wtorek, 28 czerwca 2022

Wiadomości

Centrum Aktywnej Integracji


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Ruszyło Grajewskie Centrum Aktywnej Integracji


„Grajewskie Centrum Aktywnej Integracji” jest to pierwszy projekt realizowany przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Grajewie w ramach Priorytetu VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu zostanie przeszkolonych zawodowo 65 osób. Na zajęciach aktywizujących uczestnicy projektu będą nabywali nieodpłatnie nowe umiejętności, które pozwolą im zaistnieć na rynku pracy. Szkolenia będą ukierunkowane na zawody najbardziej poszukiwane przez pracodawców w naszym regionie. Zorganizowane zostaną kursy: sprzedawcy z obsługą kasy fiskalnej oraz opiekun osób starszych z elementami masażu. W ramach funkcjonowania Grajewskiego Centrum Aktywnej Integracji będzie możliwość zrobienia prawa jazdy kat B. Osoby uczestniczące w projekcie zostaną dodatkowo objęte specjalistycznym wsparciem: psychologa, doradcy zawodowego, pracownika socjalnego oraz prawnika.


„GrajewskieCentrum Aktywnej Integracji”  przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Grajewie, ul. Strażacka 6 
086  273 08 67  i  086 273 08 60

3 czerwca br. w Miejskim Domu Kultury w Grajewie odbyła się Konferencja “ Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej” zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Powiatowy Urząd Pracy w Grajewie. Konferencja miała na celu rozpoczęcie Projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego “Grajewskie Centrum Aktywnej Integracji”.

(fot.e-Grajewo.pl)

Publikacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego


Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.