wtorek, 28 maja 2024

Wiadomości

  • 18 komentarzy
  • 14094 wyświetleń

Budujemy domy

Boom na budownictwo indywidualne w Grajewie. Jak grzyby po deszczu powstają nowoczesne, piętrowe, pięknie urządzone domy jednorodzinne, mimo iż ceny działek systematycznie rosną.

Po kilkuletniej stagnacji na rynku mieszkaniowym, w bieżącym roku budownictwo w Grajewie wyraźnie się ożywiło. Powstające przy ulicach Sadowej i Miłej nowe osiedle domków jednorodzinnych to aktualnie najładniejszy plac budowy w mieście. To właśnie teren na obrzeżach miasta w kierunku Szczuczyna jest dla grajewskiej elity najpopularniejszym miejscem na wymarzony dom.

Nowych domów przybywa mimo iż cenny działek wciąż rosną. W 2004 roku działkę budowlaną można było kupić po 20 – 25 zł za mkw. W ubiegłym roku ceny wzrosły do 30 – 40 zł za mkw., natomiast w tym roku ceny 1 mkw. dochodzą nawet do 50 zł.

- Ceny systematycznie rosną gdyż popyt przerasta podaż. Coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego domu – ocenia jeden z pracowników grajewskiej Agencji Nieruchomości.

Eksperci są zgodni wpływ na ożywienia na rynku mieszkaniowym w mieście mają łatwy dostęp w uzyskaniu kredytu hipotecznego oraz brak mieszkań.

– Dziś banki jak nigdy walczą o klienta. Kredyty mieszkaniowe pokrywają obecnie 100 proc. kosztów budowy. Dodatkowo spłata pożyczki jest rozłożona nawet na kilkadziesiąt lat, przy coraz niższym oprocentowaniu – dodaje nasz ekspert.

W ślad za cenami działek, wzrastają też cenny mieszkań w budynkach spółdzielczych. Rekordowe ceny dochodzą nawet do 2 tys. zł za mkw. Mieszkań jest za mało i na dodatek nic nie wskazuje na to aby w najbliższej przyszłości ten stan się zmienił. W całej Polsce panuje głód mieszkaniowy, dlatego najbliższe lata to z pewnością czas na rozwój budownictwa indywidualnego, również w Grajewie.


 e-Grajewo.pl


 

poniedziałek, 27 maja 2024

Komunikat UM w Grajewie

Komentarze (18)

Tak tak rozwija się a ceny mieszkań w blokach to kosmos W Ełku taniej mozna kupić mieszkanie w bloku niż w Grajewie . Kiedy w Grajewie będą budowane nowe bloki?

a blokow nima

Nie kupujcie mieszkań w bloku!O wiele łatwiej utrzymać średniej wielkości dom niż mieszkanie W tym roku przeprowadziłam się do własnego domu ,mam więcej miejsca,więcej swobody i luzu oraz sporo pieniędzy w portfelu.Mogę za nie ciągle coś zmieniać, a poprzednio tylko płaciłam ,płaciłam i pusto w kieszeni!

żeby coś se wybudować trzeba najpierw wyjechać za granicę, normalnie z tego co się zarobi to tylko na opłaty starcza i na życie a co dopiero dom postawić. Nawet remont porządny trudno zrobić

5 lat za granicą --------- dom w Polsce
rok za granicą ---------- dobry samochód
4 miesiące ------------ konkretny ścigacz :D:D
e tam jade za granice

wiecie co ludzie stawiaja domy. oki, mi to zwis ale ze napisali tu ze grajewskie elity to juz paranoja ...

przecież to w głowie sie nie mieści żeby płacić za mieszkanie w grajewie 125tys.zł Anna ma rację, lepiej dom postawić

z pensji 700 zł to nie da się zbudować płotka na działce, a co mówić dom ! phi ! a samochód ! phi !
tpfu ...burżuje jedne! wyzyskiwacze - leżo w weekend do góry brzuchem a ty na nich rób! tpffu!

W Grajewie nie powstanie więcej bloków dopuki w spółdzielni bendzie siedział prezes a na TBS terz niema co liczyć ..

mirek ortografia lezy;/

Kogo polecilibyście z architektów grajewskich, ile kosztuje orientacyjnie projekt zlecony- domu do 150 m kwadratowych?

Dobry pomysł tematyczny na forum. Wymieniajmy się doświadczeniami.

To w głowie sie nie miesci zeby tyle mieszkania kosztowały

Ceny mieszkan rosna A bloków nima

a na koscielnej to kiedy wyleją asfalt ?? wkoncu ulica w całosci zamieszkalna...??

To skadal żeby mieszkania w blokach kosztowały tyle co postawienie domu w stanie surowym

co wy wiecie o budowie domu.kupcie dzialke za 50.000 postawcie w stanie surowym wykonczcie nie mowie o luksusachlekko wyniesie was 300.000pln

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.