czwartek, 28 października 2021

Wiadomości

Bezpieczny weekend

Bezpieczny weekend

Ostatni wakacyjny weekend na drogach  
 "Bezpieczny weekend" – pod takim hasłem policjanci ruchu drogowego rozpoczną 27 sierpnia działania mające na celu zapewnienie wszystkim wracającym z wakacji bezpiecznego powrotu do domu. W akcję zaangażowano 10 tys. funkcjonariuszy. Policjanci będą kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców, sprawdzali stan techniczny pojazdów i kierowali ruchem.

Koniec wakacji to jednocześnie czas wzmożonych powrotów do domów wszystkich wypoczywających na terenie całej Polski wczasowiczów. Niestety policyjne statystyki są przerażające. To właśnie w ostatni weekend sierpnia padają co roku niechlubne rekordy na drogach.

Rok temu, między 28 a 30 sierpnia, w 402 wypadkach zginęło 47 osób, a 547 zostało rannych. W 2008 roku, ostatni weekend wakacji zakończył się tragicznie dla 31 osób, które poniosły śmierć na drogach. Policjanci odnotowali wtedy 332 wypadki, w których rannych zostało 435 osób.

Mimo licznych apeli ze strony Policji, kierowcy wsiadają za kółko na podwójnym gazie. W zeszłym roku, podczas ostatniego weekendu wakacji, funkcjonariusze zatrzymali aż 1847 nietrzeźwych kierujących. Rok wcześniej, w tym samy okresie – 1533.

"Bezpieczny weekend" – pod takim hasłem policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania na drogach w czasie ostatniego weekendu wakacji. Aż 10 tys. funkcjonariuszy zadba o to, by wszyscy, którzy zakończą wypoczynek miedzy 27 a 29 sierpnia, wrócili do domów cało i zdrowo.

KPP w Grajewie


 

czwartek, 28 października 2021

Ograniczenie wizyt w KP PSP w Grajewie

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.