poniedziałek, 26 lutego 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 13260 wyświetleń

Czyste powietrze na 15 lat

Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Grajewie zdecydowało się na wymianę górnej części 60- metrowego komina. Wybudowany w 1984 r. po 22 latach eksploatacji przejdzie modernizację, która ma zapewnić czyste powietrze na kolejnych 15 lat. 

Podstawą do wymiany 15-metrowej końcówki były wyniki ekspertyzy komina. W raporcie stwierdzono m.in. perforację, czyli punktowe, niewielkie otwory w ścianach komina w obrębie galerii oraz zmniejszenie grubości ścian.

- Ekspertyza potwierdziła jednocześnie stabilność konstrukcji i możliwość dalszego eksploatowania. Nie mniej jednak ze względów bezpieczeństwa oraz wskutek dużych wiatrów zdecydowaliśmy się na modernizację komina – mówi Andrzej Bernatek, członek Zarządu PEC w Grajewie.  

Prace remontowe od wtorku 8 sierpnia br. prowadziła 7-osobowa ekipa fachowców z firmy „Komintech” z Czeladzi (woj. śląskie). Do zdjęcia i zainstalowania członu komina wynajęto 64 - metrowy dźwig z Warszawy. Po zainstalowaniu jeszcze kilka dni potrwają  prace konserwujące t j. malowanie.

- Jest to bardzo złożona operacja. Początkowo, ze względu na występujące duże pole magnetyczne trzeba było zdemontować znajdujące się na kominie anteny sieci komórkowej. Następnie usunięto uszkodzoną części komina. Na koniec zainstalowano nowy człon oraz ponownie anteny – dodał Andrzej Bernatek.

e-Grajewo.pl

poniedziałek, 26 lutego 2024

Most nad Narwią przybliży nas do Warszawy

poniedziałek, 26 lutego 2024

Przechwycili blisko 19 ton nielegalnego tytoniu

Komentarze (4)

no właśnie zauważyłam, że jakieś inne to powietrze w grajewie:)

no "majek"jestes w iternecie chociaz cie nie widac

inne czyli jakie glupoty piszesz

tak bardziej żadsze i perfumowane ;)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.