UWAGA

środa, 17 sierpnia 2022

Wiadomości

  • 14 komentarzy
  • 11928 wyświetleń

Chciał zapłacić policjantowi 20€

Obywatel Rumunii popełnił wykroczenie, chciał uciec od odpowiedzialności dając policjantowi 20 euro łapówki.

3 marca br. o godz. 19.30 policjant ruchu drogowego poinformował dyżurnego KPP, że podczas kontroli drogowej samochodu osobowego marki Renault Laguna obywatel Rumunii wręczył mu korzyść majątkową.

Obcokrajowiec chciał zapłacić funkcjonariuszowi 20 euro w zamian za odstąpienie od podjęcia czynności służbowych za popełnione wykroczenie.
Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.
Komentarze (14)

jakie wykroczenie taka łapówka ;)))

20€ jest za malo :P

Normalnie powinno być tak: gdy jakiś zatrzymany przez policję obywatel wręcza policjantowi łapówkę ten mówi: właśnie chce pan/i popełnić przestępstwo wręczenia korzyści majątkowej, proszę zaprzestać tej czynności albo zostanie pan/i zatrzymany do wyjaśnienia. Takie postępowanie wydaje się najbardziej logiczne. Jednak w naszym kraju jest inaczej czego ofiarą padł obywatel z Rumunii (który nie zna prawa w Polsce zresztą jak większość obywateli naszego kraju gdy nie wiedzą o możliwości popełnienia takiego przestępstwa i kierują się logiką PRLu). Większość ludzi, którzy nie muszą znać prawa będzie po takiej akcji miało wrażenie, że ten gość obraził policjantów wręczając zbyt niską łapówkę (sugerując się kwotami wręczanymi służbom w swoim kraju). Oczywiście może być również tak, że od czasu do czasu policja znajduje jakąś "ofiarę", aby pokazać w mediach reszcie społeczeństwa, że takie postępowanie przez obywateli jest niedopuszczalne (ale to również byłoby nie fer wobec obywateli, bo zaczęto by się zastanawiać jakimi w końcu procedurami policja się kieruje; czy może sobie wybierać dowolnie ofiary losu?).

eee za 20 euro to żaden by sie nie pokusił

na waciki chcial dać

Widocznie juz tego dnia Panowie Policjanci jedli obiad ;)

zabraklo jednego zera

w polsce kryzys,e slabo stoi.jednego 0 brakowalo.

to byla przestroga zeby niedawac takich drobnych

anonim to nie przestroga tylko za mało dawał

trzeba było dać więcej! chociaż 300

za 300 to by jeszcze czabko na odjezdne pomachali

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.