niedziela, 5 lutego 2023

Wiadomości

Bezpieczne wakacje 2016

Policjanci grajewskiej komendy wraz z funkcjonariuszem Straży Pożarnej, przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy oraz Sanepidu spotkali się z dziećmi w świetlicy w Kosówce. W ramach działań „Bezpieczne wakacje 2016” mówili o zagrożeniach i sposobach ich unikania.

W dniu wczorajszym funkcjonariusz grajewskiej komendy Policji wspólnie ze strażakiem ze Straży Pożarnej w Grajewie oraz przesstwcielami Państwowej Inspekcji Pracy i Sanepidu spotkali się z dziećmi uczęszczającymi na wakacyjne zajęcia w świetlicy wiejskiej w Kosówce. Prowadzący spotkanie wspólnie przypominali uczestnikom o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Uświadamiali, jak wiele niebezpieczeństw czyha na najmłodszych w okresie wakacyjnym i jak ważny jest zdrowy rozsądek oraz odpowiedzialne zachowanie w każdej sytuacji. Dodatkowo funkcjonariusz Straży Pożarnej  przeprowadzilł instruktaż udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali porad i przestróg oraz brali udział w przygotowanych konkursach. Poprzez zabawę dzieciaki przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa nad wodą, w lesie, w gospodarstwie, w domu, na podwórku. Ponadto przypomniano, jakie zagrożenia może wywołać rozmowa z nieznajomymi osobami i kogo w takiej sytuacji należy powiadomić. Spotkanie, które odbyło się w miłej atmosferze, zostało zakończone ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Jak się po raz kolejny okazało, wiedza dzieci na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.