piątek, 28 stycznia 2022

Wiadomości

  • 20 komentarzy
  • 11874 wyświetleń

Czy doczekamy się obwodnic

Pod kołami tirów i w wypadkach z ich udziałem giną ludzie. Mieszkańcy miast przez , które przebieg droga nr 61 zwana "drogą śmierci" chcą  obwodnic.
Ale czy są gotowi o nie walczyć?

Przykład obwodnicy Augustowa pokazuje dobitnie jak, garstka ekologów  z Warszawy jest wstanie zablokować tego typu inwestycje na naszych terenach.

Jest jednak szansa, że zapowiadane przez Rząd zmiany w przepisach, które maja usprawnić budowę nowych dróg i obwodnic, wejdą wkrótce w życie. Przygotowany został już szczegółowy projekt nowelizacji ustawy o Prawie zamówień publicznych.

e-Grajewo.pl

 

czwartek, 27 stycznia 2022

50 osób zakażonych w Grajewie

Komentarze (20)

Chcemy OBWODNICY !!! Gdyby obwodnica byla juz to wczorajszy tragiczny wypadek moze by nie byl taki tragiczny!!! moze by te (aż) CZTERY młode dziewczyny nadal zyły [*] !! ile juz na tych drogach zgineło ludzi? na pewno bardzo duzo!! niech wrescie zbudują to OBWODNICE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zastanawiam sie kto jest winny temu, że robiąc nowe nawierzchnie drogi nr 61 nikt nie pomyślał o zjazdach. Analizując roboty na odcinku rajgród- łomża gdyby to było w Niemczech to pewnie spora grupa ludzi oglądałaby światło dzienne przez kratki. Wczorajszy wypadek jest winną takich zaniedbań. Ci którzy na to wydali zezwolenie powinno ich sie osiedlić przy tej własnie drodze. może po tej tragedii ktoś zajmie sie sprawo tej drogi śmierci.

potrzebna jest tragedia, żeby można bylo zacząć coś robić i myśleć...smutne :(

Garstka warszawiaków ekologów ma więcej do powiedzenia niż mieszkańcy miejscowości przez które przebiega droga 61. Warszawiacy niech sie panoszą u siebie... A może chrońmy zwierzęta i przyrodę bardziej od nas... Wczasowicze z Warszawiaki przyjeżdżają do nas na wakacje i wydaje im się wtedy że życie tu jest piękne... bo piękne jeziorka, piękna przyroda, kontakt ze zwierzętami... wszystko super tyle że oni urlopują się kilka dni i jadą , a my tu mieszkamy. Wszyscy znamy wartość przyrody... z tego żyjemy z turystyki, wiemy że trzeba dbać o te piękne lasy, jeziora... wychowywaliśmy się tu więc kochamy te tereny... ale... bardziej kochamy rodziny, przyjaciół po prostu ludzi... DAJCIE NAM żYć !!!!!!!!!!! MY SIE W WASZE WARSZAWSKIE SPRAWY NIE WCINAMY !!! NAJWYżSZą WARTOśCIą JEST żYCIE LUDZKIE... myśle że gdyby była obwodnica wczorajszy wypadek w którym zgineły 4 młode i piękne dziewczyny nie byłby tak tragiczny w skutkach... gdyż zderzyły by się najwyżej z samochodem osobowym i pewnie by żyły !!!! SYTUACJA W GRAJEWIE JEST NIE DO WYTRZYMANIA !!!!!!!! JEDNEGO UPALNEGO POPOłUDNIA NA GłóWNYM SKRZYżOWANIU PRZY POCZCIE NA UL. PIłSUDSKIEGO NALICZYłAM PRZEZ 30 MINUT POSTOJU 80 TIRóW JADąCYCH W STRONę SZCZUCZYNA !!!!!! STRACH JECHAć AUTEM, POPROSTU STRACH.. !!!!!!!!! JADą KOLUMNAMI, CIęZKO JEST JE OMINąć, CZęSTO UTRUDNIAJą SAMOCHODOM OSOBOWYM MANEWRY, SPOTKAłAM SIę NAWET Z CELOWYM ZAJERZDZANIEM DROGI... już brak mi słów, a w sercu jest tylko żal ...

dlaczego przez oszczędnosci straciłem nadzieję...

tiry na tory!!!!!!!!!

Żadna elita rządząca nie podejmie się budowy obwodnic większej ilości miast Polski. Dlaczego? Dlatego, że jest to interes który tłoczy ogromne ilości funduszy, a z którego nie można za bardzo ukręcić na bok. Rzecz prosta, nie da się zrobić na tym pieniążków więc nie opłaca się im !!

Mieszkam w Rajgrodzie. Przez Rajgrod przebiega trasa 61 . Co kierowcy TIROW wyczynaja na tej trasie nawet nie zdejmuja nogi z gazu strach hodzic po chodniku bo pend powietrza moze wciagnac pod tira .TO jest wina POLICJ I WLADZ na szego regjonu ze pozwalaja zeby ZIELONI z WARSZAWY blokowali budowe obwodnic naszych miast .ZEBY tir zabil kogos z rodzin dla tych z ekologow to szybko by popierali budowe obwodnic .BO warszawiacy maja obwodnice,poprostu czyjes ZYCJE maja gdzies POPIERAM/

trzeba blokowac drogi bo to nic z tego dobrego nie bedzie


tak jak pisze xxx winni tej śmierci,i innych,są projektanci tej drogi,nie do pomyślenia jest,że buduje się nową drogę,bez pasów ruchu do skrętu w lewo,i kto to zatwierdza,taki bubel.Rodziny ofiar , powinni ich podawać do sądu.

