Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 10661 wyświetleń

Bezpieczniej w szkołach ?

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Adama Mickiewicza w Grajewie złożyła wniosek o dofinansowanie z ministerstwa edukacji rozbudowy sieci monitoringu. Jeśli pomysł zaakceptują wojewoda podlaski oraz kuratorium oświaty „Dwójka” wzbogaci się o 18 kamer z rejestratorem i okablowaniem na łączną kwotę 36 tys. zł.

Monitoring w SP 2 to nic nowego. Dwa lata temu dyrekcja szkoły, jako pierwsza w powiecie grajewskim postanowiła zakupić dziewięć kamer (7 wewnętrznych i 2 zewnętrzne). Zdaniem dyrektora, dziś są tego pozytywne efekty.   

- Z naszych obserwacji wynika, że od chwili montażu kamer znacząco poprawił się stan bezpieczeństwa w szkole. Uczniowie, również potwierdzają, że obecność kamer zwiększa ich poczucie bezpieczeństwa oraz minimalizuje problem pojawiającej się przemocy – informuje Urszula Mazurek.

Teraz „Dwójka” chce wzmocnić system „Wielkiego Brata”. Szansę taką daje rządowy plan wsparcia działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w szkołach. Decyzje, które placówki otrzymają dofinansowanie, Ministerstwo Edukacji podejmie do połowy października.

 A.M.


wtorek, 6 czerwca 2023

TEAM 4 - dwa kółka i kolejka

poniedziałek, 5 czerwca 2023

Kondolencje p. Wiolecie Zielińskiej

Komentarze (2)

BRAWO PANI DYREKTOR, PODZIWIAM ZE PANI JAKO JEDYNA NIE SPOCZęłA NA LAURACH I ROBI PANI NADAL WSZYSTKO ZEBY W PANI SZKOLE BYłO JAK NAJBEZPIECZNIEJ. WZóR DLA INNYCH DYREKTORóW CIężKO PRACUJąCYCH

Żyjemy co raz bezpieczniej, bo jesteśmy co raz częściej obserwowani w szkole, na ulicy, w banku, w sklepie itp. Ciekawe kiedy będą nas podglądać we własnych łóżkach i domowych toaletach - ileż tam czycha na nas niebezpieczeństw i zagrożeń. Jeszcze trochę, a wszczepią każdemu z nas czypa i niniaturową kamerkę, a może od razu sterownik do mózgu abysmy wszyscy postępowali jedynie poprawnie i dobrze.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.