Wiadomości

  • 10 komentarzy
  • 20532 wyświetleń

Bierzmowanie w Szczuczynie

  
           „A pocieszyciel Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, on was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co ja wam powiedziałem“ (J14, 26).”On w was będzie i On was doprowadzi do całej prawdy” (J16, 13).
 
     W dniu 13 maja 2012 roku w kościele pw. NMP w Szczuczynie odbyło się bierzmowanie młodzieży trzech klas gimnazjalnych z rocznika 1997.

    Uroczystą Mszę Św. celebrował oraz sakramentu bierzmowania udzielił ordynariusz łomżyński ks. bp dr Janusz Stepnowski, który przez nałożenie rąk na głowę kandydata i namaszczenie krzyżem świętym wypowiadał słowa: "Przyjmij znamię daru Ducha Świętego". Bierzmowany, na znak otwarcia się na Ducha Świętego, odpowiadał "Amen”.
W celebrze mszy uczestniczyli: ks. prob. Robert Zieliński, ks. Lucjan Świderski, ks. prob. Jarosław Stefaniak, ks. Jerzy Śleszyński - emeryt i wielu innych zaproszonych duchownych.

      Bierzmowanie  to SAKRAMENT, w którym Duch Święty udziela się człowiekowi ochrzczonemu, jako Dar i umacnia go, aby wiarę swoją mężnie wyznawał, bronił i według niej postępował. Przez ten sakrament wiążemy się ściślej z Kościołem, dzięki otrzymaniu mocy Ducha Świętego. Bierzmowanie zobowiązuje nas do szerzenia wiary Chrystusowej słowem i uczynkiem oraz jej obrony w chwilach zagrożenia.
     Bierzmowanie jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. Jest też ważnym elementem w życiu katolika, ze względu na jego pierwszą świadomą decyzję, dotyczącą trwania i kontynuacji w tej wierze. Jednocześnie jest to trzeci etap wchodzenia w zakres zawierzenia Bogu.
Pierwszy, sakrament chrztu, zaistniał w dziecka całkowitej nieświadomości, który dokonał się na podstawie woli jego rodziców. Kolejny etap, to przyjęcie przez ośmioletnie dziecko sakramentu I Komunii Świętej. 


Dopiero w okresie bierzmowania, dziecko samodzielnie może podjąć świadomą decyzję przyjęcia lub odrzucenia wiary dotychczas mu narzucanej. Najczęściej w tej wierze pozostają i kontynuują ją zgodnie z kanonami przyjętymi przez kościół, rodziców i środowisko.
Sakrament bierzmowania jest podstawą i wymogiem kościoła przy późniejszym zawieraniu związku małżeńskiego. Aby móc zawrzeć ślub, w kościele przed Bogiem, młoda para musi zdecydować się na jedno wspólne wyznanie. Decyzję taką powinno podjąć się przede wszystkim w swoich sercach, popartą świadomością.

     Miejmy nadzieję, że po przyjęciu bierzmowania, nastąpi czas rozwoju duchowego, umiłowania Boga i czerpania z Jego źródła nieskończonej Miłości, aby stać się uczciwym i godnym swojego istnienia człowiekiem.
Własnymi siłami wydaje się to, w naszych czasach, nie do osiągnięcia.  Dlatego w Sakramencie Bierzmowania otrzymaliście moc Ducha Świętego, siłę i wsparcie, aby wytrwać we wszystkim, co niesie Wam długa i radosna przyszłość.

 Osiągnięcia Waszych życiowych celów, życzy Portal e-Grajewo.pl.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


   
     
                                                                                                       Tekst i foto: Stanisław Orłowski

Komentarze (10)

Wspaniale, dzięki wielkie dla e-Grajewo !!!

Jak ma na imie ta dziewczyna na pierwszym zdjęciu. Stoi czwarta . ;d

Szanowny Kazimierzu, nazwisk, imion i innych określeń identyfikujących osoby niepubliczne nie można podawać w mediach. Czyli, bez Jej zgody nie dowiesz się tego, o co pytasz. Może Ci pomóc w tym detektyw z uprawnieniami. On bierze wynagrodzenie, na które musisz odłożyć swoje zyski. Jeżeli jednak zaginęła Ci dziewczynka albo koniecznie chcesz tę osobę poznać, to Ty podaj tu swój nr; telefonu, GG, Skype, Facebook, NK, etc. Potem czekaj na ewentualny kontakt. Proste jak struna.
P.S. Określenie, czwarta, nie jest precyzyjne. Nie wiadomo, czy liczysz od pierwszej z lewa, czy tak, jak stoją w szeregu.
Trzymam kciuki za Twoje powodzenie w tej sprawie.

Chodzi ci o Karolinę?

ksiądz zbierał kase po ofierze od bierzmowanych SKANDAL byłam w szoku

pisze juz tyle komentarzy i ich nie dodają głupie te e-grajewo !!!!!!!!! wybierają co chcą dodać

marta ty może piszesz żeby ci kasę przesłać. A to nie tak łatwo. Czekaj w kolejce.

hehe widzisz martus i dodali twój komentarz wcale nie takie głupie te e-grajewo

Drogi ojcze Pablita. Gdybym wiedział jak ma na imie, nie pytałbym o to .

To nie Karolina .

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.