pustak, a co to zaprawa :D Oni by myśleli, że pustak to o nich mowa :D
Pozdro dla normalnych ludzi...

moją pasją jest historia ,negatywną zaś w niej postacią od zawsze był dla mnie hitler , ale nieukrywam jak bardzo mi brakuje w dzisiejszych czasach tej postaci on jeden wiedział by co zrobić i z wandalami i z debilami i z tymi co piją i ztymi co sprzedają ROYAL . TO PRZEZ TEN TRUNEK RODZĄ SIĘ DZIECI Z NIECZYNNYMI JUŻ W TRAKCIE PORODU SZARYMI KOMÓRKAMI .

hamstwo i rozpusta uchowie im tolku! pfuuuuuuuu

debilizm, wandalizm i prymitywizmi

A może ktoś jechał na "bani" lub za szybciuto i delikatnie zakrętu nie wyrobił od przejścia dla pieszych, bo przy oznakowaniu ulic krwężnik trochę za wysoki?Oczywiście opisywany profil goryla w 100% może być sprawcą tego zdarzenia.

a moze poprostu ktos po pijaku walnal samochodem w ten znak :///

BOOK czy uważasz, że praca na budowie w tych czasach jest jakaś gorsząca?

dno i wodorosty ;/ nie pierwszy raz widze coś takiego .. ale to świadczy o debilizmie tych ludzi.. szkoda mi ich..

Poniższe komentarze są wyczerpujące ...
Oj, przydadzą się kamery na mieście z podłączeniem do Policji. Będzie wtedy mniej debili...

to jest debilizm taki to juz powinni dawno porostrzelac zamias znaki rozwalasz to sobie w głowi pokładajcie najpierw i isc się leczyc aa zreszto widac ze juz za póżno na leczenie:) palanty..

To Ci sympatycy z "SIKORY" - odebrać im ustawowo prawo wyborcze!!!!

zero wyobrazni. ale zero wyobrazni ma rowniez ten osobnik co twierdzi ze robotnik budowy to prymityw. stawiam ciebie na tym samym poziomie co tych co rozwalili ten znak. bez pozdrowien bo udajesz ze myslisz

Przepraszam wszystkich za tego: robotnka budowlanego. Resztę podtrzymuję bez zmian. BOOK

to jest chamstwo i jeszcze gorzej wracaja kolesie z dyski i znaki przewracaja wylamuja i nie tylko bo chca chyba udowodnic jacy sa silni dla swoich panienek . nie mozna tych ludzi co lamia znaki nazwac chyba ze przez wulgaryzmy bo inazej to nie dam rady. po co lamac znaki za ta kase mozna by bylo cos wybudowac dla grajewa np. basen lub kino albo i nne fajne miejsce pozdro dla mądrych grajewianow i grajewianek ktozy nie lamia znakow i tabliczek

Chciałbym się spotkać z tym gościem lub kilkoma tak na otwartym placu. Ciekawe czy byłoby tak jak z tymi znakami?
Zapraszam Cię głupku! Może zamiast ojca czegoś cię nauczę!!!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.