Wiadomości

  • 37 komentarzy
  • 14055 wyświetleń

Ścieki płynęły główną ulicą

W piątek 23.03.2012 ul. Wojska Polskiego w Grajewie  płynęły ścieki, na wydobywające się z szamba nieczystości zwrócili uwagę przechodnie.

Taka sytuacja ma miejsce nie po raz pierwszy, jak relacjonują mieszkający w okolicy, co roku kilkakrotnie szambo z podwórka wylewa się na ulicę. Jak na razie służby publiczne są bezsilne lub nieodpowiedzialne – mówią. Do budynku nie jest doprowadzona miejska sieć wodociągowo – kanalizacyjna, właścicielka korzysta z własnego ujęcia wód gruntowych, a ścieki odprowadza do umieszczonego kilka metrów obok zbiornika kanalizacyjnego (szamba). Mieszkańcy nie raz widzieli jak jego zawartość wypływa z posesji na główna ulicę miasta i strumyk "zapachów” przepływa obok innych domów w kierunku centrum Grajewa.

Sytuacja była zgłaszana różnym służbom, jak na razie bez rezultatów. Na domiar złego dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że w tym miejscu planowane jest uruchomienie produkcji spożywczej. Czy na pewno może tam zostać zlokalizowana skoro studnia z wodą znajduje się kilka metrów od tego szamba? Czy przy zwiększonym użytkowaniu szambo nie będzie jeszcze częściej wylewać i sprawiać nam nieprzyjemny kłopot?  – martwią się mieszkańcy.


fot.  JWKomentarze (37)

przeciez to w koncu Grajewo,to normalne.

na ulicy Piłsudskiego jadąc w stronę Szczuczyna dzieje się tak notorycznie i służby miejskie tez nie reagują

nO niezle, scieci plyna ulicami,ehhehehehh parodia w tym Grajewie

Art. 5. 1.Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:
1) wyposażenie nieruchomości w urządzenia służące do gromadzenia odpadów komunalnych oraz utrzymywanie tych urządzeń w odpowiednim stanie sanitarnym i porządkowym oraz przyłączenie do istniejącej kanalizacji sanitarnej,

Art. 10. 1.Kto prowadzi działalność określoną w art. 7 bez wymaganego zezwolenia
- podlega karze aresztu lub karze grzywny.
2.Kto nie wykonuje obowiązków wymienionych w art. 5 ust. 1
- podlega karze grzywny.
3.Postępowanie w sprawach, o których mowa w ust. 1 i 2, toczy się według przepisów Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.

wniosek do sądu i ew. nakaz przyłączenia do istniejącej kanalizacji (do wykonania zastępczego, na koszt właściciela włącznie)

a straż miejska pewnie z fotoradarem stoi w lesie?

Brudasy grajewskie

Czyba już nie pierwszy raz czytamy na łamach tego portalu o tej "zacnej" posesji? Chyba właścicielki wszelkimi sposobami chcą na siłę zostać celebrytkami... (jak Ci z telewizji tylko dużo tańszym kosztem...)

służby publiczne to mogą ukarać takiego co zle przez jezdnie przejdzie albo nieprawidłowo zaparkuje samochód a z płynącymi ściekami przez centrum miasta nie mogą dać se rady. To jest bardzo śmieszne . Jeszcze trochę to będzie można załatwić się publicznie i nic nam nie zrobią.

Nie życzę nikomu zaliczenia gleby na tym szambie.Ja chyba przez tydzień z wanny bym nie wyszła ;)

Blisko prokuratury, domu kulltury, kina,biblioteki, banków, skrzyzowania/ ze światłami kolorowymi/ taki grajewski folklor, a na każdej ulicy radny, który obiecywał zaltwiać pilne sprawy mieszkańców, widać i czuć sprwne działanie także straży miesjkiej i burmistrza, wiocha , nic się niemieniło od 20 lat

Tak jest w każdym mieście na świecie , nie tylko w Grajewie. W USA to jest dopiero, ale tam sprzątaja min, Polacy tak oburzeni , jak ten mieszkaniec powiatu. Poprostu niech straż miejska nareszcie weżmie się do roboty i jeżeli nie może wymusić na właścicielach posesji sprzątnięcia, to niech sprzątnie sama. Przecież żadna praca nie hańbi.

A kiedy na dwóch głównych ulicach Grajewa będzie kanalizacja?

a czy to właściciele "chwilówek" tych bzdur nie wypisują przypadkiem ?

z groźbami aresztowania i wyzwiskami radzę się wstrzymać bo ip komputera zawsze można ustalić.

i jeszcze dla niedoinformowanych
Przy budowie szamba powinny być zachowane następujące odległości:

- od okien i drzwi zewnętrznych budynku mieszkalnego jednorodzinnego to 5 m
- od studni dostarczających wodę pitną to co najmniej 15 m
- od ciągu pieszego, drogi bądź ulicy – nie bliżej jak 2 m
- od granicy działki – min. 2 m
szambo na tej działce spełnia wszystkie wymagane kryteria

widzę że na tym "portalu" panuje taka cenzura że głowa mała

żaden sanepid nie zezwoli na otwarcie działalności pod spożywkę w takich warunkach. Chyba, że u nas nie ma odpowiedzialności za decyzje urzędników . Myślę jednak, że nasz Sanepid ma trochę wyobraźni i nie chce sam później mieć "szamba".

