środa, 17 kwietnia 2024

Wiadomości

  • 7 komentarzy
  • 13224 wyświetleń

Centrum Kariery OHP

15 września 2005r rozpoczęły działalność Młodzieżowe Centra Kariery (MCK) Ochotniczych Hufców Pracy. Grajewo jest jednym z 21 miast w Polsce, w którym nastąpiło otwarcie placówki dla młodzieży chcącej skorzystać z poradnictwa zawodowego i zasobów informacji zawodowej.

Pierwszym etapem nowej inicjatywy OHP było utworzenie w 2004 r. Mobilnych Centrów Informacji Zawodowej. Obecnie następuje kolejny etap tworzenia ogólnopolskiego systemu informacji, poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy dla młodzieży w wieku 15-25 lat.

MCK będą m.in.:
- przybliżać zagadnienia związane z przedsiębiorczością i samozatrudnieniem oraz kreować postawy przedsiębiorczości;
- udzielać indywidualnych i grupowych informacji o możliwościach kształcenia, szkolenia, zawodach oraz rynku pracy;
- prowadzić zajęcia indywidualne i grupowe z dziedziny szeroko pojętego poradnictwa zawodowego;
- przygotowywać młodzież do planowania kariery zawodowej poprzez np.: nauczanie technik autoprezentacji;
- wykonywać badania zainteresowań i uzdolnień zawodowych z wykorzystaniem metod i technik psychologicznych.

Młodzieżowe Centrum Kariery będzie też gromadzić, opracowywać i aktualizować informację edukacyjno-zawodową. Ma również współpracować ze Szkolnymi Ośrodkami Kariery (SzOK) i innymi instytucjami oraz organizacjami wspierającymi poradnictwo zawodowe w lokalnym środowisku.

Docelowo planuje się utworzenie 150 podobnych centrów, które stanowić będą wizytówkę i przykład konkretnych działań w kierunku długofalowej „inwestycji w zasoby ludzkie” w naszym kraju. Dzięki nowoczesnym standardom pracy, oprzyrządowaniu, wyposażeniu i systemowi ciągłego szkolenia kadry sieć placówek powstałych i powstających w ramach tworzonego przez OHP ogólnopolskiego systemu informacji i poradnictwa zawodowego dla młodzieży zapewni realizację usług doradczych na najwyższym europejskim poziomie.

Wszystkie usługi MCK są bezpłatne.

- Mamy przyjemność dzisiaj otworzyć u Państwa Młodzieżowe Centrum Kariery w Grajewie. Nie jest to przypadek, ponieważ z Grajewem współpracujemy już od ponad 20 lat. Funkcjonuje tu Hufiec Pracy, przez kilka lat też było tu Młodzieżowe Biuro Pracy. Uważam, że spełniło ono swoje zadanie, szczególnie dla młodzieży; zawsze była jakaś propozycja pracy czy szkoleń. W tej chwili otwieramy MCK, które rusza od dzisiaj -15 września. Zostały otwarte pomieszczenia wyposażone w nowoczesny sprzęt multiwizualny typu laptopy, tablice interaktywne i inne. Z czasem planuje się przeniesienie centrum do znacznie większych pomieszczeń, do budynku po byłej straży pożarnej. Nastąpi partycypacja środków ze strony naszej oraz samorządu. Jest oczekiwanie ze strony młodzieży i środowiska na tego typu działania. Należy tyko życzyć wszystkim, aby w tym środowisku zaczęło to funkcjonować i rozwijać. Dzisiaj jest okazja, odbyło się już spotkanie z pedagogami szkolnymi, z przedstawicielami instytucji rynku pracy, Powiatowego Urzędu Pracy, lokalnych mediów, samorządów. Doradcy zawodowi też prowadzą zajęcia z grupami młodzieży – dla e-Grajewo Henryk Krajewski dyrektor Centrum Edukacji Pracy w Łomży w dniu otwarcia MCK w Grajewie.

e-Grajewo.pl
ohp.pl

wtorek, 16 kwietnia 2024

Ruszyły patrole motocyklowe

Komentarze (7)

No widze tu zdjecia mlodziezy szkolnej, ale za nic nie moge sie domyslic o co tu chodzilo, co to za centrum, na czym polega dzialalnosc, komu pomaga???
Sami napiszcie najpierw komentarz!!!

heheh bylem tam...byli tam z kamerą TVP więc może puszczą coś na regionalnym albo gdzies ehh :/

Dajcie moze wiecej zdjęc!

może byście podali adres tego centrum

CO TAK MAŁO TYCH ZDJEC ZAŁUJECIE ICH CZY CO??DAJCIE WIECEJ

chciałabym sie dowiedziec kiedy bedzie możliwosc "zobaczenia efektów" i skorzystania z usług . wiem tylko gdzie to jest zorganizowane ;/ ale kiedy nadal pozostaje tajemnicą:P

www.podlaska.ohp.pl to adres tego calego ohp a tu chodzi o to ze pomagaja ludziom mlodym w znajdywaniu pracy i takie tam

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.