poniedziałek, 4 grudnia 2023

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 10851 wyświetleń

Czytelnictwo - zestawienie

Grajewo
Miejska Biblioteka Publiczna swoją działalnością usługową obejmuje teren miasta, gminy i powiatu Grajewo. Zbiory biblioteki to 46.996 vol. książek. Porównując z rokiem ubiegłym wzrosła liczba zakupionych książek o 416 vol. Wszystkie  pozycje książkowe kupowane są z myślą o potrzebach czytelniczych.
W bibliotece zarejestrowano 3091 czytelników, którym wypożyczono 55698 vol. książek. Obserwuje się ogólną tendencję spadku czytelnictwa i wypożyczeń na korzyść wzrostu czytelników zainteresowanych nowoczesnymi środkami przekazu. Biblioteka dla dzieci udostępnia dla czytelników 3 komputery z dostępem do Internetu. Korzystanie z informacji komputerowych jest bezpłatne. Czytelnik korzysta minimum jedną godzinę, a w zależności od potrzeby -  dłużej.
Minimalnie zmalała grupa użytkowników wśród uczniów, mimo to są nadal najliczniejszą grupą i stanowią 64,3% ogółu czytelników biblioteki. Ze względu na status społeczno-zawodowy z biblioteki skorzystało więcej (w porównaniu do roku ubiegłego) studentów i pracowników umysłowych, którzy często uczą się zaocznie.
Na utrzymanie biblioteki Miasto przeznacza rocznie  ponad 300 tys. zł, dodatkowo Starostwo Powiatowe 10 tys. zł.

Informacja z działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej za rok 2006

Miejska Biblioteka Publiczna dla e-Grajewo.pl


Komentarze (5)

Panie Burmistrzu niech sie pan polaczy Mosir,biblioteke,dom kultury w jedno Centru Kultury i Sportu Jest dosc mlodych wyksztakconych ludzi z poza ukladow .Zaoszczedzi Pan dla miasta fortune.

a ja uwielbiam czytać książki, zwłaszcza kryminały, thrillery, Fredericka Forsytha, Agatę Christie i in. pozdrawiam wszystkich moli książkowych i Panie z biblioteki:):).

czego tam chodzić , jak co się chce wypożyczyć to nigdy nic nie ma , stara literatura, ostatnio chciałam wypożyczyć kiążkę z zarządzania, a tam aż dwie i to stare sprzed stu lat, nie wiem na co idą te pieniądze, może trzeba dobrze się przyjrzeć wydatkom w bibliotece

Biblioteka jest bardzo potrzebna...
Książki wzbogacą nasz język i kształtują wyobraźnie... szczególnie w dobie, w której telewizja telewizja odgrywa kluczową role...
wiadomo, ze każdy chciałby czytać same nowości... tylko niech się czasem zastanowią Ci którzy mają bibliotekom za złe, ze nowości nie ma... nie ma nowości bo nie ma na to pieniędzy...
Poza tym Bibliotek Publiczna Dla Dzieci udostepnia darmowo internet...
Jeśli nie znajdziecie żadnej poszukiwanej przez was książki zawsze możecie usiąc i poszukać czegoś w sieci...
Biblioteki są super...:D

od wielu lat korzystam z biblioteki miejskiej na osiedlu Broniewskiego i jestem bardzo zadowolona. zawsze bardzo chętnie z niej korzystam. podoba mi się pod wzglęm wizualnym. poza tym panie,które tam pracują są bardzo miłe i chętnie mi pomagają:). zawsze mogę skorzystać z internetu (bezpłatnie) co jest bardzo pomocne. a tematyka książek jest bardzo różna więc każdy może znaleźć coś dla siebie. nie wiem co bym zrobiła bez niej. często korzystam w bibliotece z książek naukowych i internetu by znależć informacje potrzebne w szkole. nie chcę żadnych zmian bo są niepotrzebne.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.