Główna ulica, wizytówka miasta a także trasa przelotowa i takie rzeczy? Mamy XXI wiek ! to się w głowie nie mieści... :/ niech ktoś coś z tym zrobi.

macie w Grajewie przesrane...hehe dosłownie..

jak może coś płynąc z dołu do góry , ludzie trochę wyobraźni .... to tylko woda a tu już cały powiat na nogi stawiają !!!

kiedyś był tam lombard byłem tam wtedy jak wywaliło szambo -15 metrów? tam ledwo jest 5m od tej studni... i podobno ma tam powstać jakaś spożywka? to chyba jakies żarty ??

cholera,a podwyzki za scieki to chcą!!!!

fot. j.w. - jan włodkowski

do cyca może sprawdzisz wpierw pod jakim kontem idzie ulica wojska polskiego raczej odwrotnie bo do świateł idzie w dół

ludzie... są przepisy, ustawy o otwieraniu działalności a już spożywczej, to nie ma mowy o jakichkolwiek ustępstwach typu odległość studni od szamba, dlatego gwarancją są służby sanitarne, które nie zezwalają na otwarcie takiej działalności spożywczej, bo muszą dmuchać na zimne, a nie kiedy już coś się dzieje typu zatrucia, itp . Po, prostu PO TO SĄ. dlatego nie powinniśmy się bać co kupujemy i co jemy, bo po to jest sanepid.Działanie zapobiegawcze, prewencyjne jest jak najbardziej wskazane , a w tym przypadku z wykrzyknikiem!!! Wystarczy taśma miernicza , metrówka , aby stwierdzić stan faktyczny.

Jeśli zamierzasz prowadzić np. działalność gastronomiczną lub kosmetyczną, wówczas czeka cię nieco bliższy kontakt z tą instytucją. Sanepid musi zaaprobować projekt lokalu oraz to, w jaki sposób zostanie on dostosowany do prowadzenia działalności. Dopiero po otrzymaniu zgody można przystąpić do prac remontowych, które również kończą się spotkaniem z inspektorem Sanepidu. Na 30 dni przed planowanym uruchomieniem działalności do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego trzeba złożyć wniosek o zatwierdzenie zakładu i wpis do rejestru. Na odbiór lokalu należy przygotować następujące dokumenty: umowę najmu lokalu lub akt własności, KRS lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, numery REGON i NIP, sprawozdanie z badań próbki wody, umowę na wywóz śmieci, protokół pomiarów wydajności i głośności wentylacji mechanicznej.

Cała procedura zakładania firmy wydaje się być skomplikowana, ale prawdopodobnie w trakcie

prowadzenia własnego biznesu, spotkasz się z wieloma większymi trudnościami.

Dla mnie sprawa jest prosta: jeśli lokal w którym otworzona ma byc produkcja gastronomiczno-spożywcza nie ma podlączenia wody miejskiej ani kanalizacji miejskiej taka działalność nie powinna wogoole powstać. Ponieważ w każdym miejscu w Polsce chcąc otworzyć działąlność o takim profilu w pierwszej kolejnośći czego sanepid wymaga w lokalu to przyłaczenie wody wodociągowej z aktualnym badaniem wody i odprowadzenie bieżace ścieków. Jest to pierwsze podstawowe wymaganie!

właśnie - skoro sanepid przyjął ten lokal to znaczy że wszystkie warunki są spełnione

Ostatnim czasem w polsce policja zajmuje się głównie łamaniem przepisów przez kierowców i zatrzymania w ramach kontroli jak to i mnie ostatnio spotkało ... ale mniejsza o to. Polska dziennie na głupotach zarabia 10 tyś na piratach drogowych ... a policja też ludzie więc ciągnie ich tam z czego mają większy dochód więc nie dziwcie się że nie chcą zajmowac się takimi sprawami ... wolą wysłać 2/3 radiowozy w trase niż puścić jeden w podobne zdarzenia ...

to co widać na zdjęciu to studzienka awaryjna, to nie jest wylot szamba - nie wiem komu przyszło do głowy że to pokrywa od szamba jest

a jak się powiększy to drugie zdjęcie to wyraźnie widać ze na zdjęciu jest błoto a nie szambo

Studzienka awaryjna? Raczej rewizyjna. Służąca do ewentualnego odetkania rury doprowadzającej nieczystości do głównego zbiornika. Pewnie "grube klocki" zatkały rurę i "smrodki" właścicielek popłynęły ulicą.

Sanepid musi zaaprobować projekt lokalu oraz to, w jaki sposób zostanie on dostosowany do prowadzenia działalności. Dopiero po otrzymaniu zgody można przystąpić do prac remontowych, które również kończą się spotkaniem z inspektorem Sanepidu, a czy one to zrobiły czy na siłę chcą wejść w spożywkę po przeprowadzeniu remontu i sanepid postawić przed faktem dokonanym ... bo poniosłam koszty. .. a kto ci kazał, kto ci to zwróci.robić wcześniej bez uwag i zgody sanepidu. Wystarczyło w nadzorze sanitarnym dowiedzieć się czy ten lokal ma szanse, ale te panie nawet o to nie spytały bo po co. Warunki sanit. hig. muszą być na I miejscu.

do ktoś.
ale ma być SZCZELNE! a nie smrodzić ulicę... i przynajmniej 15 m od studni zaopatrującej wodę na spożywkę , a tam tego nie ma.Na 1000% byłem, widziałem, zero tolerancji ze strony służb sanitarnych w tym przypadku.

ziutek.
to ty tam się kąp, .. idzie lato, a pokrywa od szamba jest trochę dalej, ale do niego nie doszło i to dlatego ten syf wypływa.Idź i powąchaj.

jurek feromon i marti - czy wy aby na pewno jesteście normalni ?

bo tak się zastanawiam skąd wy wiecie kto i kogo i o co pytał a o co nie pytał... telepatycznie ? urojeń przypadkiem nie macie ? chyba tak...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.