czwartek, 28 września 2023

Wiadomości

  • 1 komentarzy
  • 11602 wyświetleń

Centum Informacji dzięki UE

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w „Czwórce” ważnym ogniwem procesu dydaktycznego


     Szybki rozwój nauki i potrzeba opanowania obszerniejszych treści zmusza nauczycieli do zmian w sposobie nauczania. Zmiana ta wyraża się w odejściu od tradycyjnego modelu nauczania na rzecz przygotowania ucznia do samodzielnego uczenia. Szczególnie ważne jest tutaj przygotowanie młodych ludzi do samokształcenia i życia w społeczeństwie informacyjnym.

     By sprostać tym zadaniom Szkoła Podstawowa nr 4 im. H. Sienkiewicza w Grajewie, dzięki udziałowi w projekcie współfinansowanemu przez Unię Europejską „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych”, a wdrażanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, wyposażyła bibliotekę szkolną w cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Stworzy to kolejne możliwości realizacji programów nauczania i wychowania w szkole. Skomputeryzowana biblioteka stanie się ośrodkiem pomocy w nabywaniu przez uczniów umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz efektywnego posługiwania się technologią informacyjną, a także rozwijania sprawności umysłowych i osobistych zainteresowań. Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej posłuży także kształceniu ustawicznemu nauczycieli i rodziców.

Więcej o Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej:

http://www.e-grajewo.pl/word/odbiblioteki_docentruminform.doc


L. Pietrzykowska

Komentarze (1)

O matko, jakie piękne kobietki

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.