Warto przeczytać

Czego należy szukać na stronie pożyczkodawcy, gdy myślimy o pożyczce na raty?


Gdy szukamy właściwej pożyczki, najczęściej korzystamy z informacji zgromadzonych w internecie. Umożliwia on nam odnalezienie wielu ofert oraz porównanie ich parametrów. Na co warto zwracać uwagę, gdy szukamy usług pozabankowych za pomocą internetu?

[lead]Strony internetowe firm pożyczkowych powinny być dla nas ważnym źródłem informacji. Jednak musimy dokładnie sprawdzać naszych potencjalnych pożyczkodawców. Duże znaczenie mają tu informacje, które udostępniają na temat swojej działalności i proponowanych produktów. Rzetelna firma pożyczkowa podaje wszystkie dane w sposób  przejrzysty i zrozumiały dla każdego klienta. Warto o tym pamiętać, gdy szukamy najlepszych dla nas propozycji.

Strona firmy pożyczkowej ma duże znaczenie

Każdemu z nas zależy na kontakcie z uczciwym pożyczkodawcą. Gdy decydujemy się na większe zobowiązanie, takie jak np. pożyczka na raty, powinniśmy postępować szczególnie ostrożnie. Jeśli nauczymy się rozpoznawać nieuczciwych pożyczkodawców, znalezienie rzetelnej instytucji pozabankowej nie powinno być dla nas problemem. 

Czasem obawiamy się, że brakuje nam kompetencji w kwestii doboru właściwej oferty. Chcemy uniknąć kontaktu z nierzetelnymi instytucjami pozabankowymi, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę to, że w mediach dużo mówi się na ten temat. Warto zatem polegać na informacjach z zaufanych źródeł. Możemy wówczas pomyśleć o portalach pożyczkowych, gdzie znajdziemy opinie ekspertów z branży. Ich doświadczenie może być dla nas cenne. Dodatkowe informacje odnajdziemy też na stronie internetowej danego pożyczkodawcy. Jeśli sprawdzamy pożyczki online w latwapozyczka.pl , oprócz standardowych informacji odnajdziemy też porady dotyczące rozsądnego pożyczania.

Strona internetowa może nam powiedzieć o pożyczkodawcy więcej, niż mogłoby nam się wydawać. Łatwo można zorientować się, czy została ona przygotowana przez profesjonalistę. Jeśli intuicja podpowiada nam, że lepiej nie brać pożyczki za pośrednictwem tej strony, powinniśmy unikać podejmowania pochopnych decyzji. Najlepiej zacząć od poszukiwania danych na temat interesującej nas instytucji pozabankowej. Informacje o adresie, numerze NIP oraz REGON, a także dane kontaktowe muszą być podane do wglądu potencjalnym klientom. Takie dane pomogą nam zweryfikować tożsamość danej firmy pożyczkowej w ZFP. Cennym źródłem informacji są dla nas też portale pożyczkowe. Podpowiedzą nam, gdzie szukać najlepszych pożyczek ratalnych  oraz jak przygotować się do składania wniosku. Takie wsparcie jest bardzo istotne, zwłaszcza w sytuacji, gdy chcemy zachować bezpieczeństwo i uniknąć kontaktu z nieuczciwym pożyczkodawcą.


Firma pożyczkowa musi przekazywać konkretne informacje

Oprócz szczegółowych danych instytucji pozabankowej, w obrębie jej witryny znajdują się też inne, ważne informacje. Nie powinniśmy sugerować się wyłącznie chwytliwie brzmiącymi hasłami, które towarzyszą reklamom niektórych firm pożyczkowych. Niestety niekiedy są to obietnice, za którymi nie stoją żadne konkrety.  Sugerowanie się tylko oprawą graficzną jest jednym z najczęstszych błędów pożyczkobiorców, popełnianym na etapie doboru oferty. Dużo ważniejsze są treści dotyczące szczegółów oferty. Jednak zanim zajmiemy się dobieraniem kwoty i okresu spłaty za pomocą suwaków, powinniśmy zacząć od zapoznania się z regulaminem oraz warunkami wzięcia pożyczki. Obowiązkowo muszą się one znaleźć na stronie pożyczkodawcy.

Konkretne podpunkty regulaminu zdradzają nam szczegóły na temat całego procesu uzyskiwania oraz spłacania kolejnych rat naszej pożyczki. Ważne jest, aby regulamin pozostał jasno sformułowany. To właśnie zrozumiała treść umów jest bardzo ważnym wyznacznikiem, pozwalającym na ocenę wiarygodności usługodawcy. Powinniśmy mieć możliwość sprawdzenia na stronie, jakie są wymagania wobec nas jako pożyczkobiorców. Co istotne, musimy też wiedzieć, czy istnieje możliwość przedłużenia terminu spłaty naszych rat i jak przebiega proces odstąpienia od pożyczki. Dopiero wiedząc to, możemy skorzystać z suwaków, które pomagają nam wybrać odpowiednie parametry naszej pożyczki. Bez problemu można je odnaleźć - powinny rzucać się w oczy, gdy tylko odwiedzimy konkretną witrynę.


Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Gdy już odwiedzamy stronę internetową potencjalnego pożyczkodawcy, warto jest sprawdzić, czy biorąc kolejną pożyczkę w ramach tej oferty możemy liczyć na dodatkowe przywileje. Jednym z nich może być większa kwota albo korzystniejsza prowizja lub oprocentowanie kolejnych rat. Często funkcjonuje to w obrębie programów lojalnościowych, które ma w swojej ofercie coraz więcej firm pożyczkowych. W dobie darmowych pierwszych chwilówek pożyczkodawcom zależy na stałych klientach. 
Dokładne sprawdzanie ofert, a co za tym idzie, zapoznawanie się z ich szczegółami służy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Tylko rozsądne planowanie i kalkulacja uchronią nas przed pochopnie podjętymi decyzjami. Jeżeli będziemy korzystać z metod weryfikacji pożyczkodawcy, niewątpliwie unikniemy niekorzystnych ofert. W tym celu warto jest skorzystać z możliwości, jakie daje nam internet.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.