Ło jej... ;) ja czasami niektórych ludzi nie rozumiem, mi też prezeszkadzają te wszystkie tiry jeżdzące w dzień i wnocy przez nasze miasto kolumnami po 5-6 aut, pełno kurzu, głośno, niebezpiecznie, bo taki nawet nie zwolni jak mija tablice miasta.
Ale ludzie zrozumcie z czym walczycie, Ci kierowcy to też ludzie, mają swoją prace i czasami są w trasie po 30-40H, nie walczcie z nimi tylko z ludzmi ktorzy ich zatrudniaja, taki kierowca też chce pobyć w domu razem z rodziną i chce na nią zarobić troche grosza, dlatego mu tak śpieszno, bo wie że jak wroci do domu to z rana znow w trase na 2-3 dni... jedyne co mi przychodzi do głowy to brak wyobraźni z jednej i drugiej strony sporu...

mam zbiezne zdanie z ekologami mimo ze mieszkam w Grajewie. Nie mozna niszczyc najwiekszego naszego bogactwa czyli przyrody. Dziwie sie tak niskiej wrazliwosci na piekno przyrody niektorych osob. I jezeli mialbym wskazac winnych to wspomniani juz projektanci tych drog oraz pewni decydenci chcacy zrobic z najwiekszej wiochy w okolicy Wielkie Miasto

Przyroda wymaga ochrony.
Zaden ekolog nie blokuje obwodnicy Szczuczyna ani Grajewa.
Gdyby prostaki z GDDKiA z Białegostoku nie upierali się na chory wariant obwodnicy, już by była zbudowana i teraz być może robiono by następną (Szczuczyn? Grajewo? Stawiski?)
Europa jest otwarta i nie można blokować ruchu tranzytowego.
Wypadku pod Szczuczynem kierowca lawety NIE SPOWODOWAŁ. Zrobił to kierowca samochodu osobowego.
Osobiście mam dużo większe zaufanie do kieorwców TIRów - mają większe doświadczenie, lepsze wyczucie.

DO janek
Masz rację, inaczej nic nie zmieni się na lepsze i jeszcze wielu młodych ludzi zginie (jak teraz w tej szczuczyńskiej tragedii). Jak znam życie, zawsze znajdzie się KTOŚ, komu budowa obwodnicy będzie nie na rękę... Dlaczego gotowe projekty obwodnicy jednej opcji politycznej są blokowane przez inną. Ludzie na kogo głosujecie?

roslinki, zwierzęta są barzdo ważne dla naszego życia ale ważniejsze jest życie ludzkie, wiec jesli nie chcemy żeby na drodze nr. 61 były wypadki jak z przed 3 dni to może wkońcu zrobicie tą cholerną obwodnice !!!!!

Ja myślałem że w demokracji liczą się głosy większości, ale niestety okazuje się, że garstka ekoludków ma większy wpływ na nasze losy. Może zbudować by im jakiś rezerwat i tam niech żyją sobie "w zgodzie z naturą" i niech się nie mieszają do spraw od których zależy ludzkie życie.

Czy gdzies w Grajewie jest tablica ostrzegajaca przed fotoradarem? Nie (przynajmniej nie zauwazylem) - ...A przeciez koszt ustawienia straszakow we wszystkich miejscowosciach (oraz niebezpiecznych miejscach) przy trasie 61 na terenie powiatu bylby niewielki, bo czymze jest koszt nawet kilkudziesieciu blaszanych skrzynek i tablic wobec jednego ludzkiego zycia? W samym Szczuczynie tez by sie takich rzeczy nieco przydalo. Jednak najlatwiej jest wylewac krokodyle lzy, to dla wielu latwiejsze od myslenia.

A ja podejme wątek wypadku w Szuczynie nie masz racji Jacek za ten wypadek nie odpowiają tylko kierowcy na tym skrzyżowaniu co tydzien dochodzi do kolizji wydaje mi się że ktoś kto projektował i zatwierdził ten projekt jest najbardziej winny całej sytuacji ta droga nie dawno przechodzila modernizacje jaki przyglup nie dodal pasa do skrętu gdyby tam byl (jeden pas dodatkowy ) nie byłoby takich sytuacji .Obwodnice powinny być bo czy to kierowca tira czy inny jak mamy takie drogi zawsze bedą wypadki .A rozwiązania typu ustawmy fotoradary to nasza specjialność, mamy dziure to nie łatac latwiej znak postawic a my się ne to godzimy.
To może zamiast budowac nowe drogi i obwodnice przesiadzmy się na rowery nawet ograniczeń nie trzeba bo szybko nie pojadą.Bierzmy się z decydentów naszego miasta i województwa po co sa na stołkach niech budują nowe drogi i obwodnice a nie stawiają ograniczenia.

polecam strone generalnej dyrekcji drog i autostrad, tam sa konkretne plany dotyczace obwodnic na trasie 61 w strone Augustowa, w tym Grajewa. Inwestycja zalanowana jest na lata 2012-15

Andrzej: popieram twoje zdanie.Wiele winy za zaistniałe wypadki leży też po stronie projektantów dróg. Dziwię się, że przy rondzie w Szczuczynie jeszcze nikt nie zginął, bo nie dość ,że łuk skrętu do Grajewa jest ostry,to jeszcze na nim zrobiono przejście dla pieszych i tuż obok jezdni chodnik. Już raz na przejście i chodnik spadły ze skręcającego samochodu materiały budowlane . Można było chodnik zrobić blizej ogrodzenia szkoły oddzielając go od jezdni pasem zieleni. Proponowałbym gościa, który to projektował postawić przy przejściu na kilka godzin .żeby się przekonał,jak to jest w rzeczywistości i spojrzał na to nie z pozycji miękkiego krzesła ale z pozycji pieszego.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.