sobota, 2 lipca 2022

Warto przeczytać

Budowa dachu - prawdziwe wyzwanie. Jak przygotować się do rozpoczęcia prac?

Dach jest tym elementem domu, do którego należy szczególnie się przyłożyć. Wszystko przez fakt, że ma on za zadanie przede wszystkim chronić dany budynek przed rozmaitymi czynnikami atmosferycznymi, do których możemy między innymi zaliczyć deszcz, śnieg czy burzę z wyładowaniami. To właśnie dlatego wpierw należy zacząć od przemyślanego projektu, który będzie filarem całej budowy.


Dach nad głową krok po kroku. Etapy konstrukcji


Jak zostało wcześniej wspomniane, trzeba przede wszystkim zacząć od dobrego projektu. Na tym etapie obmyśla się kształt i konstrukcję dachu, a także ilość okien, jakie mogą wystąpić. W projekcie zawiera się również informacje odnośnie odpowiedniego pokrycia zewnętrznego dachu, jakie zostanie zastosowane. Może być to blacha, blachodachówka czy inny materiał - wybór jest bardzo istotny, ponieważ pokrycia różnią się od siebie masą, która wpływa na grubość i gęstość rozmieszczenia elementów drewnianego szkieletu dachu. Jeżeli już posiadamy świetny plan, zabrać się można za wzniesienie więźby dachowej. Odpowiednia konstrukcja szkieletu jest ważna, ponieważ to właśnie na niej będą opierać się kolejne podejmowanie działania - foliowanie i deskowanie, następnie zaś łacenie. Po tym wszystkim dach zaczyna już o wiele bardziej przypominać to, co było planowane. Następny etap to montaż dodatkowych elementów, takich jak rynny, pas nadrynnowy, okap dachu i okna dachowe. W kolejnej, ostatniej części, przechodzi się do układania pokrycia dachowego, zaczynając od rozłożenia jednego rzędu i odpowiedniego dopasowania ścisku dachówek do dachu. Podczas pokrywania dachu należy być przede wszystkim skupionym, ze względu że nawet jeden element nie w tą stronę, może zaburzyć spory obszar konstrukcji.


Zaopatruj się u najlepszych! O producentach dachówek i innych elementów słów kilka


Dobrze wykonana konstrukcja musi być zrobiona z odpowiednich materiałów, które powinny wykazywać się przede wszystkim doskonałą jakością i trwałością. W końcu nikt nie chce, aby jego konstrukcja rozwaliła się po paru mocniejszych podmuchach wiatru. Aby uniknąć niechcianych niespodzianek, należy przede wszystkim dokonywać zakupy u specjalistów w danym fachu. Trafnym przykładem sklepu, w którym pracują specjaliści z pasją, jest Polskie Centrum Dachowe - posiadający w swojej ofercie wszystko, co zdecydowanie przyda się podczas budowy każdego dachu! Dlaczego warto robić zakupy o sprzedawców z wieloletnim doświadczeniem? Odpowiedź jest prosta: znają oni doskonale swoje produkty i służą cenną poradą w zakresie doboru materiałów, które będą spełniać wszystkie oczekiwania klienta. Nie zwlekaj z planami! Realizuj je wraz z pomocą doświadczonych producentów! 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.